Panasonic 42PV80P a Ferguson DVP868HD

Filipek2821

New member
Witam serdecznie,

Mam spory problem.Chciałem podłączyć do 42PV80P DVD Fergusona DVP868HD przez kabel HDMI. Obraz jest i to bardzo ładny, ale niestety nie wiem jak go ustawić by głos był. Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji, ale bez skutku. Proszę o pomoc.

Z góry dzięki

Nikt nie jest w stanie mi pomóc??? W takim razie zostanie mi kabel Component, tylko, że to już nie to samo:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

martin72

New member
Przyjacielu.... trochę cierpliwości....

większość z nas tu zagląda gdy znajdzie trochę wolnego czasy... to nie help desk w firmie informatycznej za grube pieniądze ;) Ja miałem podobną historię tyle, że z n-box recordem telewizji n... wystarczyło zmienić ustawienie Dolby Digatal z "TAK" na "NIE" i już był dźwięk... w przypadku dźwięku Dolby Digital trzeba mieć podłączony dźwięk cyfrowy poprzez złącze cyfrowe SPDIF. Poszukaj ustawienia dźwięku w swoim sprzęcie i pokombinuj z ustawieniami. Powodzenia. Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Filipek2821

New member
Jednak udało mi się wpaść na to jak rozwiązać ten problem. Ze złącza HDMI1 odpiąłem dekoder TV N i podpiąłem go pod HDMI2. A pod HDMI1 podpiąłem DVD i dodatkowo dźwięk puściłem kablem CINCH po analogu. W TV na HDMI1 w ustawieniach dźwięku wykrywanie sygnału ustawiłem na AUTO i teraz jest wszystko oki.

Piszę o tym, bo może ktoś będzie miał też podobny problem i będę mógł mu pomóc

Pozdrawiam
 

pawelll

Member
Czyli nie rozwiązałeś a obszedłeś problem.
Ja niestety po componencie mam wpięty tuner SAT (SD) i jak na razie mam dźwięk przez zewnętrzny wzmacniacz. Co gorsze z 42PZ700 działa OK.
 

pawelll

Member
Wygląda b. dobrze.
Kilka sampli HD720 (.wmv) przekonwertowałem na Xvid MediaCoderem - z tego wniosek że nie musi to być dvix. Mpeg4 HD nie odtwarza. Bitrate 6000, przy odtwarzaniu z USB na niektórych "ułamkosekundowe" przycinki- ale to raczej wina pena.
 
Do góry