Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę ?

Panasonic stanął w obliczu zmiany wizerunku telewizorów LCD z uwagi na konieczność zamknięcia produkcji telewizorów plazmowych. Panasonic, gdy Pioneer przed kilku laty zamknął swoją produkcję plazm - pozostał liderem jakości obrazu w tej kategorii.

TC-50AS650U_5jpg_700.png

Ale przyszedł czas zmierzyć się z nową rzeczywistością potrzeb i jakości.
Czy to się uda - pokażemy w pierwszym rynkowym teście przedstawiciela zupełnie nowej generacji czyli Panasonic serii AS 600.

Model oparty o matrycę błyszczącą z powłoką antyrefleksową.

Matryca firmy Innolux.

TX-42AS600B_Feature2_2_WOC_20140214.jpg

Dwurdzeniowy procesor

Panasonic zastosował dwurdzeniowy procesor co znacznie przyspieszyło obsługę i korzystanie z aplikacji.

Model jest może występować w wersji czarnej i białej.

Całość TU :
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
 

seba2323

New member
procek i ram

a jaki to procesor i jaką ma czestotliwośc taktowania noi ile ram tam wbudowali , nie pamietam ze zdjęc jaka tam była przeglądarka wbudowana
:?:
 

Zulus

Member
Plazmy nic nie zastąpi! To jest telewizor z niższej półki dlatego nawet mnie nie interesuje jego budowa i możliwości. I najważniejsze... Bezpośredni dostęp do matrycy całkowicie dyskwalifikuje każdy telewizor LCD. Telewizor ma być wyłącznie za szkłem. Koniec i kropka!
 

Zulus

Member
Co tu rozwijać? Dla mnie nie jest do zaakceptowania fakt, że w większości (99%) telewizorów lcd jest bezpośredni dostęp do panelu. Dotknij palcem panelu lcd, a zobaczysz jak powstaje otoczka wokoło palca. Strach cokolwiek robić z tym panelem, bo można go uszkodzić. Jeśli panel jest za taflą szkła, tak jak teraz mają wyższe modele lcd Panasonica, to panel jest chroniony, poprawia to jakość obrazu i ułatwia czyszczenie telewizora, bo wystarczy przetrzeć szmatka przód telewizora i cała powierzchnia jest czysta, żaden kurz się nie zbiera po rogach jak to ma miejsce w telewizorach bez tafli szkła. Proszę wejść sobie na stronę panasonic.cz i zobaczyć nowe telewizory na rok 2014 To co w chwili obecnej proponuje Panasonic w Polsce, to chłam. Jeden model średniej jakości telewizora pozbawionego tunera DVB-S2 Oczywiście, to się z czasem zmieni, ale widać jak Japończyk nas traktuje.

Ogólnie, kiedy patrzę na obraz telewizorów ldc, to zaczyna mną wstrząsać. Obraz tragiczny. Jak coś takiego można nazwać telewizorem? To woła o pomstę do nieba. Obecnie mam w domu plazmę 42 calową VT30 I w najbliższym czasie nie przewiduję wymiany jej na panel LCD, chyba, że miałbym zamiar popełnić samobójstwo :) Puki co chce mi się żyć :)
 

paeru

New member
Bez reklam
Jeśli panel jest za taflą szkła, tak jak teraz mają wyższe modele lcd Panasonica, to panel jest chroniony, poprawia to jakość obrazu i ułatwia czyszczenie telewizora, bo wystarczy przetrzeć szmatka przód telewizora i cała powierzchnia jest czysta, żaden kurz się nie zbiera po rogach jak to ma miejsce w telewizorach bez tafli szkła.)

Które to modele LCD Panasonica niby pokryte są taflą szkła?

Oczywiście jest to bardziej wytrzymałe rozwiązanie, ale z tym kurzem to nie zawsze jest prawda i praktyka pokazała, że telewizory pokryte szybą miały czasami różne problemy z kurzem, parą, itp.
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Nie wiem co trzeba robić, żeby uszkodzić***gołą matrycę tv... Fakt "tafla szkła" jak to nazwałeś (to jest plastik) może poprawiać***obraz, ale refleksy są***zajebiste.
 

Zulus

Member
W plazmie jest to tafla szkła, a w lcd na rok 214 np w tym modelu TX-L47WT60 może to być wyrób szkłopodobny :) nie jest to ważne. Ważne, że owa przednia osłona osłania panel, poprawia jakość obrazu i ułatwia zachwianie panelu w czystości.

Dodam, że monitor komputerowy też mam za taflą pleksy, czyli nie mam dostepu do panelu :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Póki co jak pamiętam matryca w LCD składa się z siedmiu warstw.Panel,matryce czyścimy tylko miotełką elektrostatyczną(za 10 zł)Przy większym zabrudzeniu czysta woda odrobina i odpowiednia ściereczka dołączana do TV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zadnych problemow z czyszczeniem matrycy od lat nie odnotowalem.
Dramatyzujesz.
Co do reszty, czyli wyzszosci jednego produktu nad drugim, nie polemizuje, nie ma sensu i potrzeby.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Które to modele LCD Panasonica niby pokryte są taflą szkła?

Oczywiście jest to bardziej wytrzymałe rozwiązanie, ale z tym kurzem to nie zawsze jest prawda i praktyka pokazała, że telewizory pokryte szybą miały czasami różne problemy z kurzem, parą, itp.

A masz gdzies to potwierdzone czy tylko na zasadzie ze cos slyszles lub cos ktos mowil??? Pytam z ciekawosci, bo osobiscie o jednym takim przypadku slyszalem z tv philispem ze zebral sie komus kurz pod tym szklem, wiecej przypadkow nie slyszalem, ba nawet mowiono ze to jakas wada niby fabryczna tego modelu byla ale o wiecej ilosci tego przypadku w tych modelach nie slyszalem.... ja mam za szklem matryce i jest to rewelacyjne rozwiazanie, ba nawet w necie byl filmek jak gosc rzucał hx bodajze 920 kilkoma pilotami z odleglosci 1 m-1,5 m i nic sie nie stalo matrycy, a dwa piloty albo jeden na 100% bo nie pamietam rozlecial sie ... i tak jak Kolega pisal ze wystraczy przetrzec szmatka i po problemie z kurzem.. dla mnie jest to rewelacyjne rozwiazanie.. niestety jest drozsze wiec mysle ze niedlugo i z tego beda rezygnowac firmy.

Kolego JENSEN kolega mial na mysli nie plekse jak to jest w nizszych modelach czy tez w wyzszych modelach tak jak jest to w przypadku firmy Lg, tylko typowe szklo tak jak to bylo kiedys w Philipsie w serii 8, lub w Sonym serii 8 lub 9 i tam jest typowe szklo.. i szklo do szkla tez jest nie rowne bo np w Hx 850 i 955 uzytkownicy nie narzekaja na jakies super refleksy.. a w codziennym uzytkowaniu tv nawet nie ma porownania jesli chodzi o czyszczenie..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szkło jest kłopotliwe pod względem transportu, konserwacji, utrzymania.
Nowe modele LCD Panasonica mają taką czerń że opad szczęki .
AX 900 robią inżynierowie Pioneera . Koniec plazm nie oznacza końca jakości plazm. Panasonic to wie dlatego zdecydował się na zatrudnienie tych inżynierów. A jakość odbija się już na poziomie serii AS 600. Widać że Panasonic dostrzegł najważniejsza potrzebę - potrzebę jakości obrazu. Tak że już seria AS600 będzie pomału zastępować plazmy.

Najważniejsze że jakość obrazu jest na tym samym poziomie.
 

dziadeksley

New member
Czytam i czytam - plazmy to inna bajka, a że był to dobry produkt to nie może już być nadal produkowany, to tak na marginesie dyskusji.
"Za szkłem" fajne określenie, ale dla domownika nie ma większego znaczenia. Bierzesz płyn - psikasz nawet przy włączonej jednostce i wycierasz, nic się strasznego nie dzieje. Chcesz dotykać i patrzeć jak się zniekształca obraz to dotykaj, dzieci mają ubaw, później wycierasz i wszystko.
A że gnioty obecnie produkowane po 5-6 latach same od siebie padną, to kupisz inny TV.
I tu jest cała technologia XXI wieku - kupować, kupować kupować.
A co było a nie jest ....Mój sprzęt za późno się popsuł - nie mogłem już kupić plazmy - kupiłem rok temu podstawowowego Philipsa 40" i chodzi w dużej mierze jako sprzęt do oglądania filmów z netu. Chciałem zainwestować w "przyzwoity sprzęt" ale coś mnie tknęło, może za dwa lata będzie w technologii 4K. Dla mnie ważniejszy jest stacjonarny komp niż tv.
2 lata temu była jedna jedyna kamera do filmowania 8K w japonii. 4K jest już dostępne i tańsze, ja spokojnie czekam.
Niestety wszystko z nowszej produkcji czy to amplitunery, kolumny, tv to już jest "o kant d... rozbić". Uff ale mnie poniosło.
 

paeru

New member
Bez reklam
Przykładów widziałem kilka, natomiast na pewno jednym wyjątkowo godnym zapamiętania była Toshiba serii VL748, która wykonana była znakomicie, ale niestety zdarzały się rozszczelnienia, hdzie zbierał się kurz i para, a serwis przy czyszczeniu zostawiał paluchy na wewnętrznej stronie szyby....

No nie wiem, czy koledze chodziło o szklaną powłokę, skoro pisze tutaj o wysokich modelach LCD Panasonica, które wcale szyby nie mają.
 

Zulus

Member
Ty jesteś sprawny inaczej że wszystko musisz miec za taflą ochronną? :blagam:


I po co próbujesz mnie obrazić? Nie potrafisz uszanować mojego zdania? Jak brakuje merytorycznej odpowiedzi, to zaczyna się obrażanie? Wstyd!

PS. Żaden telewizor lcd nie jest w mocy dorównać plazmie z wyższej półki. Trudno jednak porównywać oba telewizory, bo to całkowicie inne technologie. Zdania swojego nie zmieniam!
 

psiaja

Member
  1. HDforum > Początek > Newsy > Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę ?
  2. HDforum > Video > LCD > Panasonic > Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę
Czym różnią się te dwa tematy (prócz lokalizacji?) skoro dotyczą tego samego modelu TV..?
Czy na tym forum nie można zaprowadzić lekkiego porządku?
 
Do góry