Panasonic 50GT30 pierwsze minuty-porady

smarcin3

New member
Witam serdecznie
Jutro stanę się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem w/w plazmy.
Mam kilka pytań:
Jak sprawdzić licznik przepracowanych godzin tego telewizora?
Jak ogólnie sprawdzić telewizor?
Jak go docierać i przez jaki czas?jeśli jest to konieczne
Jakie ustawienia na początek polecacie?
Jaką kalibrację zastosować później?
Nie znalazłem wątku dotyczącego tego telewizora i jego pracy przez pierwsze godziny użytkowania?
Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzi w tym wątku-byłby to taki poradnik dla początkujących posiadaczy plazm Panasonica.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Panasonic 50GT30 pierwsze minuty-porady

--------------------------------------------------------------------------------

Witam serdecznie
Jutro stanę się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem w/w plazmy.
Mam kilka pytań:
Jak sprawdzić licznik przepracowanych godzin tego telewizora?
1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota naciskamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
U mnie w G30 działa wychodzimy przytrzymując EXIT nic nie zmieniamy w menu serwisowym!!! Nie ma restu!!!

Jak ogólnie sprawdzić telewizor?
Podłącz pod laptopa przez HDMI i zapuść mu jednokolorwe pulpity czerń, biały, żółty, zielony, niebieski dokładnie oglądając czy występują artafekty oraz czt tło jest jednolicie podświetlone. Można to też zrobić z pendrive z zapętlonymi jednokolorowymi slajdami.
Jak go docierać i przez jaki czas?jeśli jest to konieczne
250-300 godzin na ustawieniach fabrycznych, zoomując obraz tam gdzie trzeba czyli bez pasów bocznych oraz górnego i dolnego. Zmieniając co 2h kanały (TVN24, Eurosport, FilmBoxH i in.), garjąc umiarkowanie na kompie lub konsoli, unikając statycznych obrazów, właczyć przesów pixsela i overscreen.
Jakie ustawienia na początek polecacie?
Doczytasz się na forum w VT i G30, poeksperymentuj trochę pod własne upodobania. Sugeruje wyłaczyć lub zmniejszyć polepszacze obrazu tj. IFC, intensywne kolory, wyższą ostrość. Interesujące efekty daje włączenie łumika sygnału i filtra zakłóceń na minimum przynajmniej w mojej kablówce. wiele zależy od sygnału.
Jaką kalibrację zastosować później?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=761285#post761285 spróbuj tak na początek ale dopiero po dotarciu przez pierwsze 250-300h !!!!!!!!!!!
Nie znalazłem wątku dotyczącego tego telewizora i jego pracy przez pierwsze godziny użytkowania?
Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzi w tym wątku-byłby to taki poradnik dla początkujących posiadaczy plazm Panasonica.

Postępuj podobnie jak z G30 i VT

:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

Walenhovv

New member
Tak kolego właśnie sprawdziłem, bałem się, że mój stał na wystawie ale na zaledwie 6h przepracowane i to się zgadza. Niestety czasem sprzedawcy nie pozwalają na wejście do menu serwisowego.
 

Walenhovv

New member
Mam problem, początkującego właśnie... Nie czyta mi napisów z USB. Format srt. nazwa taka sama jak filmu. Nawet nie widze nigdzie takiej opcji jak napisu przy odtwarzaniu filmu, tylko ścieżka AUDIO i "Aspect ratio".
 

smarcin3

New member
Właśnie-dzisiaj przyszedł i podłączyłem.
powiem jednym slowem-Rewelacja
Nigdy więcej w moim domu lcd!!!
Dziekuje za porady.
Moje doznania będę opisywał na bieżąco jeśli to oczywiście kogoś obchodzi.


 
Ostatnia edycja:

Walenhovv

New member
Właśnie-dzisiaj przyszedł i podłączyłem.
powiem jednym slowem-Rewelacja
Nigdy więcej w moim domu lcd!!!
Dziekuje za porady.
Moje doznania będę opisywał na bieżąco jeśli to oczywiście kogoś obchodzi.



hahaha, nie tylko mnie szczęka opadła ;-). Ciekaw jestem twoich spostrzeżeń. Miłego oglądania :popcorn:
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Właśnie-dzisiaj przyszedł i podłączyłem.
powiem jednym slowem-Rewelacja
Nigdy więcej w moim domu lcd!!!
Dziekuje za porady.
Moje doznania będę opisywał na bieżąco jeśli to oczywiście kogoś obchodzi.


I jak buczy TV ?

Ja juz tez zrezygnowalem z mysli kupna Leda widzac co sie wyprawia przy podswietlaniu krawedziowym na ekranie toshiby. To u szwagra na 2 letnim LCD Philipsa 42 cali nie ma takich baboli na czarnym tle jak to co widzialem w niektorych ledach

http://www.hdtv.com.pl/forum/t/77868/019_toshiba40tl838_094.jpg
Nawet ledy z górnej polki maja ten problem
UE46D8000 kontra KDL-46HX920 – cz.1 | TV TEST
 

Walenhovv

New member
VIOLATOR74 Mi tv nie buczy (znaczy slysze lekko ale jak przyloze ucho za TV ktore wisi na scianie). Slysze natomiast delikatne szmer wentylatorow, ale mnie nie przeszkadza. Jezeli ogladasz bardzo cicho TV i masz do niego nie wiecej niz 3.5m to bedziesz slyszal szmer chlodzenia. (poziom halasu oceniam jak cichy laptop).

Ps. Brak Polskich znakow, gdyz odpisuje na szybko, z tel.
Pozdr.
 

smarcin3

New member
VIOLATOR74 tylko przy właczniu chwilkę wentylator
oprócz tego ja nic nie słyszę -naprawdę .a za telewizorem siedział nie będę-bierz spokojnie.
a słuch mam naprawdę dobry .
 

ph88

New member
Biorę pod uwagę kupno P50GT30, ale ciekawi mnie parę rzeczy.

Czy filmy z YT można oglądać w 720p lub 1080p?
Jak jest z napisami do filmów odtwarzanych z zewnętrznego dysku? W większości działają, czy są problemy?
Czy można przesuwać synchronizację napisów względem filmu?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Biorę pod uwagę kupno P50GT30, ale ciekawi mnie parę rzeczy.

Czy filmy z YT można oglądać w 720p lub 1080p?
Jak jest z napisami do filmów odtwarzanych z zewnętrznego dysku? W większości działają, czy są problemy?
Czy można przesuwać synchronizację napisów względem filmu?


O dobrej jakości z YT zapomnij....Z tego co podają to TV linii 2012r. będą pozwalały na oglądanie YT w HD ( chociaż generalnie jakość z YT i w 1080 to jest cieniutka...)
Co do napisów to bywa różnie, ale lepiej kupić dodatkowy player (który odtworzy praktycznie wszystko bez żadnych problemów a kosztuje niewiele - TV ma w jak najlepszej jakości wyświetlać obraz - to jest jego zadanie...)
 

stypi

New member
ja mam 5 cm po bokach, 10 cm od górnej półki i 20 cm od ściany - dane od ramki

Przy okazji:
1. Czy w pierwszych godzinach dopalania należy włączyć czy wyłączyć tryb Eco?
2. Jak włącza się białe pasy likwidujące powidoki?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
ja mam 5 cm po bokach, 10 cm od górnej półki i 20 cm od ściany - dane od ramki

Przy okazji:
1. Czy w pierwszych godzinach dopalania należy włączyć czy wyłączyć tryb Eco?
2. Jak włącza się białe pasy likwidujące powidoki?

1. wyłaczyć ECO
2. w menu obraz/zaawansowane/ na samym dole menu :-D
 

damaioshin

New member
Producent podaje inne odległości więc skąd pytanie czy mniejsza będzie dobra? Zamontuj i sprawdz, przecież nikt ci nie poręczy że telewizor będzie prawidłowo wentylowany... Twoj tv twój wybór. Przecież wiesz jakie są skutki przegrzania elektroniki.
 

MARASmus

New member
Wow, jestem pod wrażeniem `:). Nie wiedziałem że takie rzeczy się robi z telewizorami :). Dobrze się składa ponieważ wczoraj odesłałem do sprzedawcy 50G30 w celu wymiany na inny taki model ( mój strasznie buczał/brzęczał) z nowej partii - teraz wiem co sprawdzić na początku. A teraz merytoryczne pytanie : Czy GT30 ma taką samą elektronikę jak G30 ? a dokładnie przetwornicę kondensatory itd, to co standardowo brzęczy przy wyświetlaniu jasnych barw? No i zużycie prądu, producent podaje znamionowa wyższa niż G, czy GT ciągnie więcej prądu przy oglądaniu 3D? czy przy obrazie 2d oba modele będą przydawać taka samą moc?
 
Do góry