Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

twinskillers

New member
Wczoraj instalowałem 40. Trochę się pobawiłem :)
Skalibrowany. Czerń bardzo dobra. Obraz z naziemnej bardzo dobry.Podłączona PS4 i włączony 1080p (direct czy jakoś tak) rewelacja. Driveclub , Bf4 Destiny itd. wyglądają fenomenalnie. Imput laga nie odczuwam nie widzę a wcześniej grałem na ips iilyama 24" gdzie imput był bardzo niski.Rogi są trochę niedoświetlone. Na monitorku iilyama znowy miałem za bardzo doświetlone - wolę te pierwsze. :)
Co ciekawe na PS4 tvnplayer ma np. Spartakusa chyba są wszystkie serie i wiele innych seriali filmów a w Panasie tego brakuje chyba że trzeba sie zalogować? Mam dysk 500 hgt (chyba taka firma) na NTSF i czyta bardzo ładnie. Rozszerzony Avatar w 1080p zajmujący 15 GB nie zauważyłem przycinek. Tylko jeszcze nie wiem jaki rodzaj napisów odczytuje telewizor.
Polecam zakup. Jestem bardzo zadowolony.
 

megus75

New member
Witam
mam do Was pytanie jak podłączyć analogowo dźwięk przez 2 cinche do starego wzmacniacza nieposiadającego hdmi aby dźwięk był przez kolumny za cholerę nie mogę tego ustawić.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
mam do Was pytanie jak podłączyć analogowo dźwięk przez 2 cinche do starego wzmacniacza nieposiadającego hdmi aby dźwięk był przez kolumny za cholerę nie mogę tego ustawić.
Było w tym wątku dosłownie parę stron wcześniej. Patrz okolice postów #1040,#1053, #1054

Najprościej to ze złącza słuchawkowego, przejściówką mini jack<=>2xCinch
Ponoć dla niektórych uszu nie do zaakceptowania...
 

Ivanez

New member
Bez przesady, mam tak podłączone i jest całkiem ok tylko trzeba trochę poustawiać, ważna rzecz zmienić ustawienie dotyczące odległości od ściany ale to akurat jak gra i wzmacniacz i tv
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam ostatnie pytanie - proszę o szczerą odpowiedź

Na którym telewizorze Panasonic AS 640 /AS 650 lepiej wypada ruch ? ,są w ogóle jakieś różnice ,a jeżeli tak to czy są wyraźne
 

megus75

New member
okulary 3d samsung ssg 5100gb

Mam problem z parowaniem z 40as640 nie pojawia się żaden komunikat w tv że okulary działają i niestety nie ma żadnego efektu.Baterię w okularach wymieniłem mryga na przemian w nich zielona i czerwona dioda a potem gaśnie i nic się nie dzieje w czym rzecz?
 

robert83

New member
wygaszanie podczas czarnego ekranu

Witam! Czy da się gdzieś wyłączyć wygaszanie ekranu podczas czarnego tła jakie często wystepuje w filmach? Np na początku "Lucy" to doskonale widać. Powyłączałem wszystko co związane z "eco" i ciągle to jest :( Może w menu serwisowym można to znależć? W dzień tego efektu raczej nie dostrzeżemy ale w nocy nie ukrywam, że przeszkadza...
 

digitalus

Banned
Witam
Moze korzystasz z trybu dynamicznego? Sprawdz inny tryb obrazu.
Podobne wygaszanie jest w plazmie ale tylko w trybie dynamicznym.Po wybraniu innego trybu obrazu nie ma wygaszania.
 

robert83

New member
Witam
Moze korzystasz z trybu dynamicznego? Sprawdz inny tryb obrazu.
Podobne wygaszanie jest w plazmie ale tylko w trybie dynamicznym.Po wybraniu innego trybu obrazu nie ma wygaszania.

tryb prawdziwe kino ale na innych też sprawdzałem i to samo (może warto podłączyć pod neta na aktualizację?) , czy ktoś z szanownych forumowiczów też to zaobserwował na swoim as640?
 

bestman101

New member
kiki

Mam tx-48as640e na majówkę pobawię się ustawieniami
Jestem niebieski na forum proszę o kalibrację uniwersalną zgodnie z deklaracją


Lub ktokolwiek inny kto już dostał proszę wysłać dzięki wielkie.
dajally@poczta.onet.pl
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
czy ktoś z użytkowników przesiadł się z plazmy na ten model (AS640)? Zastanawiam się jak się ma obraz tego TV do tego generowanego na plazmach, których już niestety nie produkują. Obecnie mam plazmę Panasonica 42X60E, która niestety nie posiada filtra antyodblaskowego a prostopadle do telewizora mam dwa wielkie okna balkonowe z jasną firaną, które w ciągu dnia odbijają się strasznie i ogólnie komfort oglądania jest wtedy raczej znikomy. Wiem, że w modelu AS640 ekran nie jest matowy, ale chociaż może ten filtr antyodblaskowy dobrze działa?
 

targetti

New member
@lucanx

A czy mógłbyś sprawdzić np. Gesslerowa z Charlim z Mastrrchef i serial 'Nie rób scen'?

Pozdrawiam Marcin
 

bestman101

New member
Oczywiście żadnej kalibracji ani odpowiedzi nie dostałem a prosiłem (na facku, pw, @ i tu) Gratis dla niebieskich to wieka ściema albo tylko dla wybranych.

Reasumując szkoda kasy na "klub"




kiki

Mam tx-48as640e na majówkę pobawię się ustawieniami
Jestem niebieski na forum proszę o kalibrację uniwersalną zgodnie z deklaracją


Lub ktokolwiek inny kto już dostał proszę wysłać dzięki wielkie.
dajally@poczta.onet.pl
 
Ostatnia edycja:

bestman101

New member
Kalibracje dostałem dziś. Niestety już nie mam tego TV miałem tylko na majówkę więc nie przyda mi się już do niczego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry