Panasonic 42ET60 czy Philips 40PFL7007

maddox

New member
w obecnej chwili znajdują się w podobnych cenach i tak się zastanawiam co sądzicie.
Jaka matryca jest w Philipsie 7007? i kto ją produkuję.
pozdrawiam
 

strzala

Member
W 8007 matryca jest Samsunga. Na jakimś rosyjskim forum podawali, że 200Hz. Nie wiem, czy można to jakoś sprawdzić(menu serwisowe)? Ten 7007 jest praktycznie taki sam jak 8007. Różnią się chyba tylko ambilightem i akcesoriami. Ktoś tu kiedyś podał link do tego forum, ale chyba zostało to wykasowane, bo nie mogę znaleźć.

Edit:
Znalazłem to forum. Podają dla serii 7007 i 8007 te same matryce 200Hz:
40",46",55"
LTA400HL(Samsung)
LTA460HQ(Samsung)
LTA550HQ(Samsung)
 
Ostatnia edycja:

maddox

New member
strzala - wielkie dzięki, też kiedyś widziałem tę stronę ale nie mogłem jej już później odnaleźć.
Teraz pozostaje pytanie czy
Panasonic ET60 z matryca IPS - zagra lepiej niż Philips z poprzedniego roku 40pfl7007.
dodam, że ambilight nie będzie miał specjalnego znaczenia bo będzie stał na stoliku w rogu pokoju.
Interesuje mnie jakości obrazu itd..
 

decode21

New member
Panasoniki z matrycami IPS w wersji ET5E miały dość "lustrzany" ekran, przy ciemniejszym obrazie widać odbicie siebie. Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale np. Phillips na matrycy sharpa wypadał lepiej. Przy okazji może ktoś poradzi czy 5537 phillipsa dalej tak zamula jak 5507? Jeszcze jedno który telewizory mają najszybszy czas reakcji matrycy?
 

maddox

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? max 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stoi w rogu pokoju na szafce
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna z tylu po lewej na pada światło na tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 40le810
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? standard
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfra+ naziemna, pen
10.Jakie urządzenia ? j.w
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? lepsza - lubię soczysty obraz
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, dokument, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne menu,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 60% wieczorem 40% dzien
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętne.

Z racji za pojawiły się philips 40pfl7007 w aktracyjne cenie zastanawiam sie czy go nie wybrac do tej pory faworytem byl panasonic 42et60.

z racji ze tv bedzie w rogu amielight nie bedzie az tak waz.. generalni liczy sie jakosc obrazu
 

maddox

New member
mysle o 40 pfl 7007 jest w dobrej cenie obecnie i zastanawiam sie ktory sie spisze lepiej on czy panasonic 42et60- to ma byc tv dla rodzicow
 

WojtR

Member
Bez reklam
wg jesli chodzi o obraz to ET60 się nie umywa do 7007 ( 7007 to wg mnie całkowicie inna klasa ) zobacz zdjęcia pod kątem z czernią jakie wrzuciłem w wątku philipsa 6008 vs 7007

Kiki jedno pytanie jeśli TV ma wisieć i mam już odpowiedni wieszak a podstawy do powieszenia nie wykorzystam ... to d...a z dźwiękiem ?
 
Do góry