Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

V51

New member
Problem rozwiązany.
Odłączyłem wszystkie kable, podłączyłem jeszcze raz (ważne, żeby kable HDMI z tyłu wsadzać do oporu), zresetowałem ustawienia i wszystko zaczęło działać.
 

raper54

New member
Witam. Kupiłem 40as640 Juz ponad 2 miesiące temu. Sprawdzałem wszystko jak przyszedł jednak jakoś nie zwróciłem uwagi na niedoswietlone rogi . Dopiero ostatnio zauważyłem ale już niestety za dużo czasu żeby to oddac. Fakt widać to tylko na jasnym tle als jak juz jest to jasne tło to bardzo to wkurza. Co teraz najlepiej zrobić ? Doradźcie cos.
20150225_143449.jpg
 

agass

New member
Może to okropne co powiem ale czego kolego się spodziewałeś? Dużo droższe modele mają z tym problem.To nie plazma.
 

raper54

New member
Ja rozumiem. Tylko ze nie mogłem uchwycić tego na zdjęciu . Tylko lewy dolny róg robi problem. Pozostałe są przyciemnione ale to jest znośne ale ten lewy dolny róg to widać bardzo. Taka plama. Kuzyn ma samsunga którego mu odradzalem. H6200. I tam jest dużo lepiej z tym. Wymienia mi telewizor na gwarancji ? Albo czy można to jakoś naprawić ?
 

agass

New member
Fakt lewy wygląda dużo gorzej,jest to raczej fizyczna wada.Z serwisem można powalczyć.Można się tylko zastanowić czy naprawdę nie ma żadnej kontroli jakości!!!
 

raper54

New member
No to jest jakas porażka. Powinna byc jakas dopuszczalna tolerancja tego zaciemnienia. A jak widac idzie seria... Wszystko idzie do klienta :/ Telewizor kupiłem ze sklepu OLE OLE ( to tak dla przyszłych zakupowiczów)
 

SandPetrus

New member
Ja też mam problem ze swoim Panasonikiem i też sprawdzałem na początku - niczego wtedy nie zauważyłem, więc może spieprzyło się później. Wadę masz oczywistą i teraz możesz zastanawiać się tylko, czy reklamować w sklepie (rękojmia), czy u producenta. Ja raczej zdecyduję się na rękojmię z żądaniem wymiany na inną sztukę. Podobno wymiana całej matrycy jest nieopłacalna, bo taki telewizor zawsze można sprzedać jeszcze jako niepełnowartościowy.
Podobno Panasonic mało awaryjny - widać g... prawda.
 
Te ciemne rogi to normalka niestety. Nic się z tym nie da zrobić bo jest to spowodowane rozmieszczeniem diód.
Mam model AS650 i też to mam. Telewizor jest po wymianie matrycy (reklamacja z tytułu rękojmi z żądaniem wymiany na nowy model). Zarówno na starej matrycy jak i na tej nowej wymienionej jest to widoczne.
Matrycę wymienili mi ze względu na wypalony piksel.
Ponadto widoczny jest efekt DSE (fakt, że na nowej matrycy ciut mniejszy, ale lekki jest).
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Witam. Kupiłem 40as640 Juz ponad 2 miesiące temu. Sprawdzałem wszystko jak przyszedł jednak jakoś nie zwróciłem uwagi na niedoswietlone rogi . Dopiero ostatnio zauważyłem ale już niestety za dużo czasu żeby to oddac. Fakt widać to tylko na jasnym tle als jak juz jest to jasne tło to bardzo to wkurza. Co teraz najlepiej zrobić ? Doradźcie cos.
20150225_143449.jpg

Wygląda to dramatycznie, u mnie w wersji 48' jest to praktycznie niewidoczne.
Jak bym reklamował.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jaki program do stremu z tunera sat na panasonicu ?
Zdaje się model jak w tytule topicu nie posiada tunera SAT.
Natomiast tak ogólnie stream z Panasa można odbierać w aplikacji TV Remote 2.
Można także na pececie np. w VLC. Można również w zasadzie w dowolnym kliencie DLNA, np. Kodi (dawniej XBMC).
 

raper54

New member
Konstant myślisz o serwisie Panasonica czy rękojmi ? Telewizor kupiłem przed świętami a niemam pojęcia jak to się ma z rekojmia.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Telewizor kupiłem przed świętami a niemam pojęcia jak to się ma z rekojmia.
W takim razie mają (chyba?) zastosowanie przepisy sprzed 25 grudnia 2014 o niezgodnosci towaru z umową.
Zatem gdybyś chciał z nich skorzystać, musisz się trochę "czasowo streszczać", gdyż:
- masz 2 miesiące na złożenie reklamacji od momentu zauważenia wady (chyba nie muszę tłumaczyć, że gdybyś powiedział sprzedawcy "zauważyłem usterkę zaraz w dniu zakupu" nie będzie w tym przypadku najlepszym pomysłem - dzisiaj mamy 27.02.2015 ;))
- powyżej 6 m-cy od momentu zakupu sprzedawca może zażądać, aby to kupujący udowodnił, że wada istniała już własnie w chwili zakupu.
 
Ostatnia edycja:

Kewals1

New member
Zdaje się model jak w tytule topicu nie posiada tunera SAT.
Natomiast tak ogólnie stream z Panasa można odbierać w aplikacji TV Remote 2.
Można także na pececie np. w VLC. Można również w zasadzie w dowolnym kliencie DLNA, np. Kodi (dawniej XBMC).

Zle mnie zrozumiales;Chce odbierac strem z mojego tunera sat w przegladarce na panasonicu.
Czytalem,ze na samsunga czy lg sa takie programy.
Wklejam np; taka linijke z mojego tunera
Kod:
://192.168.xxx.xx/web/stream.m3u?ref=1:0:1:12C7:2E7C:13E:820000:0:0:0:&name=TVP%201
w przegladarke i ogladam tvp1
 

Stanley

Member
Bez reklam
Kewals1: faktycznie, źle się zrozumieliśmy. Mam model Panasa z wbudowanym tunerem DVB-S, i który umożliwia wysyłanie strumienia do sieci.

Nie wiem, czy AS640 (lub jakikolwiek inny Panas) odbierze stream z Twojego tunera SAT (w przegladarce?). Nie wiem też, czy są jakieś do tego specjalne aplikacje - ale chyba nie, w Panasie chyba można instalować tylko to, co jest dostępne przez Viera Market? (ale może się mylę?)

P.S. Z ciekawości: jaki to model tunera SAT?
 
Ostatnia edycja:

evilblizz

New member
ostatnio zauwazyłem że moj as640 wyswietla czarne cieniutkie pionowe linie na calej matrycy przy graniu, ogladaniu itp...widzialne to jest z odgleglosci nie wiekszej niz 1m, j

wystarczy ze będzie ruch prawo lewo, zauwazylem po raz pierwszy z bliska to na grze Rayman Origins, platformowka 2D, ruszając sie w grze prawo lewo, wyskakują cieniutkie pionowe linie, cos jak te zjawisko "scan lines"

moglby ktos sprawdzic u siebie, czy to tez wystepuje ? bo nie wiem czy reklamowac tv...
 
Ostatnia edycja:

Kewals1

New member
P.S. Z ciekawości: jaki to model tunera SAT?
Kazdy tuner na linuksie(mam nbox) daje linijke do stremu.Mozna wtedy ogladac wybrany program na kompie,komorce,tablecie itp.
Na smart Tv sa takie programy(przeczytane w sieci) netPlayer, mediaBox, nStreamPlayer,nStreamPlayer,tylko nie mam pojecia czy zadzialaja w panasie i jak je instalowac.
 

Grisza HD

New member
Jak leciały napisy końcowe po filmie, to zobaczyłem że napisy lekko szarpią, w filmie tego nie było widać wcześniej ale białe napisy na czarnym tle już widać. Włączyłem funkcję Intelligent Frame Creation czyli 24p Smooth Film na średnie i bardzo ładnie napisy płynie szły. Jakie to ma inne jeszcze zalety i wady przy oglądaniu filmów?

Ale jak włączyłem funkcje Pure Direct 1080p to już opcja była nie aktywna jak i dwie pozostałe redukcja szumów i korekcja MPEG. Wie ktoś dlaczego tak jest?

System Intelligent Frame Cration (IFC) zmienia nazwę na 24p Smooth Film w zetknięciu z materiałem filmowym (24Hz) to pozwala zapisać w telewizorze oddzielne ustawienia poprawy ruchu dla filmów (by nie powodować nadmiernego efektu teatru), a oddzielne dla materiałów wideo (50Hz).
 
Ostatnia edycja:
IFC powoduje tworzenie tzw. "teatru". Mnie osobiście ten efekt bardzo się podoba.
Niestety w Panasonicu (mam AS650) nie używam bo przy szybszych, dynamiczniejszych scenach tworzą się jakby podwójne kontury, tak jakby problemy z obróbką.
Czym to może być spowodowane ?? Niewydolnością procesora, softem czy jeszcze czymś innym ??
 

Lee-Shu

New member
Jak leciały napisy końcowe po filmie, to zobaczyłem że napisy lekko szarpią, w filmie tego nie było widać wcześniej ale białe napisy na czarnym tle już widać. Włączyłem funkcję Intelligent Frame Creation czyli 24p Smooth Film na średnie i bardzo ładnie napisy płynie szły. Jakie to ma inne jeszcze zalety i wady przy oglądaniu filmów?

Ale jak włączyłem funkcje Pure Direct 1080p to już opcja była nie aktywna jak i dwie pozostałe redukcja szumów i korekcja MPEG. Wie ktoś dlaczego tak jest?

Pure Direct 1080p to tryb wyświetlania obrazu w 100% zgodnego z oryginałem. Bez żadnych "ulepszaczy", więc wszystkie funkcje "poprawiania" są nieaktywne.

IFC powoduje tworzenie tzw. "teatru". Mnie osobiście ten efekt bardzo się podoba.
Niestety w Panasonicu (mam AS650) nie używam bo przy szybszych, dynamiczniejszych scenach tworzą się jakby podwójne kontury, tak jakby problemy z obróbką.
Czym to może być spowodowane ?? Niewydolnością procesora, softem czy jeszcze czymś innym ??
IFC czy jakiekolwiek inne z nazwy systemy powodują powstawanie artefaktów przy wyższych ustawieniach. To normalne, bo soft generuje nieistniejące klatki i zwyczajnie głupieje. Ma to miejsce szczególnie w przypadkach gdy na ekranie poruszają się obiekty po niejednolitym tle. Lepiej więc będzie to wyglądać w przypadku samolotu lecącego po błękitnym niebie niż np. auta rajdowego jadącego na tle gęstego lasu. Auto będzie się "wgryzać" w drzewa. Nie jest to wina procesora, a zwyczajnie tego, że soft robiący to doskonale jeszcze nie powstał :)
 
Do góry