PANASONIC 42" PA50 CZY LG 42" PX4RV

beniu2002

New member
Amoi LC37AF1E 1920x1080, rewelacja odziwo

Proszę o opinię użytkowników poszczególnych telewizorów na następujący temat:
1. Jak wygląda sprawa wypalania się w poszczególnych modelach(powstawanie duszków)
2. Ilość zgłaszanych reklamacji na poszczególne modele.
3. Zachowanie koloru czarnego oraz zachowanie przy scenach dynamicznych.
4. Który model byście wybrali z tych dwóch nie patrząc tylko przez pryzmat wyposarzenia (wiem że LG ma HDMI) ale po przez pryzmat jakości obrazu i używania go w szczególności do oglądania 70% kablówka 30% DVD.

Jeszcze jedno jaka według was powinna być minimalna odległość od telewizora do osoby oglądającej przy plaźmie 42".

Z góry dziękuję za wasze opinie które pomogą mi wybrać jedem z tych modeli.
 

jotem

New member
Zdolność rozdzielcza zdrowego oka w ciemności (zastosowanie TV do kina domowego) to około 4 minuty kątowe, co odpowiada pixelowi plazmy 852x480 obserwowanemu z 0.95m. W jasnym świetle (oglądanie programów z kablówki) to dwa razy lepiej - 2 minuty i odpowiednio 1.9m. Koneserzy przyjmują, że oko powinno być w stanie potraktować naprzemienne czarne i białe linie jako kolor szary, co daje mniej więcej dwukrotnie większą odległość, więc przy kinie domowym 2m od 42'' TV jest wielkoscią dla konesera o normalnym wzroku. Zachodni guru kina domowego wspólnie podają dla TV 42'' zalecaną odległość od 1.6m do 3.2 w zalezności od typu TV, jego rozdzielczości, indywidualnej wrażliwości na mruganie, długości ogladania i indywidualnej ostrości wzroku.
Ostatecznie oceń sam, w dokładnie tych warunkach (ciemno lub jasno w pomieszczeniu) w jakich masz zamiar wykorzystywać.
ja sam nie widzę różnicy pomiędzy 852x480 a 1366x768 w ciemności już od 2m. W jasnym sklepie - od około 3 m.
Pozdr.
 

TheMichal

New member
Rozdzielczosci

widziałem LG w euro (grała kablówka - ale to nie był ten mega market tylko mały oddział gdzie stały raptem 3TV) i na Panasonicu bobsleje na EuroSport ładniej wyglądały (wyraźniejsze kontury, nieco lepsza płynność). Kupiłem Panasonica i kablówka/DVD po euro wygląda świetnie (a już SW: E3 przy całkowicie ciemnym pokoju zapiera dech...)
 

Krisss

New member
Witam

W poprzednim tygodniu chodziłem razem z kumplem po sklepach w poszukiwaniu plazmy. Jedna dla mnie, druga dla kolegi. Porównywaliśmy z 10 plazm (Panasonic, Lg, Samsung, Hitachi, Pioneer) i mimo zapewnien sprzedawców ze LG i Samsung is the best w te klocki dla nas najlepiej grało PA 50. Pioneer był za drogi także odpadł z klasyfikacji. Chodziłem z laptopem i puszczałem filmy HD, filmy z DVD jak i DivXy. Ale podkusiło nas jeszcze na test 42A11 tylnią projekcje firmy Sony. Obu nas zachwyciła. W cenie taniej plazmy (tj. około 6 000zł) masz rozdzielczość 1366x768, HDMI i HD Ready. Po 3-4 latach wymieniasz lampe i masz nowy Tv. I nie martwisz się o wypalanie pixeli.

Ja zamówiłem tylnią projekcję (nadal czekam), kolega kupił plazme PA 50, tylko dla tego bo żona się upierała, że TV musi wisieć na ścianie
 

jim77

New member
Zaciekawil mnie ten tv ( E42A11 ). Czy ktos jeszcze ma opinie na temat tego modelu?

Gdzie mozna zobaczyc jak to w praktyce działa (warszawa)

pozdr

jim
 

tom

New member
Małe sprostowanie rozdzielczość tego modelu Sony z tylną projekcją to 1280x720.

Pisałem dużo na temat odbioru tego tv ale o przekątnej 50 cali. Ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, szczególnie z odbioru ze zwykłej kablówki. Odbiornik wart swojej ceny. Małą wadą jest dosyć głośna praca wiatraczka chłodzącego lampę, ale przy normalnym ogladaniu w dzień nie przeszkadza, gorzej wieczorem i nocą. Poziom czerni do zaakceptowania (dynamiczna przysłona), niestety nierównomierność świecenia szczególnie widoczna na białym i szarym tle.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jesli masz aż takie watpliwości chcesz spedzić jeszcze wiele godzin w różnych sklepach i stracic czas, a porównanie dotyczy tylko dwóch plazm poproś o pokaz w domu. Tam w spokoju sam i tylko sam podejmuj decyzję.
Tylna projekcja gra bardzo dobrze - ale musisz zachować odpowiednią odlegościa
ja stawiam na Panasonica - obraz
LG wyposażenie

duszki - jesli zachowujesz zasady - nie wystepuja
Czerń przy obrazach dynamicznych bez zarzutu.
O reklamacjach - nie slyszłem
pozdrawiam
 

beniu2002

New member
Zdecydowałem się na LG px 4. Wiem że temat duszków był poruszany na tym forum niejednokrotnie ale proszę kiki powiedz jakie ustawienia powinienem zastosować w stosunku do tego konkretnego modelu aby nie być później niemiło zaskoczony. I JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY TEN MODEL W JAKIKOLWIEK SPOSÓB JEST ZABEZPIECZONY PRZED WYPALANIEM.
 

KiVash

New member
Ja mam tego LG i w sumie jestem zadowolony.Tylko,ze nie mam jeszcze kabla do HDMI i do kompa:(
Kablowka moze byc,acz kolwiek obraz nie jest doskonały:) DVD podłączone componentem ,ale nie oryginalnymi kablami jednak widocznie lepszy obraz niz przez euro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
na początek nie szalej z kontrastem , jasnością i ostrością -przy telewizji - przez 100 godz.
Tam gdzie nie ma stałych elementów na ekranie -mozesz pozwolic sobie na wiecej.
Pytaj o cene - bo ma sią zmienić
Sprawdź model 42 PX4 R .
infolinia gg 2868228
podrawiam
 

KiVash

New member
czarnuch13 napisał:
kivash- a gdzie kupiles tego LG za te pieniadze? mozez podac namiary?


Kupiłem w Tesco (Warszawa ul K.E.N.) w odzielnym sklepie pt: Mix AGD RTV w grudniu 2005.Dziwnie to było bo wcale nie miałem tam kupowac ,jednak pytam babki o jakas plazme do 6 tys po czym poszła na sklep cos sprawdziła i powiedziała,ze ten LG moze byc za 6600 z 8500 no i git wziolem
 

KiVash

New member
czarnuch13 napisał:
kivash- a jak ci sie sprawuje ta plazma, jaki masz sygnal (kablowka, satelita)?

Mam na razie kablowke UPC:(
Sygnał z niej jest od 1 do 10 -oceniam na 6.Mam DVD niestety bez HD,wiec idzie przez komponent.Obraz wtedy jest ok,lepszy niz na EURO ,ale byc moze to kabel.Jutro kupie kabel od kompa do tv i zobacze jak sie sprawa ma.
W sumie nie załuje ,ze go kupiłem.Jest git.Przetestuje go jeszcze i opisze dokładniej.
 

KiVash

New member
Teraz mam Aster i dekoder cyfrowy do kablówki.
Niestety nie jestem zadowolony.Obraz praktycznie sie nie różni od zwykłej kablówki.
 

deoc

New member
@Krisss mam zapytanie do kolegi ktory kupil Panasonica? Podlaczal go do kompa? Jest z niego zadowolony? Bo nadal sie waham przed jego zakupem - dzis w sklepie RTV Mix AGD ogladalem i "wygral" z Samsungiem PS-42V6S,ale nadal sie zastanawiam czy nie wziasc LCD 32" - wg mnie wieksze mozliwosci na przyszlosc, choc te 10" robi swoje no i z 3m nie widac zbytnio roznicy, a chce TV za 5k zł na jakies 5 lat (mam nadzieje ze TV wytrzyma tyle ?? - CRT wytrzymuja 2x tyle bez wiekszych ubytkow)
 

PAZ

New member
Jestem również na etapie wyboru plazmy.W związku z tym zrobiłem sobie mały wypad po łódzkich sklepach i w jednym stały dokładnie obok siebie faworytki z tematu topiku.Po ok. 45 minutowym oglądaniu skłaniam się ku LG za:
1.wygląd ( choć niektórzy pewnie będą się pukać w głowę ), ale dla mnie jest on istotny;
2.wyposażenie ( hdmi, pipy, paty itd. );
3.obraz ( choć gdyby miał decydować sam obraz to na Pasikoniku podobał mi się odrobinkę bardziej ).
Tak na marginesie bój ze sprzedawcą żeby na obydwu plazmach póścić ten sam sygnał trwał chyba z pół godziny.Kiedy oni się nauczą, że w sklepie to klient jest ciut;) ważniejszy od komfortu sprzedawcy?
 
Do góry