Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Grisza HD

New member
Spróbuję podłączyć dysk 2,5" 1 TB usb 3.0 WD w NTSF jest zapełniony w 95 % ma sporo katalogów i czy mi to zobaczy wszystko. Wszystkie usb w tv mają 500 mA ? Chyba pociągnie taki dysk.
 
Powinien działać.
Mam WD My Book 1TB USB 2.0 zasilany zewnętrznie i spokojnie dawał radę jak sprawdzałem. Na codzień jednak jest podpięty pod Android Box z KODI.
 

Ivanez

New member
Spróbuję podłączyć dysk 2,5" 1 TB usb 3.0 WD w NTSF jest zapełniony w 95 % ma sporo katalogów i czy mi to zobaczy wszystko. Wszystkie usb w tv mają 500 mA ? Chyba pociągnie taki dysk.


Powinien zobaczyć, ale wszystko na raz, niestety podglad multimediów to porażka wszystko wrzuca do jednego wora.
 

Grisza HD

New member
Powinien działać.
Mam WD My Book 1TB USB 2.0 zasilany zewnętrznie i spokojnie dawał radę jak sprawdzałem. Na codzień jednak jest podpięty pod Android Box z KODI.

2u8bcj8.jpg


I nie widzi go,:sad: posiadacze dysków 1 TB na USB 3.0 o jednej partycja NTSF coś się wypowiedzą? Rozwiązanie podsuną. Dysk działa tylko na tym USB 2 co jest napisane HDD. A USB jest 2 ogólnie w TV. Na USB 1 dysk pryka jak by chodził na połowie mocy pewnie za mało prądu daje.

Panasonic-TX-48AS640E-5-medium.jpg
 
To wkońcu Ci działa czy nie ??
Bo piszesz że działa na USB 2, a na USB 1 pryka, a wstawiłeś zdjęcie, że nie wykrywa.
Sprawdzałem przed chwilą swój dysk.
WD My Book 1TB z systemem plików NTFS z tym że USB 2.0 i działa na obydwu wejściach w TV, zarówno na USB 1 jak i USB 2.

Twój dysk jest zasilany dodatkowo swoim zasilaczem, czy tylko i wyłącznie łączysz przewodem USB z TV ??
 

Grisza HD

New member
Powinien działać.
Mam WD My Book 1TB USB 2.0 zasilany zewnętrznie i spokojnie dawał radę jak sprawdzałem. Na codzień jednak jest podpięty pod Android Box z KODI.

To wkońcu Ci działa czy nie ??
Bo piszesz że działa na USB 2, a na USB 1 pryka, a wstawiłeś zdjęcie, że nie wykrywa.
Sprawdzałem przed chwilą swój dysk.
WD My Book 1TB z systemem plików NTFS z tym że USB 2.0 i działa na obydwu wejściach w TV, zarówno na USB 1 jak i USB 2.

Twój dysk jest zasilany dodatkowo swoim zasilaczem, czy tylko i wyłącznie łączysz przewodem USB z TV ??

Jest do dysk 2,5 cala po USB 3.0 ma prąd po USB. Dyski 3,5 cala mają dodatkowe zasilanie. Jak podłącze dysk pod USB 2 w TV to dysk wiruje ale nie wykrywa go. TV nie widzi dysku bo nie widzi plików jak na zdjęciu. Mogę dysk odłączyć bezpiecznie z TV jedynie. Na USB 1 w TV dysk dziwnie chodzi nie prawidłowo talerze nie wirują. A ma filmów, zdjęć i muzyki 800 GB. Nie wiem co zrobić. A w pc widzi wszystko normalnie. Pen-drive 16 GB widzi tv ale to tylko 16 gb che mieć dysk podłączony bo tam mam wszystko. Przeleciałem opcje tv i nie ma tam ustawień USB w TV. Inni mają usb 3.0 i dyski im widzi. Dziwne. Może partycje mają. Ale w specyfikacji tv widzi do 2 tb czytałem.

Z PDF TV
1zgggp4.jpg


A o NTSF zapomnieli? Na FAT 16 i 32 to nie będzie widział mi plików większych niż 4 GB to odpada.
USB 3.0 komplikuje?
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Może takiej partycji nie widzi 1 dużej? Zasilanie ma wiruje wszystko normalnie. Jak podpinam wykrywa urządzenie ale go nie wczytuje danych z dysku.

Dziwne bo pen drive 16 GB widzi w NTSF.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Tak, ale to zasilanie może być za słabe (telewizor może nie być w stanie zasilić 1 portem USB konkretnie Twojego dysku).
Dlatego albo zewnętrzna kieszeń z zasilaczem, albo ewentualnie spróbuj podłączyć dysk przewodem z 2 końcówkami USB do TV

Przeglądowo wygląda to tak
Kabel USB 3.0 Goobay 95746, [2x Złącze męskie USB 3.0 A - 1x Złącze męskie micro-USB 3.0 B], 0.30 m, Czarny - Kable USB
Można spróbować tylko innym tv widzi dyski 1tb na usb 3.0 i to jest dziwne. Dysk na tym usb hdd z tv chodzi prawidłowo słychać jak wiruje talerze. Za to na innym usb nie odpala się tylko trekocze.
 
Jeżeli na laptopie czy tam komputerze działa to jest to kwestia zasilania. Może Twój dysk potrzebuje trochę więcej prądu, może przewód nie wyrabia. Przyczyn może być kilka.

Spróbuj go jeszcze zdefragmentować i poczyścić może z poziomu PC.
Tym narzędziem http://www.wisecleaner.com/wise-disk-cleaner.html


Wyszedł jakiś nowy firmware do telewizorów Panasonica. Wiadomo co on wnosi dokładnie ?? Na głównej stronie Panasonica jest napisane tylko o stabilności systemu
 
Ostatnia edycja:

lucek18

New member
Panowie co wniosła wczorajsza aktualizacja (wczoraj ją zauważyłem)
Który suwak odpowiada za szarości to znaczy chodzi mi o to że na filmach/serialach itp. jest tło takie jakby zadymione szarawe, nie koniecznie na czarnym tle po prostu w ciemniejszych scenach.
Co musze wyregulować?
 

Grisza HD

New member
Jeżeli na laptopie czy tam komputerze działa to jest to kwestia zasilania. Może Twój dysk potrzebuje trochę więcej prądu, może przewód nie wyrabia. Przyczyn może być kilka.

Spróbuj go jeszcze zdefragmentować i poczyścić może z poziomu PC.
Tym narzędziem Wise Disk Cleaner - Best Free Disk Cleaner - cleanup your disk in one minute

Wyszedł jakiś nowy firmware do telewizorów Panasonica. Wiadomo co on wnosi dokładnie ?? Na głównej stronie Panasonica jest napisane tylko o stabilności systemu

Dysk dyskowi nie równy jak widać. Wgram tego nowego Ver. 3.101 zobaczymy. Za dużo plików mam na dysku i nie widzi dysku? Jak wgranie nie pomorze i wyczyszczenie to ten kabel zamówię co podałeś. Mam na dysku 900 GB zajętego miejsca, wolne z 36 GB

WD My Passport 1 TB usb 3.0 - 1 partycja ntfs - u mnie działa bez problemu w porcie oznaczonym hdd.

A ile masz GB zapełnionego i wolnego miejsca i ile folderów katalogów?
Mamy takie same dyski i ten sam tv i u mnie jest nie dobrze u kolegi dobrze?

Panowie co wniosła wczorajsza aktualizacja (wczoraj ją zauważyłem)

No jest Ver. 3.101 zobaczymy może pomoże mi na dysk.
 
Ostatnia edycja:

SandPetrus

New member
No to masz na pewno pofragmentowane pliki. Wywal część, żeby mieć 15% wolnego miejsca i zdefragmentuj. U mnie też nie widział przez wifi plików puki tego nie zrobiłem.
 

Grisza HD

New member
No to masz na pewno pofragmentowane pliki. Wywal część, żeby mieć 15% wolnego miejsca i zdefragmentuj. U mnie też nie widział przez wifi plików puki tego nie zrobiłem.

Plików nie widzi bo dysku nie widzi, niby wykrywa bo pokazuje info po podłączeniu parę sekund w prawym dolnym rogu i tyle. I mogę go bezpiecznie usunąć z TV w opcjach. Bo jest nazwa WD na liście czyli go widzi ale nie można wejść do niego.

Tam w TV nic nie ustawiasz opcji jakiś>?
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Nic nie pomogło przed i po aktualizacji TV. Wszystkie możliwości wykorzystałem. Mogę brata dysk samsung 640 GB usb 2.0 sprawdzić czy go zobaczy TV. Ale i tak nic mi to nie da. Bo mój WD 1TB jest sprawny w 100% coś TV ma kaprys do nie go widać. Kabel USB 3.0 nie jest walnięty bo po pc wszystko szybko przenosi.

Tu dysk wykrywa po podłączeniu pokazuje chwilę go że wykrył.

2mew9wg.jpg


A tu można z poziomu TV bezpiecznie go odłączyć

15zibzt.jpg


Ale tu nic nie widzi

2ivo68.jpg


Zawsze mam coś nie tak :_(

Jest ale go niema kicha blada.
 

macbat

New member
Mój 1 TB WD My Passport ma zajęte jakieś 41%. W innym egzemplarzu tv (wystawowym w sklepie) też działał bez problemu. Z ciekawości podłączyłem drugi dysk - podobny - WD Elements 1 TB. Po pierwszym podłączeniu do portu usb hdd telewizor wyświetlił, ze podłączono urządzenie usb, ale odtwarzacz w tv nie widział dysku. Nawet żeby go bezpiecznie odłączyć. Po ponownym podłączeniu tv zobaczył dysk i wyswietlil pliki. Może warto sprawdzić mimo wszystko kabelek, podmienić go? Tv wersja softu 3101-10102
 
Do góry