Panasonic 47ET60 czy Samsung 46F6500/6400 Który ma lepsza jakość obrazu, płynność

sirmike1

New member
Panasonic 47ET60 czy Samsung 46F6500/6400 ? Który ma lepsza jakość obrazu, płynność ?
I nie chodzi mi o to który z nich do konkretnych warunków i zastosowań. Pytam ogólnie, który z tych tv prezentuje lepsza jakośc obrazu? Który ma lepszą płynnośc dynamicznych scen rzeczywiście (bo nie chodzi mi o marketing typu 600hz, 400hz CMR itd).
Który w końcu ma lub nie ma cloudingu, bandingu itd.....
Naczytałem się tego forum co nie miara. Jakieś 7 m-cy temu po lekturze kupiłem mamie Panasonica Et5. I teraz tak: faktycznie clouding minimalny - super, kąty super, banding wystepuje - przy oglądaniu meczy nie jest dobrze, płynność średnia - IFC na maks też są artefakty podczas dynamicznych scen.
Dlastego moje zapytanie. Biore pod uwagę albo Panasonica ET60 (czyli nastepcę ET5) albo Samsunga F6400 lub 6500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli faktycznie chcesz mieć rewelacyjną płynność to musiałbyś sięgać po model DT60.
 

sirmike1

New member
Jeśli faktycznie chcesz mieć rewelacyjną płynność to musiałbyś sięgać po model DT60.

Kiki....czytałem twój test o Et5 i Et60. Między innymi dlatego zakupiłem mamie ET5. I tv naprawdę jak na cenę bardzo fajny. Irytuja mnie jednak te artefakty. A sądzę że jest chyba cos pośredniego między artefaktami przy dynamicznych scenach a rewelacyjna płynnością. Stąd moje pytanie.

Mam ograniczony budżet i dlatego rozważam tego Panasonica i Samsunga. Sony będzie o wiele droższe.
 

sirmike1

New member
Jest inaczej. Masz większe wymagania niż środki i dlatego dozbieraj albo do wyższej klasy albo kup plazmę 50ST60.
www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/96121-panasonic-tx-p50st60e-test-czyli-nowa-generacja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

Czyli mam rozumieć że sprzęt między 3500 a 4000 zł będzie miał te artefakty i gorszą płynność. W tej cenie nic lepszego nie kupię? Czyli normalna płynnośc to albo plazma albo led za ponad 4000 zł ?
No to trochę to wszystko dla mnie nie wygląda korzystnie. Myślałem że "standardowa płynność" czyli bez artefaktów a nie super płynna z plazmy to w cenie 3500 - 4000 zł to raczej norma. W takim razie muszę wszystko przewartościowac.
 

Gollum

New member
co rozumiesz przez plynnosc? obraz masz 24fps i amry motionflowy czy inne raty tego nie zmienia. info o tych 300-600-1000hz odswiezania to dalej marketing. mam plazme e6500 z zeszlego roku i kwestia plynnosci jest oceniana jedynie subiektywnie. przyklad ode mnie.

w zeszlym roku mialem upc w wariancie sd z dekoderem. obraz ok tam gdzie mial byc, ofkoz byly kanaly z niskim bitratem i byly widoczne znieksztalcenia. od nowego roku mam upc w hd z dekoderem hd i dalej na kanalach sd jakosc jest taka jak byla, a na HD zauwazalnie lepsza. czy obraz jest plynniejszy? no tak srednio, chyba ze mam oko tak spaczone grami, ze 24fps a 24 ze sztucznym powielaniem subklatek wyglada tak samo.

mam tez bluray- lost wyglada ladnie ale dalej nie jest zauwazalnie plynniej. a przeciez to plazma, a dla zwyklego zjadacza "ona ma 600hz" (wiem ze to lamerskie, ale z obserwacji tak klient postrzega).

mam tez mase roznych mkv'ów. i o nich mowa.
dalej maja standaryzowane 23,976 fps i poprawiacze jakosci serwerowane w mojej plazmie jakosc tego nie polepszają. ale są programiki ktore mniej lub bardziej softwarowo dodają subklatki i widocznie dla oka uplynniaja ruch. uplynnilem sobie co sie tylko dalo, ale poza "przyspieszeniem" czuc jednak, ze jest to sztuczne. emulowanie 48fps daje wrazenie plynnosci (poza momentami gdzie subklatkowanie daje ciala i powstaja zaklamania). emulowanie 60fps daje wrazenie nadplynnosci - w pewnych scenach jest mile dla oka, ale w zwyklych scenach czasami ma sie wrazenie ze postac np. zamiast spokojnie podniesc cos z ziemi podnosi to za agresywnie.

materialy hd z telewizji chocbys mial te marketingowe 1000hz niewiele ci pomoga. owszem moze i zauwazysz roznice miedzy samsungiem 46eh5020 a panasem 47wt50 ale to wcale nie oznacza ze jest to wina hercow, tylko moze byc to naturalna roznica w jakosci pozostalych komponentow skladajacych se na jakosc obrazu.

czesto ludzie w sklepie pytaja czy warto brac plazme dla lepszej jakosci? a potem w domu nie wiedza na co patrzyc. u mnie tez wiekszosc avików czy mkvów jest normalna. po prostu dla wiekszosci osob standard 24 klatek/s jest wystarczajacy. a inni chcieliby z 24 miec 50-60. poki material nie bedzie nagrany.

musze w tym roku kupic komus 46-47". raczej bedzie to LED, bo takie zalozenie zostalo przyjete, choc widzą moj tv i im sie podoba. w moim odczuciu nic nie zmienilo sie w stosunku do zeszlego roku - poza nazewnictwem i numeracją. et50 i et60, tak samo plazmy samsunga znow reklamowane jako te, ktore maja jeszcze lepszy prouber black panel pewnie nie dostarcza duzo lepszych wrazen niz modele zeszloroczne.

prawdopodobnie zamiast 47la641 sklonie sie ku sprawdzonemu 47lm640 choc nie uwierzę, że MCI400 jest zauwazalnie lepsze od MCI200. nie wierze ze 50-60latkowie beda mi zarzucac, ze tutaj jest za jaskrawo albo ze tutaj mniej czarno. poza tym nigdy nie mozesz byc pewien ze za jakosc sygnalu nie odpowiada zrodlo jego nadawania, ze bonusy na ekranie sa od nich, ze ich hd nie moglo byc lepsze bo tak zostalo do dostawcy przetransportowane.

to tyle. nie mysl za duzo o tv, bo za rok wchodzi kolejna seria, ktora znow bedzie nam oferowac to samo inaczej nazwane.
 
Ostatnia edycja:

elwis85

New member
Mam ten sam dylemat, zastanawiałem się nad Panasonic 47et60 oraz lg 47la691 lub 740. Tak samo jak kolega przeszkadzają mi strasznie artefakty pojawiające się na ekranie, zależy mi głównie na tym żeby ruch był gładki bez przycięć ale nie powodował tychże artefaktów. Nie jest ważne dla mnie czy w ruchu jest większa rozdzielczość czy mniejsza ale żeby nie było przeskoków i dodatków w postaci podwójnych kontur lub pikseli.
 

tdx

New member
Bez reklam
Pomiędzy F6400 a F6500 jest zauważalna różnica jeśli chodzi o smużenie poza tym te modele mają zupełnie inna matrycę
 

WojtR

Member
Bez reklam
st60 byłaby cacy gdyby miało naprawdę cieńką ramkę i nie miało debilnie wymyślonego zasilania wprost w ścianę co u mnie całkowicie eliminuje montaż w sypialni , Kiki jak się ma czerń w tej plaźmie vs 6008/7008
 

piotrperk

New member
Widzę że nie jestem sam ;)
Też szukam tv 46-47 cali w cenie mniej więcej 3700,- pln

Zastanawiam się nad LG la660, Samsungiem 6500, 6770, lub Panasonic ET60.
Od kilku tygodni czytam intensywnie forum i nic.

Na razie mój typ to Samsung. Zraził mnie LG jak rozkalibrowanym pilotem nie mogłem trafić w ekran...

A tym zasilaniem to domyślam się ze kabel wychodzi z tyłu prostopadle do ekranu.

Chyba łatwiej kupić używany samochód ;)
 

luksand

New member
Widzę że nie jestem sam ;)
Też szukam tv 46-47 cali w cenie mniej więcej 3700,- pln

Zastanawiam się nad LG la660, Samsungiem 6500, 6770, lub Panasonic ET60.
Od kilku tygodni czytam intensywnie forum i nic.

Na razie mój typ to Samsung. Zraził mnie LG jak rozkalibrowanym pilotem nie mogłem trafić w ekran...

A tym zasilaniem to domyślam się ze kabel wychodzi z tyłu prostopadle do ekranu.

Chyba łatwiej kupić używany samochód ;)
witam mam tak sam problem. Co wybrałeś?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację telewizorów w domu , jeśli masz aż takie wątpliwości.
Skalowanie , obróbka sygnału - sprawdź dobrze Panasonica eT60 lub Philipsa 47PFL 6008 z ambilightem.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ciekawi mnie co kupiliście z tych podawanych?

Telewizor LG 47LA691S
Panasonic TX-L47ET60E
Samsung 46F6500
Philipsa 47PFL 6008 z ambilightem.
 

baciarek

New member
Jest jeszcze panasonic FT60 chyba za około 3700 czyli mieści się w budżecie.
Wg mnie płynność jest zadowalająca, jest tylko jeden problem, który zauważyła żona: przy cięciach scen czyli tych miejscach montażowych w serialach najczęściej występuje efekt lekkiego szarpnięcia obrazem. Jak mi to pokazała od tej pory mi to zaczęło przeszkadzać. To było na pewno efektem niedopracowanego IFC. Bo jak go wyłączałem to ten problem znikał. Musiałbyś sprawdzić czy to tylko z moim tv był taki problem czy to standard w panasonicu.
Wg. mnie moglibyście jeszcze looknąć na modele sony 50W815B i 50W805B. Może też ktoś trafi na jakąś promocję 50W829B, chociaż teraz może być to mało prawdopodobne.

Plazma jest fajna, patrzyłem na te modele ST60 ale raz, że miernik poboru prądu powodował krwawienie moich oczu a dwa, że dziś ciężko już je dostać. Aha i jak macie wyczulony wzrok na artefakty to na bank będziecie widać lekkie migotanie. Niby się mówi, że to zostało wyeliminowane, ale ja to widzę w tych tv i zresztą nie tylko ja.

Doskonale was rozumiem z tematem płynności bo sam jestem niestety wyczulony na to. Niestety mówię, bo przez to człowiek musi wywalić więcej kasy na fanaberie.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Jest jeszcze panasonic FT60 chyba za około 3700 czyli mieści się w budżecie.
Wg mnie płynność jest zadowalająca, jest tylko jeden problem, który zauważyła żona: przy cięciach scen czyli tych miejscach montażowych w serialach najczęściej występuje efekt lekkiego szarpnięcia obrazem. Jak mi to pokazała od tej pory mi to zaczęło przeszkadzać. To było na pewno efektem niedopracowanego IFC. .

To może Philipsa 47PFL 6008 z ambilightem.?
lub
Panasonic tx-l42dt60:idea:
 
Ostatnia edycja:
Do góry