Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

ALIENS2012

New member
Proszę o radę.
Chcę kupić VT60 tylko zastanawiam się na wielkością czy 50 czy 55 cali.
Telewizor będę oglądał z odległości 2,2 - 2,6 m.
Sygnał telewizyjny to na razie kablówka SD (Potem cyfrowa) a także blu-ray,dvd,konsola PS3.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

wit502

New member
Wybierz panasonic 55vt60, po zakupie tego modelu stwierdziłem że 60 cali byłoby dobre(odległość 3,2m).ale niestety już za póżno.
 

bundesek

New member
Witam,posiadam od 2-óch miesięcy Panasa 50VT 60.TV ma już przepracowane ponad 600 godzin.Czy ktoś może posiada linka do strony z materiałami do kalibracji tego modelu plazmy?.Na razie chcę zobaczyc jakąs zmianę w obrazie a póżniej wiadomo profesionalna kalibracja.:blagam:
 

stadniki

New member
Witam. Posiadam telewizor VT 60 i moduł Ci nc+. Po włączeniu telewizora wyświetla się komunikat „ Proces autoryzacji z urządzeniem nadrzędnym a modułem został zakończony pomyślnie”. Następnie na chwilę pojawia się na ekranie kanał telewizyjny i zaraz po tym obraz znika i wyświetla się logo N- na kartę. Następnie logo znika i pojawia się komunikat ” kanał zakodowany”. Aby oglądać jakiś program muszę następnie wybrać kanał przyciskiem numerycznym pilota lub przyciskiem kanału góra dół i wtedy dopiero można oglądać program. Zaznaczam że aktualizacja oprogramowania CI jest aktualna. Czy koledzy też tak mają w swoich telewizorach?
 

diabel1

New member
witam! u mnie po wczytaniu autoryzacji pojawia się program i jest wszystko okey!mam moduł dostępu c+ jeszcze przed połączeniem obu platform .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
kalibracja profesjonalna

Witam,

Moje PDP ma już na liczniku 1000h.
Przydałaby się profesjonalna kalibracja.
Ktoś ma jakiś dobry namiar w Warszawie ?

Pozdr.
 

m@rcin

Member
Witam,

Moje PDP ma już na liczniku 1000h.
Przydałaby się profesjonalna kalibracja.
Ktoś ma jakiś dobry namiar w Warszawie ?

Pozdr.
U mnie licznik niedawno przekroczył 200h.
Czy uporałeś się już z powidokami?
U siebie już ich nie widzę, a jeśli się pojawią to po krótkim czasie znikają.
Za jakieś 100-200h wbiję dla sprawdzenia ustawienia zapodane przez digitaliusa.
Później kalibracja profesjonalna.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
U mnie licznik niedawno przekroczył 200h.
Czy uporałeś się już z powidokami?
U siebie już ich nie widzę, a jeśli się pojawią to po krótkim czasie znikają.
Za jakieś 100-200h wbiję dla sprawdzenia ustawienia zapodane przez digitaliusa.
Później kalibracja profesjonalna.


Witam,

Powidoki to chyba niestety uszkodzenie. Zmalały dość mocno ale są. TVN24 nie oglądam od 1,5 miesiąca, a pozostałych "szkodników" unikam lub ZOOM.
Mam nadzieję, że to co mi pozostało po w/w stacji zmaleje jeszcze za jakiś czas.

Pozdr.
 

digitalus

Banned
Witam
Nie mam vt60.Otrzymuje na priv rozne pytania ktore dotycza vt60 np kwestia ustawien zaawansowanych. i nagrywania programow.Ustawienia zaawansowane sa z internetu i nie kazdemu moga odpowiadac .Trzeba potestowac.Prosze pisac na forum.Sa osoby ktore posiadaja ten model i udziela odpowiedzi.Jesli chodzi o proporcje obrazu to najlepiej wybrac 16:9.
Dotyczy to wszystkich modeli.Jesli obraz nie wypelnia calego ekranu po lewej i prawej stronie to trzeba wlaczyc funkcje 16:9 overscan.
Wiekszosc programow nadaje w tym formacie 16:9.Beda czarne pasy u gory i na dole ekranu jesli np film na kanale telewizyjnym jest w oryginalnych proprcjach czyli 2.35:1.Czasami filmy sa sztucznie "rozciagne" przez nadawce aby wypelnic caly ekran telewizora.

Niektore filmy sa bez pasow bo w takim formacie zostaly zarejestrowane czyli 1,85:1.Dotyczy to filmow na blu-ray ,dvd i internetu. Film w formacie 1,85:1 bedzie na pelnym ekranie w telewizorze full-hd i hd-ready.
http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/36705-filmy-blu-ray-bez-pasow.html

Filmy 2.35:1 beda z pasami w telewizorach full-hd i hd-ready
 
Ostatnia edycja:

stadniki

New member
Ja kombinowałem z ustawieniami z netu. Na pewno trzeba wszystkie auto wyłączyć. Oprócz Intelligent Frame Creation. Inne ustawienia już niekoniecznie będą nam odpowiadać. Jak czytałem kalibracja jest robiona na materiale profesjonalnym a my mamy do czynienia z sygnałem kiepskiego Ful HD. Więc możemy być trochę rozczarowani kalibracją. Co nie znaczy że odradzam kalibrację zrobioną fachowo. Ja ustawienia robiłem sam i jak na mój gust obraz jest OK . Jest dużo lepszy od dedykowanego THX Cinema. Dodam jeszcze że jakość obrazu jest różnie oceniana przez użytkowników. W wielu testach ustawienie THX jest dobre ale niekoniecznie już według mnie na kanałach telewizyjnych. Myślę że po kalibracji i tak będziecie jeszcze coś robić w ustawieniach pod własne upodobania obrazu.
 

stadniki

New member
Witam,

Powidoki to chyba niestety uszkodzenie. Zmalały dość mocno ale są. TVN24 nie oglądam od 1,5 miesiąca, a pozostałych "szkodników" unikam lub ZOOM.
Mam nadzieję, że to co mi pozostało po w/w stacji zmaleje jeszcze za jakiś czas.

Pozdr.

Te powidoki to na pewno jakaś wada. Twierdzę tak, ponieważ w moim egzemplarzu telewizora nic takiego nie wystękuje. Po przeczytaniu postów w tym temacie bardzo się wyczuliłem na logo TVN i szczególnie zwracam na to uwagę. Co do szumiących wentylatorków. Stojąc od tyłu telewizora szczególnie prawy wentylator jest głośny. Oprócz charakterystycznego szumu jest taki metaliczny dźwięk. Przy wyciszonym dźwięku z głośników z odległości 6 m słychać szum wentylatora. W związku z tym mam pytanie czy ten szum jest podobnie słyszalny u Was.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Te powidoki to na pewno jakaś wada. Twierdzę tak, ponieważ w moim egzemplarzu telewizora nic takiego nie wystękuje. Po przeczytaniu postów w tym temacie bardzo się wyczuliłem na logo TVN i szczególnie zwracam na to uwagę. Co do szumiących wentylatorków. Stojąc od tyłu telewizora szczególnie prawy wentylator jest głośny. Oprócz charakterystycznego szumu jest taki metaliczny dźwięk. Przy wyciszonym dźwięku z głośników z odległości 6 m słychać szum wentylatora. W związku z tym mam pytanie czy ten szum jest podobnie słyszalny u Was.


Witam,

Powidoki to taka przypadłość, na która trzeba uważać. Jak się trochę zapomni to ma się tak jak ja.
Szum wentylatorów jest słyszalny podobnie, ale proste wyciszenie dobrze skutkuje.

Pozdr.
 

stadniki

New member
Próbuję oczywiście wygłuszać. Telewizor oglądam z 3.5 M. Przy ustawieniu głośności na 25. Szumu już praktycznie nie słychać. Trochę mnie to denerwuje, bo za tyle kasy sprzęt trzeba tekturkami gąbkami wyciszać.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Próbuję oczywiście wygłuszać. Telewizor oglądam z 3.5 M. Przy ustawieniu głośności na 25. Szumu już praktycznie nie słychać. Trochę mnie to denerwuje, bo za tyle kasy sprzęt trzeba tekturkami gąbkami wyciszać.


Witam,

Niestety coś za coś. Ten TV tak ma. Kombinuj z wyciszaniem wlotów. Szumu tak czy tak nie usuniesz całkowicie. Własne próby co najwyżej dobrze zminimalizują ta uciążliwość.

Pozdr.
 
Do góry