Panasonic 50" tx as600e czy as650e

jaras111x

New member
Witam od ostatniego pomocnego korzystania z forum minął juz jakiś czas i udało mi się wybrać projektor z którego jestem zadowolony.
Teraz przyszedł czas na zmianę tv stara plazma 50" LG 50PC51 zjada prąd :( lampy się już wypalają.
Wybrałem panasonica model 50as600e lub 50as650e cena od 2300(za 600) 2990 (za 650) nie potrzebuję 3d (do tego mam projektor) tv ma służyć tylko do programów z kablówki i xbox.
Ale chciałbym być zadowolony z jakości obrazu. Pierwszy niby 100hz drugi 1200hz
Trafiłem na informacje że klubowicze dostają zniżki+kalibracja i radyjko jak z tego skorzystać i o ile taniej kupię wybrany model?
 

flozbi

New member
Jakie masz warunki do oglądania: jasne czy ciemne pomieszczenie, oglądasz tv tylko na wprost ekranu czy również bokiem, jak tak to, czy pod dużym kątem ? Te dwa tv co podałeś mają całkiem inne matryce IPS i VA, natywne 50hz i 100hz.
 

samfisher74

New member
ja właśnie kupiłem panasonica as 600 e , tv oglądam z kablówki i gram na xbox one , dla mnie rewelacyjny telewizor , smiało mogę go polecić
 

jaras111x

New member
pomieszczenie jasne i ciemne regulacja na roletach :) kąty niewielkie. Tu bardziej pytanie brzmi czy warto dopłacać do as650 jeśli różnicy w parametrach nie odczuję a i jeszcze jedno materiałów w 4k na pewno nie będę ruszał
 

flozbi

New member
Cenię sobie panel IPS czyli as650 za kąty i odwzorowanie kolorów, ale znowu as600 ma lepszy kontrast i czerń. Jak nie potrzebujesz super kątów to raczej się nie opłaca, a różnica w cenie jest spora. Możesz się zastanowić nad modelem 48as640 bo tam masz matrycę 100hz i na pewno będzie lepszy od 50as600 do oglądania np. sportu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb nawet 50 AS600 z uwagi na czerń będzie w klasie cenowej bardzo dobrym rozwiązaniem. Ale faktem jest że 48AS640 jest w super cenie i tylko 2" mniej. Napisz proszę na PW dostaniesz ofertę dla niebieskich członków forum z kalibracją gratis
 

jaras111x

New member
Stałem się posiadaczem 48as640 i jestem zadowolony. czerń ok,kąty(nie to co plazma) ale jest dobrze. No i zużycie prądu (już nie 450). Smart mi wystarcza. Kolory bardzo dobre ale przy szybkiej akcji zdarza się klatkowanie lub "rozmywanie" najbardziej widoczne przy oglądaniu materiału z gopro z wypadów enduro.
Kiki w piątek wysyłałem do ciebie pw z zapytaniem o kolejny tv :) (dziś powtórzę)
 
Do góry