Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Stanley

Member
Bez reklam
Ano tak. Zapomniałem o tej opcji. Na innym forum polecali takie coś:
FiiO D03k DAC - Sklep headbeat.pl - Muzycznie Nakręceni! Sklep ze słuchawkami (link przykładowy)
i jeśli miałbym już kupić, chyba bym wybrał to, bo jakoś nie mam przekonania do taniej chińszczyzny z Alledrogo (aczkolwiek nie twierdzę, że w tym przypadku Cię nie zadowoli ;) ).

Nie będzie z tym lepiej, jeśli chodzi o dźwięk. (czy jest sens wydawać 10x tyle jak za Scart)
Czy będzie z tym lepiej - nie wiem, nie próbowałem, nie porównywałem. Nie jestem audiofilem, nie mam słuchu nietoperza. Mnie przejściówka Scart za circa 10-20zł (liczę koszt całkowity: przelotki+kabeka chinch) zadowala w pełni (nawiasem myślę o wymianie całego amplitunera, na model z wejściami cyfrowymi, ale to już temat na inny temat).
Myślę, że audio, które wychodzi na złączu Scart, też pochodzi z jakiegoś przetwornika DAC zawartego w elektronice telewizora, i jakością istotnie nie odbiega od zewnętrznego przetwornika, a przynajmniej tego za 50zł ;) Myślę również, że Twoje wątpliwości najlepiej rozwiąże osobiste, samodzielne porównanie. Zaś sprzęt zamówiony przez net można przecież bez podania przyczyn zwrócić do sklepu w ciągu 14 dni.

EDIT:
ewentualnie jeśli jak najwyższa jakość priorytetem (cena również odpowiednio w górę, czy będzie ją słychać nie wiem ;) ), możesz spróbowac pobawić się tym:
http://www.headbeat.pl/produkt/fiio-d07
 
Ostatnia edycja:

Wald82

New member
Reset do ustawień serwisowych

Po półrocznym czytaniu tego forum zdecydowałem się na AS640.
Zakupiłem 40 i 55 cali, podpięte moduły UPC, z tym że w 55 kanały ustawiły się tak jak powinny czyli identycznie jak w dekoderach UPC, w 40 natomiast zupełnie losowo.
Pytanie jak tą 40stke zresetować do ustawień fabrycznych ponieważ jak go kupiłem to przy skanowaniu DVB-C była opcja UPC, ale jej nie wybrałem bo wtedy jeszcze w kablu był sygnał Vectry a teraz już nie mogę powrócić do tych ustawień :/
 

Stanley

Member
Bez reklam
Menu - Konfiguracja - System menu - Ustawienia fabryczne.

Tzn. tak jest u mnie w DT60, sądzę podobnie będzie w AS640.
 

lucanx

New member
Po półrocznym czytaniu tego forum zdecydowałem się na AS640.
Zakupiłem 40 i 55 cali, podpięte moduły UPC, z tym że w 55 kanały ustawiły się tak jak powinny czyli identycznie jak w dekoderach UPC, w 40 natomiast zupełnie losowo.
Pytanie jak tą 40stke zresetować do ustawień fabrycznych ponieważ jak go kupiłem to przy skanowaniu DVB-C była opcja UPC, ale jej nie wybrałem bo wtedy jeszcze w kablu był sygnał Vectry a teraz już nie mogę powrócić do tych ustawień :/

Witaj przyjacielu ;)
Powiedz mi bo użytkownikiem 55 cali As640 już jestem, a chcę kupić rodzicom 40 cali tego modelu. Jak Ci się sprawuję ten mniejszy rozmiar tego Panasonica? Dzięki.
 

Big-Apple

New member
Witaj przyjacielu ;)
Powiedz mi bo użytkownikiem 55 cali As640 już jestem, a chcę kupić rodzicom 40 cali tego modelu. Jak Ci się sprawuję ten mniejszy rozmiar tego Panasonica? Dzięki.


Będzie taki sam tylko że mniejszy jedyną wada jeśli chodzi o opcje dostępne w tym tv to jeśli chodzi o DVB-T to jakaś lista kanałow do wyboru bo w Samsungu jest przycisk channel list i pojawia się lista a w tych panasiach to trzeba dać guide i dopiero wtedy no chyba że czegoś nie wiem.


Nikt mi nie odpowiedział a za dałem sporo pytań w sprawie fonii to jeden był anty muzykalny i nie mógł pomoc drugi w ogóle na to nie zwraca uwagi a trzeci w ogóle wyłaczyj je bo korzysta z z ampli + kolumny

No to ja powiem swoje że jest lepiej niż się spodziewałem a mam zabytkową Toshibe z 2008 i tam jest subwoofer ale ten Panas jest jeszcze lepszy.
 

tomanonim

New member
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum i generalnie nie jestem zbyt rozwinięty technicznie w tej materii więc z góry sorry za ewentualne babole;
Coraz bardziej skłaniam się do zakupu tego modelu w wersji 48". Źródłem sygnału dla telewizora będzie głównie net / pc / nośniki. Jednak czasem będę chciał skorzystać także z sygnału antenowego (darmowa telewizja cyfrowa naziemna). Z tego co zrozumiałem odbiornik nie posiada tunera i będę potrzebował dodatkowego dekodera dvbt. Chciałbym tego uniknąć (nie chcę dodatkowego pilota do użytku). Czy isstnieje jakieś obejście dla tego telewizora aby uniknąć tego problemu?? Chodzi mi np o jakiś dodatkowy moduł który mogę dokupić zamiast oddzielnego dekodera dvbt - tak aby obsługa następowała w pełni z pilota telewizyjnego.
Pzdr
 

digitalus

Banned
Witam
W telewizorze jest tuner dvb-t mpeg4.Poprzedni post dotyczyl uruchomienia listy kanalow. Lista kanalow powinna byc widoczna po nacisnieciu przycisku OK na pilocie.Tak jest np w starszym modelu.W nowym modelu jest lista kanalow.Przesuwanie po kanalach, dolna i gorna strzalka na pilocie.
W kazdym nowym telewizorze ktory jest w sprzedazy w sklepach jest tuner dvb-t mpeg4.
 
Ostatnia edycja:

Tserof

New member
Witam,

Jak zainstalowac app'ke Netflixa na 55AS640?/ co zrobic zeby sie pokazała w naszej lokalizacji tzn. Polska (VPN i smartDNS nie działa albo robie cos zle)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam takie pytanie

Czy w przypadku Panasonica AS 640 jest ten sam problem z zaciemnionymi narożnikami co w modelu AS 650 i czy może być tak, że zaciemnienie będzie na środku ekranu
I jeszcze jedna sprawa - czy stopień tego zaciemnienia jest jednakowy na wszystkich telewizorach ,czy też po prostu zależy do szczęścia jaki odbiornik się akurat kupi
 

Tserof

New member
moj 55AS640 ma zaciemnione rogi, ale nie przeszkadza to zbyt mocno. Mialem tez 48AS640i tam efekt ten byl mniej widoczny. Co do zaciemnienia w srodku ekranu to nie spotkalem sie z czyms takim.
 

targetti

New member
Koledzy jak u was wygląda praca TNV Player?
Zauważyłem, że na niektórych z programów obraz wyświetlany jest tak szybko, że wyprzedza ścieżkę dźwiękowa która leci normalnie np. serial "Nie rób scen", coś tam z Geslerową i tym facetem z Masterchef i jeszcze kilka innych. Czy u was z Playerem jest wszystko w porządku?
 

Brabus1

New member
Ano tak. Zapomniałem o tej opcji. Na innym forum polecali takie coś:
FiiO D03k DAC - Sklep headbeat.pl - Muzycznie Nakręceni! Sklep ze słuchawkami (link przykładowy)
i jeśli miałbym już kupić, chyba bym wybrał to, bo jakoś nie mam przekonania do taniej chińszczyzny z Alledrogo (aczkolwiek nie twierdzę, że w tym przypadku Cię nie zadowoli ;) ).


Czy będzie z tym lepiej - nie wiem, nie próbowałem, nie porównywałem. Nie jestem audiofilem, nie mam słuchu nietoperza. Mnie przejściówka Scart za circa 10-20zł (liczę koszt całkowity: przelotki+kabeka chinch) zadowala w pełni (nawiasem myślę o wymianie całego amplitunera, na model z wejściami cyfrowymi, ale to już temat na inny temat).
Myślę, że audio, które wychodzi na złączu Scart, też pochodzi z jakiegoś przetwornika DAC zawartego w elektronice telewizora, i jakością istotnie nie odbiega od zewnętrznego przetwornika, a przynajmniej tego za 50zł ;) Myślę również, że Twoje wątpliwości najlepiej rozwiąże osobiste, samodzielne porównanie. Zaś sprzęt zamówiony przez net można przecież bez podania przyczyn zwrócić do sklepu w ciągu 14 dni.

EDIT:
ewentualnie jeśli jak najwyższa jakość priorytetem (cena również odpowiednio w górę, czy będzie ją słychać nie wiem ;) ), możesz spróbowac pobawić się tym:
FiiO D07 (d 07) DAC NASTĘPNA D3 (d03k) - Sklep headbeat.pl - Muzycznie Nakręceni! Sklep ze słuchawkami

Długo się zastanawiałem co tu kupić, miałem podłączone pod wyjście słuchawkowe i mi to nie wystarczyło, dźwięk był stanowczo za cicho (mimo na full głos)
Zdecydowałem się na zakup FiiO D07 dlatego, że czytając zagraniczne fora i nie tylko odradzali D03 gdyż sobie nie radził z przetwarzaniem dźwięku z DTS itp. (wielokanałowe) na stereo. Trzeba by wtedy ustawiać w tv czy dekoderze dźwięk na stereo by dobrze funkcjonowało D03.
Więc poszedłem na łatwiznę i podarowałem sobie testu D03 na własnym sprzęcie.
Zakup FiiO D07 uważam za udany i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto jest w podobnej sytuacji.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Długo się zastanawiałem co tu kupić, miałem podłączone pod wyjście słuchawkowe i mi to nie wystarczyło, dźwięk był stanowczo za cicho (mimo na full głos)
Zdecydowałem się na zakup FiiO D07 dlatego, że czytając zagraniczne fora i nie tylko odradzali D03 gdyż sobie nie radził z przetwarzaniem dźwięku z DTS itp. (wielokanałowe) na stereo. Trzeba by wtedy ustawiać w tv czy dekoderze dźwięk na stereo by dobrze funkcjonowało D03.
Więc poszedłem na łatwiznę i podarowałem sobie testu D03 na własnym sprzęcie.
Zakup FiiO D07 uważam za udany i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto jest w podobnej sytuacji.
Hm, ja bym mimo wszystko próbował przez Scart, w którym na odpowiednich pinach jest, że tak napiszę: standardowe analogowe wyjście liniowe audio. Z dekodowaniem DTS do stereo przez elektronikę telewizora też nie ma problemu - skoro go słyszę zarówno w głosnikach tv i/lub w amplitunerze podłączonym własnie przez Scart. Przynajmniej w DT60.
No ale najważniejsze, że przejściówka Fiio działa zgodnie z oczekiwaniem.
Pozdrawiam.

P.S. No chyba, że kiedyś będziesz w posiadaniu (kupisz, pożyczysz) tej przejściówki Scart-chinch za kilka-kilkanaście zł i dla wiedzy swojej i potomnych porównasz. Ciekaw jestem, czy na Twoim sprzęcie będzie słychać różnicę.
 

jabird

Member
Koledzy jak u was wygląda praca TNV Player?
Zauważyłem, że na niektórych z programów obraz wyświetlany jest tak szybko, że wyprzedza ścieżkę dźwiękowa która leci normalnie np. serial "Nie rób scen", coś tam z Geslerową i tym facetem z Masterchef i jeszcze kilka innych. Czy u was z Playerem jest wszystko w porządku?

U mnie na 48as640 jest to samo, na programie z Gesler.
 

Grisza HD

New member
Jak podłącze dysk pod TV to widzi mi wszystko ale układa on sobie sam foldery, mimo to że ja mam je nazwane w osobnych folderach. Jest jakiś na to sposób? Więcej podfolderów? Mam tak.

Muzyka MP3>foldery> pliki
Muzyka DTS>foldery>pliki
Muzyka FLAC>foldery>pliki

I jak wybieram muzyka z tych 3 kategorii to i tak mi wszystko wrzuca na jedna plansze całą muzykę. A po to założyłem foldery żeby znaleźć szybciej plik. Bo mam ATB we flac i ATB w mp3 a tak muszę cala plansze paręnaście stron przerzucać folderów 600 a na jednej stronie mieści się 20 folderów.
 

goHARDbrah

New member
Cześć, mogło być pare razy na forum ale jakoś tak potrzebuję konkretnej porady apropos tego modelu, czy da się w jakiś sposób wydłużyć możliwość nazywania kanałów na więcej niż 5znaków?
 

JayCee

New member
Jak podłącze dysk pod TV to widzi mi wszystko ale układa on sobie sam foldery, mimo to że ja mam je nazwane w osobnych folderach.


Ten typ tak ma. W danej treści (muzyka, film, zdjęcia) zawsze wrzuca wszystko do jednego wora i wyświetla najgłębiej zagnieżdżony folder. Rozwiązanie, to może używanie dlna, wtedy może będziesz widział prawdziwą strukturę katalogów, ale pewny nie jestem, nie sprawdzałem.
 

Heniek12345

New member
Rozwiązanie, to może używanie dlna, wtedy może będziesz widział prawdziwą strukturę katalogów, ale pewny nie jestem, nie sprawdzałem.

Przez DLNA można przeglądać zawartość dysku sieciowego po utworzonych katalogach. Są jednak pewne ograniczenia. Telewizor widzi tylko trzy katalogi, które są dla niego dostępne. Są to katalogi: Foto, Wideo i Muzyka, i trzeba się trzymać takiego podziału. Wewnątrz każdego z tych katalogów można sobie dowolnie tworzyć podkatalogi. Mam co prawda Panasonica 750, ale myślę, że funkcje multimedialne obu modeli są do siebie podobne.
 
Do góry