Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

macbat

New member
Jeszcze coś. Podlaczylem WD elements 1 TB kabelkiem od WD My Passport. Dysk ruszył i za chwilę się wyłączył. Potem wziąłem znowu kabelek od WD elements i zrobił to samo. Po ponownym podłączeniu WD Elements ruszył po chwili na swoim kablu i pliki były widoczne. Więc podejrzewam, że tv ma czasem problem z zasilaniem dysków. Może kwestia idealnego dociśnięcia kabla w gnieździe usb. Nie wiem. Może pojedyncze egzemplarze dysków pobierają prąd z usb na granicy obslugiwanej przez tv...
 

Grisza HD

New member
Jeszcze coś. Podlaczylem WD elements 1 TB kabelkiem od WD My Passport. Dysk ruszył i za chwilę się wyłączył. Potem wziąłem znowu kabelek od WD elements i zrobił to samo. Po ponownym podłączeniu WD Elements ruszył po chwili na swoim kablu i pliki były widoczne. Więc podejrzewam, że tv ma czasem problem z zasilaniem dysków. Może kwestia idealnego dociśnięcia kabla w gnieździe usb. Nie wiem. Może pojedyncze egzemplarze dysków pobierają prąd z usb na granicy obslugiwanej przez tv...

Obydwa dyski są na USB 2.0? Ja dysk podłączałem ja k tv jest włączone i jak nie włączony na rózne sposoby. To mam wymienić na inny kabel USB 3.0? Czy kupić ten co ma możliwość podłączenia pod 2xUSB żeby więcej prądu dysk miał?
 

SandPetrus

New member
Można kupić tanią obudowę do dysku USB 2.0 z zasilaczem i przełożyć. Zawsze można ją oddać, jakby dysk nadal był niewidoczny. Nie ryzykowałbym jakichś podwójnych kabli - coś się pochrzani i z gwarancją może być problem.
 

macbat

New member
Zarówno WD My Passport jak i WD elements są na usb 3.0. I wczoraj zauważyłem, że oba jednak mają czasami problemy z działaniem - TV raz je widzi, a raz nie. To może być jednak kwestia wydajności prądowej gniazda usb w tv. Mam hub usb z możliwością podpięcia zasilania - jak znajdę czas, to sprawdzę, czy te dyski lepiej będą działały podłączone przez tego huba. Generalnie i tak dysk podłączam przez blueray LG, z którym działa wszystko ok no i port usb jest wygodnie z przodu.
 

Grisza HD

New member
Można kupić tanią obudowę do dysku USB 2.0 z zasilaczem i przełożyć. Zawsze można ją oddać, jakby dysk nadal był niewidoczny. Nie ryzykowałbym jakichś podwójnych kabli - coś się pochrzani i z gwarancją może być problem.

Podeślij linka jak do wygląda z allegro?

Zarówno WD My Passport jak i WD elements są na usb 3.0. I wczoraj zauważyłem, że oba jednak mają czasami problemy z działaniem - TV raz je widzi, a raz nie. To może być jednak kwestia wydajności prądowej gniazda usb w tv. Mam hub usb z możliwością podpięcia zasilania - jak znajdę czas, to sprawdzę, czy te dyski lepiej będą działały podłączone przez tego huba. Generalnie i tak dysk podłączam przez blueray LG, z którym działa wszystko ok no i port usb jest wygodnie z przodu.

Jeszcze mogę pożyczyć od wujka kabel od dysku usb 3.0. Zobaczymy. Ja też mam blu ray panasonic i podłączam tam dysk ale denerwuje mnie to że jak wejdę w jakiś folder i wyjdę to nie widzi mi zawartości innego folderu. Muszę wyłączyć blu-ray i włączyć i przejść do tego katalogu folderu i wtedy go widzi. A muszę mieć foldery bo tam mi wszystko się pomiesza. Z filmami nie ma problemu bo jest katalog Filmy HD i tam 50 filmów. Ale w muzyce już muszą być Muzyka>ATB>piosenka. i Foto też bo ma podfoldery z miesięcy. Jakby miał mało podręcznej pamięci tak to wygląda.
Wgrałem firmware do niego nowego ale nic nie pomogło. I właśnie chciałem po przez TV muzykę i foto oglądać. A filmy z blu-ray bo TV 5.1 nie da tylko max DTS 2.0

Tak wygląda umnie struktura plików na dysku WD 1 TB

288th7s.jpg


Wejdę w Foto 2013 przejże je. Wyjdę z folderu i już nie widzi zawartości Foto 2014, muszę wyłączyć blu i ponownie włączyć.:x
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
O dyskach, ale tak trochę z innej beczki... Poczytuję sobie o Waszych zmaganiach z podłączaniem HDD i zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby nabyć jakiś dysk sieciowy? Myślę, że nawet najtańszy NAS ze stajni na przykład Synology, powinien sprostać wymaganiom współpracy z tv Panasonic (przesyłanie multimediów przez DLNA, lub poprzez bezpośrednie otwieranie plików przez sieć - zdaje się modele tv z 2014r mają już taką możliwość...).
Fakt, koszt większy niż zwykłego dysku USB, ale też i zakup zwykle przynajmniej na kilka lat. Myślę, że można by się zmieścić w kwocie 600-700zł, np. za jednozatokowy model DS115j + jakiś dysk ok. 1-2TB. Przede wszystkim koniec z odłączaniem/podłączaniem HDD do portu USB ! :) Wszelkie operacje na plikach odbywają się przez sieć. O innych zaletach i możliwościach NAS można by pisać dużo i długo - zainteresowanych odsyłam do materiałów producenta..

P.S. Dla jasności: za powyższy post nie dostałem od Synology ani grosza, niestety ;) Żeby nie było, że reklamuję tę firmę: są na rynku NAS-ów inne: np. Qnap, Asustor, dyski sieciowe produkują także Dlink, WD, Iomega i wiele innych. Również niektóre routery umożliwiają podłaczenie dysku USB i stworzenie sobie w ten sposób takiej namiastki NAS-a. Niemniej fakt faktem od przeszło roku mam Synology DS214play i powiem o nim pokrótce tyle, że teraz już nie wyobrażam sobie bez niego swojej domowej sieci ;) A o bieganiu do tv z HDD, pendrajwami w ogóle zapomniałem ;) Dodam również, że do tv Panasonic mam także podpięty dysk USB, praktycznie na stałe, i służy mi tylko i wyłącznie do nagrywania programów oraz funkcji timeshift.
 
Ostatnia edycja:

macbat

New member
TV tez szału nie robi jeśli chodzi o strukturę wyswietlania plików. Mam podfoldery i TV je widzi, ale np. w folderze widzi tylko kilka plików, a cała reszta, która też była w tym katalogu wyświetlana jest przez Panasonica jakby była w katalogu głównym. Więc trochę bałagan się robi.
 

Stanley

Member
Bez reklam
TV tez szału nie robi jeśli chodzi o strukturę wyswietlania plików.
Rozumiem, że chodzi o HDD USB/pendrive? Bo u mnie przez DLNA jest b.dobrze, nawigacja między (pod)folderami nieco przypomina menadżera plików z Windy. Przynajmniej na serwerze NAS, o którym wspominałem post wcześniej. Przy czym zaznaczam, mam model DT60 z 2013r, nie sądzę jednak aby w DLNA i nawigacji było coś istotnie inaczej w modelach z r.2014.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
I pożyczyłem na chwilę od wujka Toshibę 1 TB USB 3.0 Jedna duża partycja NTSF i mi widzi TV dysk i pliki. I wiozłem jego kabel od dysku i połączyłem pod mój WD nie widzi, to wiozłem mój kabel od dysku i podłączyłem do jego dysku widzi Toshibę ,czyli mój kabel od WD jest ok. WD kapryśny jest z tym TV prąd mu daje ale kicha jest.

k4fgbk.jpg
 

Grisza HD

New member
Napisałem do Panasonic @

Witam posiadam TV 48AS640 i po podłączeniu dysku WD My Passport 1TB USB 3.0 jedna partycja utworzona, TV nie widzi go a jest sformatowany w NTSF ma dane w sobie ale nic nie widać. Jak podłączam dysk do TV to jest info że wykryto urządzenie ale jak wchodzę w odtwarzacz multimedialny jest to http://i58.tinypic.com/2u8bcj8.jpg

ODP:

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. W odpowiedzi na wiadomość uprzejmie informujemy, iż zgodnie z instrukcją urządzenie USB obsługuje formaty FAT16, FAT32, exFAT w związku z tym format NTFS jest nie obsługiwany.

Jak wujka dysk w NFTS czyta, parodia.
 

bladesss

Member
Nie możesz udostępnić tego dysku przez kompa i wszystko? Przynajmniej z dyskiem nie trzeba łazić żeby coś do niego dograć a wszystko co na niego wrzucisz od razu widać w TV. Po co robić sobie niepotrzebne problemy? Na routerze za 60zł idą wszystkie filmy FullHD, tylko te z bitrate powyżej 15 Mb/s dostają czkawki a zdecydowana większość Bluray ripów ma 12-14.
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Mam pytanie: Niby telewizor obsługuje użytkowników... niby.
Jest aplikacja zegar - zmieniam u jednego użytkownika zegar na wskazówkowy, zmienia się na taki sam u drugiego użytkownika (na innym ekranie drugi użytkownik miał wcześniej cyfrowy)
Loguję się na kalendarz google - drugi użytkownik widzi mój plan dnia.
Youtube - też nie widzę możliwości logowania się dwóch użytkowników na swoje konta.

Czy funkcjonalność "użytkowników" kończy się na poukładaniu aplikacji na ekranie bez rozdzielenia treści w tych aplikacjach?
 
Ostatnia edycja:

mrdark

New member
Witam
Nabyłem 48as640. Trudno na razie na dokładaną analizę obrazu, bo na to troche za wcześnie. Może na początek kilka spostrzeżeń. Czerń oceniam jako całkowicie akceptowalną, duża głębia obrazu, dobry kontrast. Równomierne podświetlenie matrycy, delikatnie ciemniej w samych rogach (nie przeszkadza), brak efektu brudnej matrycy. Kąty widzenia wyjątkowo dobre, nawet pod dużym kątem nie odczuwam dyskomfortu, natomiast jest tu pewien mankament, może wiecie jak go zwalczyć, a mianowicie obraz z przewagą czerwieni, szczególnie pod kątem, nawet na czrnym tle. Płynność- znakomita, brak smużenia, doskonały do sportu. Obraz hd również bez większych zastrzeżeń. Obraz sd tu już znacznie gorzej wiadomo, wciąż akceptowalnie, ale jak dla mnie scalery powinny być lepsze, choć w innych tv w tym przedziale cenowym trudno szukać czegoś lepszego, niemniej jednak warto odnotować. Na razie tyle.
Pozdrawiam
 

rafik1984

New member
Witam

Również zdecydowałem się na 48AS640 i na razie jestem bardzo zadowolony.Potwierdzam to co napisał mój przedmówca.Telewizor za tą cenę jak dla mnie bezkonkurencyjny. Od siebie dodam, że smart wbrew obiegowej opinii działa wg. mnie bardzo dobrze i z akceptowalnym poziomem płynnosci.
Dzisiaj zamieniłem dekoder Pace na moduł CI od UPC i polecam wszystkim którzy mają taką możliwość można w pełni zacząć wykorzystywać TV a i pilotów mniej.

Pozdrawiam
 

mrdark

New member
U mnie moduł zamiast dekodera zainstalują w piątek tyle że sieci multimedia, mam nadzieję, że współpracuje bezproblemowo.
 

Ivanez

New member
Witam

Również zdecydowałem się na 48AS640 i na razie jestem bardzo zadowolony.Potwierdzam to co napisał mój przedmówca.Telewizor za tą cenę jak dla mnie bezkonkurencyjny. Od siebie dodam, że smart wbrew obiegowej opinii działa wg. mnie bardzo dobrze i z akceptowalnym poziomem płynnosci.
Dzisiaj zamieniłem dekoder Pace na moduł CI od UPC i polecam wszystkim którzy mają taką możliwość można w pełni zacząć wykorzystywać TV a i pilotów mniej.

Pozdrawiam
Ile Cię to kosztowało z ciekawości? Zbieram się zeby zadzwonic do UPC, ale mam pod górkę
 
Do góry