Panasonic 46S10 czy Sharp 46XL2? Pytanie nie tendencyjne

artur111bartek

New member
Czołem towarzystwu!
No i stanąłem przed wyborem jak przed przepaścią :( .
Pytanie czy Panasonic 46 cali serii S10 czy Sharp 46 XL2 w zasadzie ogranicza się w moim przypadku do jednego:

Który z nich radzi sobie lepiej z sygnałem SD (tuner Polsatu nie HD i DVD z upscalerem)? Który skaluje lepiej ten sygnał -płynność itd.

Który radzi sobie lepiej w idealnych dla każdego TV warunkach?

(choć pokój z jednym oknem z żaluzjami)

Wszystkie INNE sprawy mam rozstrzygnięte tylko z tym nie mogę poradzić.
Może ktoś porównywał te dwa telewizory? Może KIKI coś poradzi?
Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.
Podkreślam nie chodzi mi TYLKO o rozwiązanie TEGO problemu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam je obok siebie (prawie) więc nie ma problemu z porównaniem.
Ale i tak za mało danych:

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?

jaka odległość od ekranu ?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz ?
 

artur111bartek

New member
Wielkie dzięki KIKI.
Wszystko co mi trzeba wiem, wiem jaki mam pokój , światło, ile osób itd. Znam na to odpowiedzi. Poczytałem , byłem widziałem , oglądałem , porównałem. Na wszystko znam odpowiedzi , które mnie satysfakcjonują, za wyjątkiem jednej :

-który z tych telewizorów w możliwie najlepszych warunkach dla niego itd jak w pierwszym poście.

Tylko to bym chciał wiedzieć.I tylko z tym nie mogę dac rady.

Pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiem że Ty znasz odpowiedzi ale my nie , więc nawet oczyma wyobraźni nie jesteśmy w stanie pomóc.
Możliwie najlepsze warunki dla każdego mogą znaczyć zupełnie coś przeciwnego . Jeśli ktoś korzysta w dzień więcej - to Sharp jeśli w nocy do kina to Panasonic i tak można ustalać w punktach. Ale trzeba znać odpowiedzi na pytania :D
 

artur111bartek

New member
Może tak:
Jakby Sharpa ustawić w idealnych dla niego warunkach i obok postawić Panasonica też w idealnych dla niego warunkach (ot jakby taki trik zrobić) to który telewizor itd jak w pierwszym poście

Naprawdę szanuję Cię KIKI jak mało jakiego forumowicza w tym kraju, powaga, :eek:k: ale nie zrozumiałeś pytania :( :

Nie ma tu znaczenia czy dzień czy wieczór , bo ja nie pytam który lepszy do ogladania w takim a takim domu z takim a takim światłem itd itp.NIE O TO PYTAM.

Pytam KTÓRY telewizor W MOŻLIWIE NAJLEPSZYCH dla niego warunkach pokazuje sygnał SD ?

Koniec.Kropka.:niewiem:


Chmmm.. no to załóżmy ,że ktoś ogląd tylko wieczorem ..
 

Foxxx24

New member
Witam:)

Odpowiadając na pytanie co do sygnału SD to najlepiej oczywiście pokaże go Panasonic S10 gdyż plazma jest bez porównania bardziej tolerancyjna na złą jakość sygnału,a na lcd jeśli sygnał będzie słaby to obraz będzie jeszcze gorszy niż na bardzo dobrym crt.

A dodatkowo jeśli oglądałbyś przede wszystkim wieczór to jest kolejny argument za na korzyść plazmy:)

Ja osobiście wybrałbym Panasonica z tym,że ja będę kupował model 42V10:)

Pozdrawiam:)
 

Foxxx24

New member
Polsat Cyfrowy owszem ma nowocześniejsze dekodery od Cyfry+,ale sygnał nie zawsze ma najlepszy,a do LCD jest potrzebny bardzo dobry sygnał abyś uzyskał obraz o jakości tegoż sygnału.A to,że platforma jest cyfrowa wcale nie oznacza,że obraz będzie super na wszystkich kanałach bo jak to sie mówi z pustego i Salomon nie naleje:)

Pozdrawiam
 
Do góry