Panasonic 42ET5E(W) vs Samsung UE40ES6710

mpDante

Member
Bez reklam
Rozważam zakup jednego z TV z tematu, jestem bardziej nastawiony na Panasonica, ale czy ktoś z posiadaczy tego TV może udzielić mi informacji,

-Czy Panasonic odtwarza duże pliki MKV bez przycięć i jak sobie radzi z napisami TXT lub SRT z polską czcionką?

-Czy przeglądarka plików widzi foldery?

-Czy odtwarza dźwięk DTS (w/g specyfikacji powinien)?

Ewentualnie będę wdzięczny za pomoc przy wyborze między Panasoniciem i Samsungiem :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie zawsze o dziwo. Zazwyczaj w jednym worku trzyma, a czasem segreguje foldery na formaty plików.
DTS nie dekoduje.
Nie odtwarza mkv ważących zbyt dużo (9.5gb to już bylo za dużo).
Natomiast świetnie radzi sobie z napisami - z txt czyta polskie znaki, bo można ustawić odpowiednie dla siebie kodowanie - iso lub utf.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Może od pendrive. Zazwyczaj rzeczywiście - wszystko rzucał w jeden worek. Ale dwa razy się mi zdarzyło, że po podłączeniu pendrive, gdzie w jednym folderze miałem 4 filmy, a w drugim 3, z czego były pomieszane formatami, zrobił główny folder z plikami mkv, oraz podfolder z plikami m2ts. Nie sprawdzałem wtedy też wersji oprogramowania.
 

mpDante

Member
Bez reklam
@Karpaj: Jesteś pewny co do DTSa? W teście 42ET5, ktoś twierdzi, że odtworzył mu film z dźwiękiem w dts, z usb?

Co do napisów, to jest możliwość wyboru wielkości czcionki?

Brak folderów jeszcze jestem w stanie przeboleć, ale przyzwyczaiłem się, że Samsung (C650) odtwarza mi wszystko, nawet MKV po 12GB... dlatego obawiam się trochę zakupu Panasonica :/
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie mam go w domu żeby codziennie się bawić, ale nie wypuścił z siebie choćby kropli dźwięku przy mkv z dts.
Może aktualizacja to poprawiła? Bo w warunkach sklepowych zazwyczaj mamy oprogramowanie z fabryki, a nie aktualne.

Nie bawiłem się też czcionką, ale chyba tam kolorki można było zmieniać jeśli dobrze pamiętam. Może Kiki coś pamięta z testów.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Testowałem dzisiaj w sklepie ET5E, z dyskiem 1TB... plik mkv 12GB odtwarza i przewija bez problemów. Jest dźwięk DTS. Nie wiedziałem opcji zmiany rozmiaru napisów, ale są duże i czytelne (można zmienić kodowanie). Rzeczywiście nie widać folderów, ale widać ścieżkę i pliki są podzielone alfabetycznie w/g folderów.

Dla porównania podłączyłem dysk do Toshiby 40TL939 i filmy były bez dźwięku (DTS), brak poprawnego wyświetlania napisów TXT i SRT... Wcześniej brałem też pod uwagę Tośkę i niestety porażka. Na 99% będzie Panasonic...
 
Do góry