panasonic 48as640e i moduł CI nc+

freyu

New member
Witam, czy ktoś z posiadaczy 48AS640E ma może podłączony moduł CI z nc+ ? Ewentualnie czy ktoś się orientuje czy nie ma problemów ze współpracą tych urządzeń? Jestem na etapie decyzji czy przejść na takowy moduł czy zostać przy dekoderze. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam, czy ktoś z posiadaczy 48AS640E ma może podłączony moduł CI z nc+ ? Ewentualnie czy ktoś się orientuje czy nie ma problemów ze współpracą tych urządzeń? Jestem na etapie decyzji czy przejść na takowy moduł czy zostać przy dekoderze.
Witam

AS640 zdaje się nie posiada tunera satelitarnego (DVB-S), więc co Ci da włożenie modułu od nc+?

Natomiast jeśli chodzi o współpracę: ogólnie w swoim modelu tv jestem z takiego rozwiązania b. zadowolony. Są co prawda pewne niuanse, jednak uważam ilość zalet znacznie przewyższa ilość pewnych niedostatków. Przynajmniej w moim przypadku, zależy kto ma jakie oczekiwania.
Jeśli jesteś bardziej zainteresowany tematem, zajrzyj do topicu tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...olpraca-z-modulami-ci-dla-platform-sat-8.html
 

Stanley

Member
Bez reklam
Wspomniany tv Nie posiada dvb-t.
Chyba miałeś na myśli DVB-S (tv satelitarną). DVB-T (naziemną) mają chyba teraz wszystkie nowe tv ;)
Zresztą z ciekawości aż spojrzałem w specyfikację, i :
Więc nie można zrobić tego co planujesz. Tylko zewnętrzny dekoder satelitarny.
Dokładnie.
Standard tunera cyfrowego: DVB-T/T2/DVB-C
TX-48AS640E Telewizory LED - Panasonic Polska

P.S. Tak przy okazji z nieco innej beczki. Szkoda, że Panasonic ma w ofercie modeli z trochę niższej półki wyposażonych w DVB-S, powiedzmy za max 2-2,5 tys.. Tak jak bodaj LG, Sony. Niedawno rozważałem zakup tv do sypialni (ok. 42"), przy okazji mającego już funkcje smart, itp. Najlepiej z tej samej stajni co mój "podstawowy" DT60, czyli od Panasa. Zakończyło się dokupieniem małego dekodera sat do trochę już leciwego Sharpa (model w stopce).
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
O to właśnie mi chodziło. Przeczytałem specyfikację i zauważyłem brak DVB-S, ale chciałem się upewnić. Wielkie dzięki za odpowiedź, teraz wiem na czym stoję. Szkoda, że w tym modelu tego nie ma, bo pozbyłbym się dodatkowego pilota i nieco sobie życie ułatwił.

A jeszcze jedno. Czy jak jest DVB-C to jest możliwe działanie modułu CI od Vectry np?
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
A jeszcze jedno. Czy jak jest DVB-C to jest możliwe działanie modułu CI od Vectry np?
Tak. Będzie działało. Aczkolwiek zwróć uwagę, że instalując moduł zamiast dekodera bierzesz, że tak napiszę: niemal wszystko na siebie. Mam na myśli, że trzeba zaprogramować/poustawiać wszystko samemu, a jeśli coś nie działa, albo działa nie do końca tak jakbyś chciał, z reguły dostawca zrzuca winę na producenta tv, i na odwrót. Zobacz np. tutaj, było trochę o Vectrze:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105256-xxdt60-tuner-sat-i-krzaki-pl-w-epg-6.html
W przypadku dekodera otrzymanego od dostawcy tego problemu nie ma. Jeśli coś jest nie tak (dla przykładu załóżmy źle wyświetla polskie znaki), reklamujesz i już.
Mimo wszytko ja jestem b.zadowolony z pozbycia się dekodera i nabycia modułu - jak już pisałem, w moim przypadku ilość zalet przewyższa ilość pewnych niedostatków.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry