Panasonic 50" Viera TX-P50UT30 3D - problem z obrazem z komputera

Shear

New member
Witam,
Posiadam w/w telewizor plazmowy i mam problem z obrazem z komputera.
Mój system to Windows 7 64bit.
Przy szybkiej akcji np. w filmach pojawiają się pasy jakby telewizor nie nadążał z wyświetlaniem obrazu. Nie bardzo wiem jak to zlikwidować - czy w ustawieniach telewizora da się coś zmienić. Częstotliwość odświeżania monitora w menu rozdzielczość ekranu/właściwości/monitor mam na 60Hz.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

krislow1

New member
Witam.
Ja Również posiadam TX-P50UT30e.
Filmy z komputera oglądam w 3D,mkv.Tv podłączony mam do komputera poprzez HDMI i obraz i dzwięk jest żyleta.
Jeżeli u Ciebie na kompie obraz jest ok to sprawdz przewód lub go wymień.
TV wyświetla taki obraz jaki dostanie sygnał.
 

Shear

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Spróbowałem ze zmianą kabla na taki, który na pewno jest ok - to nie to.
Już wiem, w czym tkwi problem - ale nie mam pojęcia JAK się go pozbyć.
Dokładniej - w momencie, kiedy dam "rozszerzenie ekranu" to telewizor działa sobie na 60 Hz bez problemu - obraz jest żyleta, wystarczy włączyć szybki film na youtube i widać, że przycięcia i pasy się nie pojawiają. Rewelka.
Problem pojawia się gdy klikam na opcje "Powiel te ekrany". Wtedy telewizor na ustawieniach 60, 59 i 50 Herców jest czarny. Dopiero jak zmniejsze odświeżanie na "30Hz - z przedplotem" obraz się pojawia.
Nie mam pojęcia jak zrobić, żeby obraz pojawił się przy większej częstotliwości, która wyeliminuje problemy z obrazem... POMOCY! :)
 

Shear

New member
PS. Teraz walczyłem z tym dalej - bezskutecznie. Nawet się cofnąłem w rozwoju - w ogóle nie jestem w stanie dać powielenia pulpitu. Rozszerzenie działa super i bez zarzutu.
Mam najnowsze sterowniki grafy, Catalysta (na nim opcje też nic nie dają)... już mnie to zadzyna denerwować...
 

xeo151

New member
Bez reklam
Prędzej coś z grafiką niż TV, u mnie Mobility Radeon HD 4670, żadnych problemów nie ma, zarówno dźwięk i obraz idą po HDMI. 3D również działa rewelacyjnie.
 

KINIO2

New member
A ja rozumiem że że ciężko lub się wstydzisz, napisać coś więcej o swoim kompie. Prócz tego że masz Windows 7 :)
 

Shear

New member
Skądże znowu ;)

Windows 7 Home premium 64 bit
Procesor AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3
Grafa Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E
No więcej chyba nie ma sensu pisać.. 8 giga ramu..
 

KINIO2

New member
No sprzęt może być jak na filmy hd . jak nie kombinowałeś nic z nowymi przewodami.To może wina leży po sofcie. a może wystarczy zmienić playerka
np. VLC Player ma wbudowane kodeki. Kombinuj i daj znać.
 

Shear

New member
Co ma player do klonowania/rozszerzania obrazu?

Z filmami sobie radzę przy pomocy właśnie VLC playera, który maksymalizuje się na plaźmie bez problemu. Ale to nie rozwiązuje problemu.. I tak bym chciał móc klonować, chociażby do wyświetlania gier na telewizorze..
 

awers9

New member
Może spróbuj tak podłączyć aby TV był podstawowym ekranem i tylko jednym.
Jeśli wtedy będzie ok (a będzie) to znaczy że to funkcja klonowania lub rozszerzania w karcie nie działa dobrze. Ja używam Samsunga le46c750 jako monitora i wszystko jest ok
 
Do góry