Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
To są juz stare okulary, nie mają bluetooth tylko podczerwień wiec nie połączą się z TV.
Najtaniej można obecnie kupić np SSG-5100GB, wykonanie wręcz zabawkowe ale po takiej cenie nic więcej nie można się spodziewać.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie przeszkadza. Sony ma nawet bliźniaczo podobne do tych samsungowych, również są wymienne pomiędzy markami.
W środku to pewnie jeden i ten sam producent tylko rebrandowany.
Na jasnym forum w temacie o as640 na stronie 8 masz zdjęcia potwierdzające działanie w/w okularów.
 

krzysiek789

New member
Witam, wrzucam zdjęcia, nie wiem czy takie są wystarczające (czy odpowiednio odzwierciedlają rzeczywistość), czy tło nie powinno być bardziej jednolite i jaśniejsze...

IMG_0946.jpg
IMG_0953.jpg
IMG_0955.jpg
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakby ktoś szukał tanio bryli 3D to na znanym portalu aukcja nr 5488453219.

Wczoraj zamówiłem, doszły dzisiaj z rana, cena jak za darmo 55zl za 2 pary! (w dodatku miałem jeszcze kupon na 20zl za zakupy z biedronki czy orlen). Nówki, wszystko działa, leżak magazynowy.

q0xsMG.jpg


Co do spostrzeżeń na szybko, efekt fajny, obraz zdecydowanie jakościowo lepszy niż pasywne w tv, cross jest prawie nie widoczny, jedynie przy mocno kontrastowych ujęciach.
Co ciekawe w 3D lepiej sprawuje się ustawienie obrazu każde inne niż "prawdziwe kino" z uwagi na częstotliwość odświeżania. W "prawdziwym kinie" tylko część materiałów działa w 120Hz (po przedstawieniu uplynniacza na maximum), a ok połowy tylko w 100Hz przez co okulary juz zaczynają nieprzyjemnie migać. Obecnie w 3D mam ustawiony Naturalny i jest chyba najbardziej jasny. W miarę rekompensuje też inny odcień jakie wprowadzają okulary no i w każdym materiale jest 120Hz.

Tak szczerze za tą cenę warto kupić jako zabawkę, sprawdzić / pobawić się 3D. Bo tak naprawdę do oglądania filmów to się raczej nie nadaje. Przy szybkich akcjach itp w 3D robi się kaszanka (60Hz to za mało na każde oko), obraz się gubi, jest męczący, no i jakość czy choćby sama jasność obrazu bez porównania do tradycyjnego 2D. Filmy demo są bardzo ładne i jako właśnie taki bajer to bym traktował.
Ale jest i tak o niebo lepiej niż as650 czy LG'ki, w których 3D wygląda jakby ktoś puścił 480p.
Jedyny sens 3D to coś ala iMax, dwa projektory z przesłonami polaryzacyjnymi.
Tv, który by temu dorównał musiałby mieć przynajmniej 240Hz jak nie więcej natywna matryce i kompatybilne z nią okulary.
 
Ostatnia edycja:

stario

New member
Witam.
To mój pierwszy post na tym forum. Posiadam ww. tv od kilku miesięcy, i w zasadzie można powiedzieć że jest najbardziej dopracowanym i godnym polecenia tv w tej grupie cenowej. Jest jednak wg mnie pewien problem z kolorystyką a dokładniej rzecz ujmując mam wrażenie że bez względu na typ obrazu jest nieco zbyt dużo żółtego. Z tego powodu zarówno barwa czerwona jak i zielona nie jest taka jak być powinna(nienaturalna). Czy podzielacie moją opinię w tej kwestii?
 

-julian-

New member
Witam

Jestem właśnie w sklepie, został ostatni model na ekspozycji, sprzedawca mówi ze stoi miesiąc i nie był włączany. Jak mogę sprawdzić ile czasu pracował?
Pomagam bratu wybrać tv.

Proszę o szybką odpowiedź
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam, Panowie mam problem, dzis po podlaczeniu jak zwykle dysku usb z zamiarem obejrzenia filmu mam problem, niby wyskakuje komunikat ze wykryto usb wybieram nosnik i albo mieli i nic sie nie dzieje albo pokazuje ze nie ma nosnika po wlaczeniu odtwarzacza mediow lub nie poznaje zadnych plikow.. zawsze wszystko dzialalo a dzis zonk...
 

Brabus1

New member
Witam, Panowie mam problem, dzis po podlaczeniu jak zwykle dysku usb z zamiarem obejrzenia filmu mam problem, niby wyskakuje komunikat ze wykryto usb wybieram nosnik i albo mieli i nic sie nie dzieje albo pokazuje ze nie ma nosnika po wlaczeniu odtwarzacza mediow lub nie poznaje zadnych plikow.. zawsze wszystko dzialalo a dzis zonk...

Spróbuj przenieść na pendrive film i sprawdzić czy nie odpali filmu.
 

lukasek5

New member
Witam,
także zastanawiam się nad tym modelem (bo z tego co czytam w chwili obecnej chyba nie można znaleźć nic lepszego w podobnej cenie i rozmiarze - 48). Mam tylko pytanie o aplikacje na tym tv tzn czy ktoś wie gdzie znajduje się lista aplikacji działających na tym tv. Na stronie producenta jest odpowiedni link, ale niestety już chyba wygasł (chodzi mi głównie o polskie serwisy vod). Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Łukasz
 

macbat

New member
W tym roku jest niestety wysyp takich małych robaczków. Wlazł mi taki do monitora w pracy i zdechł po 2 dniach. Strasznie kłopotliwe i raczej nie do wydostania. Niektórzy nazywają te małe robaki przecinkami chyba.
 
Do góry