Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

SDman

Banned
Czy macie rozeznanie, gdzie oprócz Czech składają VT60 ??
Może fakt, że jedni maja powypalane, a inni nie jest spowodowane tym, że matryce pochodzą z różnych krajów i fabryk i kłania się jakość ??

Panele wszystkie są z Japonii to czy tam jest powtarzalność jak w McDonald's tego nie wiem :?: .

Pozdr.
 

wladek38

New member
Witam,

Test otwarty już jakiś czas trwa. Po pierwszych zachwytach można by pokusić się już o jakieś podsumowania i zdjęcie odrobiny lukru ze stwierdzenia:"Panasonic 50Vt60 - Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala sceptyków i wynagradza zwolenników. Zaproś mnie do domu - będę Twoją radością."

Kto pierwszy ??

Pozdrawiam
Witam.50vt60e posiadam od dwóch miesięcy.Wcześniej posiadałem 37c10y więc różnica w obrazie jest ogromna oczywiście na korzyść vt.Ogólnie jak na razie z telewizora jestem zadowolony.Odpukać w niemalowane,nie zauważyłem u siebie jeszcze żadnych powidoków,brak jest też jakichkolwiek wypaleń(często oglądam eurosport).Z funkcji głosowych,z obrazu 3d i innych pierdół nie korzystam prócz aplikacji youtube.Co do skalibrowania obrazu to lecę na ustawieniach własnych kontrast ustawiłem na 72,po za tym nic innego nie zmieniałem.Ma ktoś może dane jak najlepiej skalibrować obraz?
 

SDman

Banned
Witam.50vt60e posiadam od dwóch miesięcy.Wcześniej posiadałem 37c10y więc różnica w obrazie jest ogromna oczywiście na korzyść vt.Ogólnie jak na razie z telewizora jestem zadowolony.Odpukać w niemalowane,nie zauważyłem u siebie jeszcze żadnych powidoków,brak jest też jakichkolwiek wypaleń(często oglądam eurosport).Z funkcji głosowych,z obrazu 3d i innych pierdół nie korzystam prócz aplikacji youtube.Co do skalibrowania obrazu to lecę na ustawieniach własnych kontrast ustawiłem na 72,po za tym nic innego nie zmieniałem.Ma ktoś może dane jak najlepiej skalibrować obraz?

Witam,
wielu deklarowało, ze gdzieś są, że zapomnieli, ale nikt niczego nigdy nie zapodał.
Jest na;
Panasonic VT60 review - FlatpanelsDK

Niestety na 50VT60 u kolegi nie daje zadowalających rezultatów.
Blu-Ray calibration również to potwierdza.

Sprawdzić u siebie możesz, ale może warto doinwestować na kalibrację.

Pozdr.
 

scibor

New member
Witam
Kupiłem niedawno Panasonica 50vt60 i nigdzie nie mogę znaleźć jak wyłączyć ulubione w przeglądarce Web browser. Proszę o jakieś instrukcje co do obsługi tej fabrycznej przeglądarki, ewentualnie czy polecacie jakąś inną i jak ją wrzucić.
Mam jeszcze pytanko czy w tym tv jest coś takiego jak menadżer plików, czy zapisuje gdzieś TEMPy z internetu
 

KamilW124

New member
I ja sie podziele swoimi spostrzezeniami - na liczniku 50VT60 aktualnie 654 godziny. Uzywany codziennie ok 5 godzin PS4, film BR co drugi dzien, reszta to kanaly w HD (SD wogole nie ogladam). Do 300 godzin, na ustawieniach fabrycznych, potem moje eksperymenty. Zadnych wypalen, zadnych powidokow (mimo ze TVN potrafi leciec po 3-4 godziny bez zmian) podobnie z powidokami z napisow - nic nie zostaje nawet jezeli szukac na sile. Moze ma tutaj znaczenie jakosc podawanego sygnalu, chociaz znalazlem tez opinie ze po 2 godzinach grania w AC zostaje kompas... U siebie nic takiego nie zauwazylem. Obraz bardzo dobry, czern rewelacja patrzac na poprzenika V20. Nie mam zadnych zastrzezen i VT60 wybralbym ponownie (Sony W905 stala u mnie w domu 2 dni, chcialem dac szanse LCD ale nic z tego - jakosc do VT60 nie ma startu... wchodzi powoli OLED ale juz pisza o wadach na dluzsza mete ze wzgledu na organiczne matryce - wyblakniecia kolorow itd - mysle ze VT60 starczy spokojnie na 5 lat w przod jezeli nie wiecej).
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
O ile się nie popsuje, za 5 lat może być kiepsko z częściami !Wypadało by kupić teraz zapasowy, ale 10500 drogą nie chodzi !
 

lexus777

New member
Witam,pomóżcie.
Nie wiem co jest, nie mogę oglądać filmów (torrenty)na tv 50vt60 w tym 3D, zgranych na zewnętrzny dysk twardy połączony kablem WD My Book Live 3TB WDBACG0030HCH-EESN, dodam tylko że te same filmy i taki sam dysk u kumpla śmiga aż miło (LG 47LM960V ). Czy problem leży po stronie tv czy twardego ?
Pozdrawiam.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,pomóżcie.
Nie wiem co jest, nie mogę oglądać filmów (torrenty)na tv 50vt60 w tym 3D, zgranych na zewnętrzny dysk twardy połączony kablem WD My Book Live 3TB WDBACG0030HCH-EESN, dodam tylko że te same filmy i taki sam dysk u kumpla śmiga aż miło (LG 47LM960V ). Czy problem leży po stronie tv czy twardego ?
Pozdrawiam.

Witam,

Raczej chyba nie pomogę, ale na moim WD My Book Live 2TB też były różne problemy z odtwarzaniem niektórych mediów. Nie tylko avi, ale też jpg. Z czego to wynika ? Trudno powiedzieć. Skoro na jednym TV to samo działa, a na drugim nie to by znaczyło problem w TV, a nie z dyskiem. WD masz po kablu LAN przez router czy po WiFi ? Może TV ma problem z niektórymi formatami. Spróbuj zresetować WD. Może to pomoże. Sprawdź czy ten niechodzący film da się uruchomić na dysku po USB. Dysk ma być na USB3.

Pozdr.
 

lexus777

New member
Wiesław, jak sobie poradziłeś sobie z tym problemem ?
Ten dysk nie ma USB więc jest podłączony po kablu LAN przez router i dalej LAN do tv. Z innym dyskiem nie próbowałem bo nie mam.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesław, jak sobie poradziłeś sobie z tym problemem ?
Ten dysk nie ma USB więc jest podłączony po kablu LAN przez router i dalej LAN do tv. Z innym dyskiem nie próbowałem bo nie mam.

No właśnie nie poradziłem sobie. Jak masz na co to, zwal trefny film na jakiś nośnik USB i sprawdź czy ta drogą ci odpala. Jak nie masz dysku USB to na PenDrive lub kartę pamięci.

Pozdr.
 

lexus777

New member
Znalazłem coś jeszcze coś takiego, opinia użytkownika :
- Jako dysk do przechowywania danych, sprzęt jest bardzo dobry. Transfery na poziomie USB 3 w zupełności wystarczają, a niezależność od komputera bezcenna.
Niestety nie obsługuje większości plików wideo. Pliki mpg, mkv i więszośc avi nie uruchamia się. Trzeba tworzyć oddzielny serwer DLNA przez komputer.
Zdjęcia i muzyka odtwarają się bezproblemowo.
Można połączyć się z dyskiem zdalnie, ale transfery są tak niskie, że mija się to z celem.
Co o tym sądzisz ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Znalazłem coś jeszcze coś takiego, opinia użytkownika :
- Jako dysk do przechowywania danych, sprzęt jest bardzo dobry. Transfery na poziomie USB 3 w zupełności wystarczają, a niezależność od komputera bezcenna.
Niestety nie obsługuje większości plików wideo. Pliki mpg, mkv i więszośc avi nie uruchamia się. Trzeba tworzyć oddzielny serwer DLNA przez komputer.
Zdjęcia i muzyka odtwarają się bezproblemowo.
Można połączyć się z dyskiem zdalnie, ale transfery są tak niskie, że mija się to z celem.
Co o tym sądzisz ?

Nie narzekam na transfery. Mam też serwerek IOmega. Tam to jest dopiero porażka z transferami. Dlatego kupiłem WD Live Book. Co do rodzaju obsługiwanych plików to nie wiem, ale jest to raczej kwestia obsługi formatu przez TV po LAN. Miałem problem z niektórymi JPGami. Dziwne ale fakt. Większość najpopularniejszych formatów obsługuje normalnie. Czasem trzeba zrobić jakąś konwersję bo i tego próbowałem. Dlatego sprawdź najlepiej na jakimś nośniku USB. Możesz też oczywiści zwalić plik na laptopa i uruchomić streaming. Zobacz co ci wyjdzie. Jeżeli będzie tak samo tzn, że problem jest w TV.
Jutro pobawię się trochę z różnymi plikami na różnych wejściach i urządzeniach to dam znać.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

KamilW124

New member
Na 99% to wina kodekow - nie kazde mkv itd sa tak samo kodowane - uzywam hdd sony i niektore mkv chodza na tv a niektore nie (na komputerze jest ok), moze to tez byc kwestia zabezpieczen pliku. Mam nadzieje ze z nastepnym updatem softu Panas wprowadzi wiecej obslugiwanych kodekow.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,pomóżcie.
Nie wiem co jest, nie mogę oglądać filmów (torrenty)na tv 50vt60 w tym 3D, zgranych na zewnętrzny dysk twardy połączony kablem WD My Book Live 3TB WDBACG0030HCH-EESN, dodam tylko że te same filmy i taki sam dysk u kumpla śmiga aż miło (LG 47LM960V ). Czy problem leży po stronie tv czy twardego ?
Pozdrawiam.

Witam,

Czy sprawdzałeś jakimi kodekami masz zakodowane filmy, które ci nie chodzą ?

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Znalazłem coś jeszcze coś takiego, opinia użytkownika :
- Jako dysk do przechowywania danych, sprzęt jest bardzo dobry. Transfery na poziomie USB 3 w zupełności wystarczają, a niezależność od komputera bezcenna.
Niestety nie obsługuje większości plików wideo. Pliki mpg, mkv i więszośc avi nie uruchamia się. Trzeba tworzyć oddzielny serwer DLNA przez komputer.
Zdjęcia i muzyka odtwarają się bezproblemowo.
Można połączyć się z dyskiem zdalnie, ale transfery są tak niskie, że mija się to z celem.
Co o tym sądzisz ?

Ta opinia to lekki bełkot. Tak mi się wydaje. Transfery do WD i z WD są niezłe średnio na poziomie 3MB/s. Oczywiście wszystko zależy czy jednocześnie przerzucasz tylko jeden plik czy więcej i jaką mają wielkość. Osobiście uważam, że są zadawalające.
Nie wiem co piszący miał na myśli twierdząc, że WD nie obsługuje jakichś plików ? Na WD można wrzucić wszystko (każdy format), a to czy one gdzieś dadzą się odtworzyć czy nie, to kwestia playera, na którym chce się to odtworzyć. Sam WD nic z plikami nie robi. On je jedynie przechowuje i udostępnia. Nie wiem też co to znaczy "oddzielny serwer DLNA na komputer" ? Chyba chodziło piszącemu o włączenie opcji udostępniania mediów na komputerze. A może o coś innego. Czy zdjęcia i muzyka odtwarza się prawidłowo ? Pytanie - Odtwarzane gdzie ? Na TV, na laptopie, na wzmacniaczu ?? Każdy plik medialny zgromadzony na WD odtworzy się prawidłowo, o ile użyty odtwarzacz zewnętrzny taki plik obsłuży.
Dla moich potrzeb zarówno WD jak i Iomega są wystarczające z przewagą WD, który ma zdecydowanie lepsze transfery.

Pozdr.
 

baster

New member
Osobiscie polecam serviio. Bez problemu odtwarza pliki udostepnione na dysku komputera. Wada jest taka ze komputer musi byc wlaczony.
 

rpzem

New member
Używam serwera NAS Synology 214 play podłączonego przez domową sieć kablową 1GB. Czyta mkv bez najmniejszego problemu, a pliki nieobsługiwane (mov) transkoduje w locie. Rodzaje i zakres konwersji ustawia się z poziomu media playera na serwerze.
Co do napisów, to jest problem z osobnymi plikami, dlatego wbudowuję je programem "mkvmerge". Wówczas wszystko działa.
 

lexus777

New member
Ja też się już uporałem, otóż zainstalowałem Nero media home i wszystko śmiga, napisy też tylko że lapek musi być na chodzie.
Wiesław robiłeś aktualizację czy idzie to z automatu ?
 
Do góry