Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

rafalski83

New member
Ja niestety dalej nie mogę sobie poradzić z napisami do filmów. Pomimo przerobienia pliku .txt na .srt, dalej napisy nie są czytane, a w opcjach występuje brak napisów.
Kolejna sprawa - czy ktoś może napisać w jednym poście zalecane ustawienia obrazu po kalibracji? Przeczytałem cały ten temat i zauważyłem tylko kilka postów ze szczątkowymi informacjami na ten temat.
Ostatnie pytanie: czy można jakoś zrobić, żeby przeglądarka internetowa była widoczna na całym ekranie (bez podglądu oglądanego kanału w lewym górnym rogu)?

Ze swej strony mogę dodać, że TX-L47DT60E doskonale współpracuje z zestawem bezprzewodowym Logitech MK270 (klawiatura i myszka).

Jeśli chodzi o DLNA ja tez narazie nie poradzilem sobie z napisami, uzywam serwera Servio. POdobno dziala to z PS3 media server ale jeszcze nie probowałem.

Ja zakupiłem klawiature Logitecha K400 z wbudowany touchpadem - mała, poręczna i również pięknie dziala
 

remmyhi

New member
U mnie różne filmy różnie się identyfikują.
Mam Netgeara 3500l v1 pod Tomato z serwerem DLNA włączonym.
Netgear jest widoczny przez tv po wifi.
Dysk Toshiba 320GB USB3 podpięty pod Netgeara przez USB.
Mam SRT na każdy film w tym samym katalogu z tą samą nazwą:
Film1 - Napisy polskie są identyfikowane jako Angielski1
Film2 - Napisy polskie są jako "Kodowanie Napisów"
Film3 - Nie ma napisów wcale.

Wyodrębniłem już poszczególne pliki z filmami. Teraz muszę dojść dlaczego różnie są identyfikowane przez tv.

Jeszcze jedno - zauważyłem że w niektórych filmach opcja napisów jest niewidoczna od początku filmów ("---"), a pojawia się po 2-3 sekundach :)
 

Herhor70

New member
Ponawiam wcześniej zadane pytania:
1. Czy ktoś może zebrać i napisać w jednym miejscu preferowane ustawienia obrazu po kalibracji (pomimo różnych ustawień w moim egzemplarzu, w ciemnym pokoju, wszystkie cztery rogi telewizora świecą na czarnym tle - czy to normalne, czy podstawa do reklamacji?)?
2. Czy jest możliwość jakiegoś ustawienia, żeby przeglądarka internetowa była na całej szerokości ekranu?
 

rafalski83

New member
Jesli chodzi o DLNA i napisy wlasnie przetestowalem dwie opcje, PS3 Media server i Twonky. W obydwu przypadkach napisy dzialaja dla wszytskich formatów. Ale zdecydowanie polecam Twonky, gdzie mozna obslugiwac napisy z poziomu TV - w sensie wlaczac, wylaczac, zmieniac strone kodowa (dla polskich znakow u mnie dziala albo UTF-8 albo CP-1250 albo ISO8859-2). Dla plikow mkv z DTS mozna rowniez zmieniac sciezke dzwiekowa.
Dla PS3 tez wszytskie napisy dzialaja ale nie da sie nimi zarzadzac z pilota, wszytsko trzeba poustawiac w aplikacji. NIe ma rowniez wyboru sciezki.

Reasumujac polecam Twonky
 

remmyhi

New member
Ponawiam wcześniej zadane pytania:
1. Czy ktoś może zebrać i napisać w jednym miejscu preferowane ustawienia obrazu po kalibracji (pomimo różnych ustawień w moim egzemplarzu, w ciemnym pokoju, wszystkie cztery rogi telewizora
Mam podobnie. Również świecą wszystkie rogi. Kalibracji nie robiłem.
Ponadto zauważyłem, że telewizor trochę za dużo niebieskiego pokazuje.
Ale z tymi rogami też się już zacząłem zastanawiać nad kontaktem z serwisem...
 

Herhor70

New member
Mam podobnie. Również świecą wszystkie rogi. Kalibracji nie robiłem.
Ponadto zauważyłem, że telewizor trochę za dużo niebieskiego pokazuje.
Ale z tymi rogami też się już zacząłem zastanawiać nad kontaktem z serwisem...

U mnie za to było troszkę jakby za dużo żółtego, ale można to zmienić ustawieniami odcieni kolorów (zimny, normalny, ciepły). Niech inni się wypowiedzą (może kiki...) czy z tymi rogami to normalne, czy mamy wołać serwis, a może wymienić w sklepie. Ja kupiłem 12.11 w Saturnie, więc jest jeszcze czas.

Twonky uzywalem ponad 2 lata wstecz wiec nie powiem Ci szczegolowo w czym lepsze bo po prostu nie pamietam Twonky :) Potem probowalem servio, ps3 az w koncu mezzmo i teraz juz nie szukam dalej :D

Ja niestety mam dysk sieciowy WD (My Book Live), który na stałe ma wbudowany Twonky. Nic z tym nie mogę zrobić. Z niego nie czyta mi napisów, a z PENDRIVE czyta.
 

rafalski83

New member
Twonky uzywalem ponad 2 lata wstecz wiec nie powiem Ci szczegolowo w czym lepsze bo po prostu nie pamietam Twonky :) Potem probowalem servio, ps3 az w koncu mezzmo i teraz juz nie szukam dalej :D

Probowalem Mezzmo i Panas nie widzi napisów, chyba ze cos zle zrobie. Twonky nie ma problemow z zadnymi formatami/napisami.
 

rafalski83

New member
Znalazlem takie oto ustawienia do kalibracji na jakiejs zagranicznej stronie:
Viewing mode: Professional1
Backlight 53
Contrast 100
Brightness 0
Colour: 50
Sharpness: 50
Ambient sensor On/Off
Color temperature Warm2
Vivid color Off
Adaptive backlight control Off
Noise reduction Off
MPEG Remaster Off
Resolution Remaster Off
Caption smoother Off
Brilliance Enhancer Off
Intelligent Frame Creation Off
Black Expander 0
Clear White Effect 0
Gamma 2.2
16:9 Overscan Off
R-Gain -2
G-Gain -6
B-Gain 5
R-Cutoff -1
G-Cutoff -2
B-Cutoff 1


http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1374562755

Czy ktoś z was może wyprobowac te ustawienia i podzielic sie wrazeniami? Ja ustawilem i wydaje mi sie ze jest za duzo niebieskiego. No chyba ze mi sie wydaje...
 
Ostatnia edycja:

tweety

New member
Pisałem posta wcześniej ale nie dostałem odpowiedzi. Kiki tu w UK nie ma takiego modelu jak 47dt60 tylko 47dt65. To powiedz jaki jest odpowiednik tego modelu 47dt60 w UK? Czym one sie od siebie różnią? Pozdrawiam
Właśnie też pisałem o teście dt65 na stronie trusted review i według mnie te tviki się niczym nie różnią. Może się mylę i Kiki wyjaśni...
 

AnTurek

New member
Posiadam taki TV, lecz w opcji 42'' (L42DT60E). Moje pytanie jest związane ze samym Skype. Czy do obsługi tego komunikatora jest wymagana kamera? Nie chce mi Skype pracować, informując, że nie wykrył kamery, a przecież wiemy, że do rozmów poprzez Skype wystarczy tylko sam mic.
 
Do góry