Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

last_ninja

New member
Posiadam taki TV, lecz w opcji 42'' (L42DT60E). Moje pytanie jest związane ze samym Skype. Czy do obsługi tego komunikatora jest wymagana kamera? Nie chce mi Skype pracować, informując, że nie wykrył kamery, a przecież wiemy, że do rozmów poprzez Skype wystarczy tylko sam mic.

tylko ze ten mic jest zazwyczaj wbudowany w kamere... bo sam TV nie ma w sobie mikrofonu przecież...:hmm:
 

Herhor70

New member
Do obsługi Skype jest potrzebna dedykowana kamera Panasonic, która ma wbudowany mikrofon. Kupiłem taką (TY-CC20W) i działa to wyśmienicie (z wideo lub bez, tylko sam dźwięk). Jest to o tyle fajne, że nawet przy wyłączonym Skype, podczas normalnego oglądania TV może ktoś do Ciebie zadzwonić i próba takiego połączenia pokazuje Ci się w lewym dolnym rogu ekranu.
 

stirl

Member
a czy ktos sie orientuje na temat przekazania dzwieku z youtube lub dlna na zewnetrzny glosnik ?
po optyku czy hdmi (avrc) pojdzie to ?

==========

ok udalo sie choc infolinia panaslonica twierdzi ze sie nie da :>
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
Pisałem już o tym wcześniej ale też chciałbym żeby to ktoś jeszcze potwierdził
W każdym razie na stronie 33 manuala sciągniętego ze strony panasonic .pl jest tylko wzmianka o podwójnym tuneru w przypadku jednokablowym i dwukablowym ale tylko dla DVB-S.
Ja do dnia dzisiejszego nie dałem rady uruchomić tej funkcji dla naziemnej cyfrowej telewizji kablowej DVB-C.

U mnie działa DVB-C z dwoma tunerami. Nie działa tylko TV analogowa i ograniczone działanie jest z zewnętrznym źródłem.
 

fotohobby

New member
A jak do będzie w przypadku, kiedy do TV podpięty będzie tuner sat i antena zewnętrzna - czy na tablet można przesłać jeden lub drugi obraz, niezależnie od tego, co ogląda się na TV ?
 

lisek84

New member
a czy ktos sie orientuje na temat przekazania dzwieku z youtube lub dlna na zewnetrzny glosnik ?
po optyku czy hdmi (avrc) pojdzie to ?

==========

ok udalo sie choc infolinia panaslonica twierdzi ze sie nie da :>


Pójdzie co ma nie pójść ;)
Po ARC Ładniej, bo wyłczy ci dzwięk w TV od razu.
Po toslinku będziesz musiał go wyciszyć.
 

AnTurek

New member
Dzisiaj otrzymałem tablet z promocji Panasonica. Zainstalowałem program Panasonic TV Remote i wszystko działa bez problemu. Tabletem można sterować TV, mozna wykorzystywać go jako klawiature, mozna na nim oglądać program TV nawet inny niż ten w w TV przy jednoczesnym wygaszeniu go, itp.

Nie wiem tylko do czego służy funkcja w telewizorze "Dublowanie".
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie wiem tylko do czego służy funkcja w telewizorze "Dublowanie".
Po prostu na telewizorze widzisz to samo co na tablecie, taki sklonowany duuuuży ekran ;-). Właśnie wypróbowałem - działa. Wejdź w Asusku w Ustawienia -> Wyświetlacz -> Wyświetlacz bezprzewodowy -> dalej powinieneś dać sobie radę.
(lub sposób 2: przytrzymaj przez chwilę pasek powiadomień u góry ekranu i przesuwając palec w dół otwórz panel "Szybkie ustawienia Asus" -> następnie kliknij na ikonę położoną na lewo od ikonki "trybu" -> wejdziesz od razu w ustawienia wyświetlacza bezprzewodowego)

Natomiast mam następujące pytania:
1. Przez przypadek dodałem sobie sygnał DVB-C, z którego nie korzystam (używam w tej chwili tylko DVB-T). Efekt jest taki, że klikając na pilocie przycisk "TV", teraz naprzemiennie jest wybierany DVB-T i DVB-C. Przedtem miałem tylko DVB-T i chciałbym do tego wrócić. W menu Konfiguracja -> Menu strojenia DVB-T (lub DVB-C) jest -> Dodaj sygnał TV, gdzie mogę jeszcze dodać DVB-S i/lub Analogowy. W ten sposób dodałem DVB-C. Ale jak go usunąć? Najlepiej bez resetu całego telewizora... ;-)

2. Czy istnieje analogiczna (jak na urządzenia mobilne) aplikacja do sterowania tv/obierania strumienia, na zwykłego peceta/laptopa pod MS Windows? Tu jako ciekawostka: na laptopie udało mi się odebrać strumień z telewizora (DVB-T) pod VLC. Ale zmieniać programy mogę tylko w aplikacji na tablecie, nie wspominając o wpisywaniu dłuuuugasnych adresów strumieni w VLC, więc raczej mało to praktyczne.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
Mam dwa pytanka:

1/ Jak włączyć tryb demonstracyjny?

2/ Jak można wejść w menu serwisowe (opcja v/- i 3 x 0 nie działa)

W ogóle to zauważyłem, że czas reakcji nie jest zadowalający. Podczas przesuwania się napisów widać ich rozmycie. W poprzednim Panasonicu z 2005 roku tego nie miałem. Czyżby coś w ustawieniach należałoby załączyć?
 

Festan06

New member
Mam dwa pytanka:

1/ Jak włączyć tryb demonstracyjny?

2/ Jak można wejść w menu serwisowe (opcja v/- i 3 x 0 nie działa)

W ogóle to zauważyłem, że czas reakcji nie jest zadowalający. Podczas przesuwania się napisów widać ich rozmycie. W poprzednim Panasonicu z 2005 roku tego nie miałem. Czyżby coś w ustawieniach należałoby załączyć?

W menu serwisowe wchodzisz:
Naciskasz " V-" na TV, jednocześnie naciskając kilkakrotnie " i " na pilocie.
 

gni123

New member
Mam zamiar kupić 50DT60 i mam jedno pytanie do użytkowników . Czy jak będę chciał nagrywać na twardy dysk coś to czy ten telewizor formatuje go po swojemu. Czy jak jest sformatowany przez komputer to już go nie formatuje? Wyczytałem w opisie TV SonyKDL-55W805A że on formatuje dysk po swojemu i że tylko na nim można oglądać nagrany program. Czy w Panasonicu jest inaczej?
 

Stanley

Member
Bez reklam
gni123: nie testowałem jeszcze nagrywania na HDD, ale według instrukcji dysk jest formatowany "po swojemu" w telewizorze, oraz nagrania mogą być odtwarzane tylko w tym telewizorze. Nie mogą być odtwarzane w innym tv, nawet w takim samym modelu, oraz w innym urządzeniu, np. na kompie.
Skoro poważnie przymierzasz się do zakupu, polecam przejrzeć instrukcję obsługi https://dlc.panasonic-europe-servic...F&lang=pl&src=3&uilang=pl-PL&model=TXL47DT60E
o nagrywaniu okolice strony 82.
 
Ostatnia edycja:

gni123

New member
Skoro TV PANASONIC TX-L50DT60E lub TX-55DT60E oraz TV Sony KDL-55W805A lub KDL-55W809 mają takie same opcje nagrywania na twardym dysku, że tylko na tym co było nagrane można odtwarzać to który uważacie za lepszy.
 

Piotr AMP

New member
TV Panasonic TX-L47DT60E zakupiony, zawieszony :) w pierwszych dniach użytkowania działa super. Teraz muszę ogarnąć mnogość ustawień i funkcji, mam nadzieję, że będę zadowolony. Wybierając przez porównywarki cen 200 zł taniej w jednym ze sklepów sieciowych.
 
Do góry