Panasonic 42x10y, 42s10y, 50x10e

ces

New member
Witam
Po przeczytaniu tematów odnośnie wyżej wymienionych modeli jestem skołowany na maxa :(
Już nie wiem czy starszy jest lepszy czy nowszy(mówie o końcówce 10 i 20)
Myślałem że sam wybiore ale jednak co opinia to inne zdanie. Dlatego proszę o pomoc.
Telewizor będzie stał w pokoju 5x4. Oglądany z ok. 4,5m zawieszony na ścianie(lub nie jeżeli zajdzie taka potrzeba ale docolowo ma wisieć). Sygnał z kablówki, raczej nie będę inwestował w jakąs telewizje sat. Filmy przede wszystkim divx i dvd z odtwarzacza. Okazjonalnie jakieś HD z kompa. Oglądanie wieczorami lub w dzień ale promienie słońca nie będą padać na matryce.
Jeżeli chodzi o kase to wiadomo ma być tanio i dobrze 8)
Wolałbym kupić tv na miejscu więc po maratonie po sklepach znalazłem następujące modele:
42x10y 1950 - z wystawy(najchętniej ten bym wziął ale obawiam się tego że był włączony niewiadomo ile i na jakich ustawieniach, dlatego jeżeli ktoś wie jak to sprawdzić to będę wdzięczny i oczywiście jakieś porady odnosnie do ilu h warto go brać i przy jakich ustawieniach był włączony)
42x10y 2299 - ten sam ale nówka
42x20e 2100 - nowszy model ale czy lepszy???
42s10y 2800 - sporo jak za 42 ale hd( czy to mi sie przyda? oglądam tv z daleka)
42s20e 2900 - co do cholery znaczy ta końcówka(e, y, lub jej brak)
50x10e 3000 - z uwagi na chyba dużą odległośc ogłądania pomyslałem o 50 tylko to jak sądze starszy model a jak wspomniałem z całego tematu odnośnie serii 10, 20 żadnych konkretnych wniosków nie wyniosłem
Oczywiście wchodzi w grę znajomy serwis aukcyjny a tam ceny są następujące:
42x20 1960
42s20 2500
50x20 2660
Żadnej końcówki nie zjadłem więc modele są podane prawidłowo.
Jak mi który sensownie odpowie i przekona żebym był pewien zakupu to stawiam browara :wink:
 
Do góry