Panasonic 50AS650, czy dopłacić do Samsung 55H6400?

losiueg

New member
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum choć czytam je od dłuższego czasu. Po przewertowaniu wielu telewizorów ograniczyłem swój wybór do dwóch modeli.

Pierwotnie wybór padł na Panasonica 50AS650. W MediaExpert jest on w cenie 3099 zł. Po dłuższych namysłach zachorowałem jednak na 55 cali (konkretnie na Samsunga UE55H6400).

Kwoty cenowe: Jeśli 50 cali to max 3100 zł. Jeśli 55 cali to max 3600. Dzięki tym granicom chciałbym uniknąć sugestii typu "Dołóż jeszcze 400zł i kup xxx".

Różnice między tymi dwoma modelami ujawniają się w wielu kategoriach. Panas ma pasywne 3D, Samsung aktywne. Panas 1200Hz, Samsung 400Hz itp. itd...

Jak to jest z tymi hertzami? Czy posiadanie 1200Hz będzie tak mocno zauważalne? Chciałbym, żebyście pomogli mi dokonać właściwego wyboru. Priorytetem jest jakość obrazu i odwzorowanie czerni/kolorów.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Olej Hz-e. Panas jest na innej matrycy, IPS i przez to ma słabszą czerń od tego Samsunga, ale lepsze kąty boczne za to i naturalniejsze kolory oraz ciut więcej szczegółów w ciemnych scenach. Kwestia gustu i warunków.
 

Prosument

New member
Zdecydowanie panasonic.Panasonic produkuje bardziej niezawodny sprzęt niż samsung.Informacje na ten temat są w internecie.
Panasonic wytrzyma dłużej bez usterki.Jeśli chcesz aby telewizor działał długo bez usterki ustaw niższe wartości jasności i kontrastu.Wyłączaj telewizor zawsze wyłącznikiem sieciowym nie pilotem.W niektórych nowych telewizorach nie ma wyłącznika sieciowego a ten który jest w telewizorze nie odłącza całkowicie dopływu prądu do telewizora i warto kupić zewnętrzny wyłącznik przy gniazdku.
W czasie burzy odłączamy całkowicie dopływ energii do telewizora czyli wyjmujemy wtyczkę z gniazdka dla bezpieczeństwa naszego telewizora.Wyjmujemy tez wtyczkę antenowa.Podobnie robimy z innym sprzętem który jest podłączony do telewizora czyli odłączamy zasilanie.

@digitalus a co ma pomóc wyjmowanie wtyczki z gniazdka?Magnetowidy VHS ludzie mieli po 20 lat i nikt nie wyłączał z prądu.Mogę zrozumieć odłączanie zasilania w czasie burzy, ale codziennie?Co to za bzdury?A może by tak do lodówki wkładać telewizor na noc?Odnośnie wytrzymałości panasonica to też nieprawda, dużo jest postów na forum odnośnie padniętych plazm i lcd panasonika a mój lcd samsunga 40a551 dalej działa.I co mam łazić po forach i wygadywać głupoty że panasonic robi szmelc?

@digitalus czy panasonic aż tak dobrze płaci za taką marną propagandę?
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
@digitalus

Informacje które są w internecie?To coś bardzo wybiórczo traktujesz te informacje.Tym bardziej nie można traktować cię poważnie skoro wypisujesz wciąż te same nieprawdziwe głupoty i to w dodatku za darmo.To nie jest normalne.
 

Prosument

New member
@digitalus

Wyłączanie z gniazdka to kompletna bzdura bo w trybie standby nie działają wszystkie układy zasilania a tylko jedna mała przetwornica.Gdybyś miał choć podstawy wiedzy z dziedziny elektroniki nie pisałbyś tych pierdół bo tylko się ośmieszasz.

A następne takie głupoty to te że panasonic to mniej awaryjny sprzęt.Przecież to koń by się uśmiał.Jak można pisać pierdoły w oparciu o dane sprzed 4 lat?
 

Prosument

New member
@digitalus

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.Powielasz tylko bzdury które wypisują inni "specjaliści" na twoim poziomie i wprowadzasz w błąd innych.Przetwornice w TV działają dokładnie tak samo jak tak te w zasilaczu komputerowym.Działa tylko jedna mała przetwornica odpowiedzialna za wybudzenie ze standby, czyli za start reszty zasilania.Żenujące!
 

losiueg

New member
Dzięki Panowie za szybką odpowiedź :) Widzę, że dyskusja na temat usterkowości Samsunga rozgorzała na dobre. O tym też miałem okazję czytaći...ile osób, tyle opinii. Jeśli kupię TV to na pełnym przedłużonym pakiecie gwarancyjnym itp. itd. więc w miarę się zabezpieczę...

Chodzi mi głównie o jakość obrazu. Przesiadam się z plazmy LG 42PC1RR, która moim zdaniem nadaje naprawdę świetnie. Chcę kupić takiego LEDa, który mnie nie zawiedzie :) Meczów nie oglądam, najwyżej sporadycznie. Głównie kanały cyfrowę i czasem jakieś filmy. Na pewno będę chciał się bawić 3D, chociaż pewnie też tylko na początku...

Chyba wybiorę się do sklepu i poproszę o postawienie dwóch modeli obok siebie.
 

psiaja

Member
Jak przesiadasz się z plazmy, to uderzaj w matrycę VA (m.in wspominany Samsung).. Jedną z wad, jakie możesz uświadczyć, to nierówne podświetlenie matrycy
Co do usterkowości - obecnie i bosch się psuje i nie ma takiej jakości jak kiedyś.. Kwestia szczęścia ..
 

losiueg

New member
Jeśli chodzi o podświetlenie, banding, DSE konkretnego egzemplarza to nie ma zmiłuj :) Niech mi wystawią kilka Samsungów, podepnę pendrive z paroma planszami i filmami testowymi. Metodą eliminacji wybierzemy jedynego :)
 

psiaja

Member
Jeśli chodzi o podświetlenie, banding, DSE konkretnego egzemplarza to nie ma zmiłuj :) Niech mi wystawią kilka Samsungów, podepnę pendrive z paroma planszami i filmami testowymi. Metodą eliminacji wybierzemy jedynego :)

Nie wiem czy będziesz w stanie wyłapać te defekty w sklepie.. U mnie, w 46F6770, delikatna chmurka jest widoczna jedynie na czarnym materiale przy zgaszonym świetle. Zapalę delikatną lampeczkę 20W i już defekt jest "widoczny" jedynie w mojej głowie - bo wiem, że tam jest, jednak dostrzec nie mogę..

Po za tym - mimo matrycy VA samsunga, ogólnie sądziłem, że czerń (a raczej sama matryca) będzie ciemniejsza, więc ciekawie jak będzie z Twoim przejściem z plazmy na LCD :-?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 50 AS 650 da Ci lepsze skalowanie obrazu.
Tylko musisz być niebieski - podobnie jak inni aby załapać się na extra ofertę.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z tą przesiadką z plazmy LG na LCD w kwestii problemu z czernią to lekka przesada. Rozumiem, ostatnie modele Panasonica, a nawet Samsunga miały kapitalną czerń, ale nie LG, proszę...

Każdy z nowych modeli, na matrycy VA pobije tą plazmę w powyższej kwestii. Oczywiście, ostatnia wygra za to brakiem plam w podświetleniu oraz kątami bocznymi.
 

losiueg

New member
Problem został rozwiązany w inny sposób ;) Zrezygnowałem z aktywnego 3D, ponieważ członkowie rodziny mają wady wzroku. Stwierdziłem, że "jak szaleć to szaleć", TV ma w końcu być na lata. Kupiłem Panasa 55AS650. Jak na razie jestem zadowolony :)
 
Do góry