Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

digitalus

Banned
Witam
Najlepiej w takim przypadku przywrocic ustawienia fabryczne w telewizorze .Gdy telewizor sie uruchomi wybrac dom. Powinny byc wszystkie tryby obrazu.Zaawansowane ustawienia obrazu po wybraniu ustawienie wlasne lub prawdziwe kino.
 
Ostatnia edycja:

sirduch

New member
Hej. Telewizor przyszedł bez ustawień więc przy 1szym uruchomieniu miałem wybór o ktorym mowisz (wybralem dom). Wczoraj okazalo sie ze jednak 'magicznie' te opcje sie pojawily .

Co do sport.tvp.pl okazuje sie ze jest dostepny po hbbtv wiec ten problem rowniez rozwiazany.

Ogolnie moge polecic ten telewizor kazdemu, jego minusy to:
-niedoswietlone rogi - widać tylko na jasnym (bialym) tle
- u mnie przy minimalnym podswietleniu na jasnym tle widac 'siatke' ledów (ustawienie na 50% minimaluzuje to) przy oglądaniu nie widać tego

Pytanie jeszcze, da sie wylaczyc ta zielona lampke jak tv dziala? Wkurza w nocnym ogladaniu.
 

SandPetrus

New member
To takie ocenianie jednego modelu w nawiązaniu do całej marki jak widać nie ma sensu. Widocznie ten AX800 im nie wyszedł. Nie pierwszy nie ostatni taki babol.
 

rafik1984

New member
Mam takie pytanie. Czy w związku ze zmianami YouTube ( zmiana platformy z api2 na api3 ) i co za tym idzie wyłączenie aplikacji na starszych TV nie będzie problemu z działaniem youtube na as640??
 

archiwum

New member
Zwyczajnie, zastanawia mnie zachwyt nad czymś co jest sytuowane parę szczebli niżej niż 58Ax800.
Jeśli model z takiej półki jak AX800 odbiera dla mnie kiepsko i ma takie wady to być może ja jestem zbyt wymagający albo inni zbyt mało oczekują.
Jestem ciekawy czy opisywany tu model też ma takie przypadłości.


Napisałeś także, cytuję:

To akurat mnie nie dziwi , miałem wszystkie plazmy od v10do teraz.

Raczej dziwi mniezachwyt czymś takim jak as640 skoro Ax800 jest taki słaby.

Koniec cytatu.


Biorąc pod uwagę co wcześniej napisałeś , a co przytaczam i cytuję, to diagnoza Twojej osoby jest bardzo prosta. Nie nasz wiedzy marketingowej, która pozwala Ci dobrać model TV do Twoich oczekiwań, które są zwyczajnie wygórowane, stąd rozczarowanie. Potrzeby jak widzę masz bardzo duże, ale nie działa to tak, że jak kupimy model w danej chwili najwyższy za powiedzmy 10000zł to jego jakość w stosunku do modelu ze średniej półki cenowej (zapamiętaj: półki cenowej) za powiedzmy 2500zł, będzie cztery razy lepsza. To bzdura, większa cena modeli wyższych niż średnie wiąże się przede wszystkim z dodatkowym wyposażeniem, lepszą (bardziej atrakcyjną), wykonaną z lepszych, trwalszych, bardziej szlachetnych materiałów obudową (wrażenie wizualne – dla tych co maja duża kasę jest to ważne kryterium wyboru i za to się przede wszystkim płaci, a nie za jakość obrazu). W Twojej sytuacji biorąc pod uwagę Twoje duże wymagania/potrzeby jakościowe proponowałbym zainteresować się modelem, który wyszedł na jesieni (i to jest szansa, że stanowi sobą faktycznie coś jakościowo nowego w stosunku do serii na rok 2014) czyli TX65/55-AX900E. Produkt uzyskał rekomendację pisma PC World (strona www Panasonic Polska/aktualności –nowości15 grudzień 2014/Najnowsze telewizory Panasonic docenione przez polskich ekspertów) jako najlepszego w danej chwili TV LED, ale pragnę zauważyć, że TV TX-48AS640E - który jest przyczyną Twojego zdziwienia – uzyskał wyróżnienie PC World.

Czy wszystko jest zrozumiałe? Jak nie, to jestem w stanie wytłumaczyć Ci to na przykładzie wzmacniaczy HiFi, które rozpoznawałem w 2014 roku i podejmując decyzję zakupiłem konkretny egzemplarz (nie jest to tematem tego wątku).


PS

Ja kupowałem plazmy Panasonica w styczniu 2010 r. (42cale S10) i lipcu 2011 r. (46cali ST30). A teraz kupiłem synowi z powodu braku plazm TX-48SA640E. Ogląda go już drugi dzień i jak dotychczas nie skarży się że to lipa.
Trzeba czytać testy, np. test Kikiego modelu 650 lub na innym portalu test modelu 640 i wybrać pod swoje preferencje, upodobania, będąc świadomym wad i zalet.


PS2

Dziękuję wszystkim, którzy udzielają się na tym forum, a którzy pomogli mi w zakupie trzech TV ( w 2010, 2011 i 2015 roku). Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

archiwum

New member
Zwyczajnie, zastanawia mnie zachwyt nad czymś co jest sytuowane parę szczebli niżej niż 58Ax800.
Jeśli model z takiej półki jak AX800 odbiera dla mnie kiepsko i ma takie wady to być może ja jestem zbyt wymagający albo inni zbyt mało oczekują.
Jestem ciekawy czy opisywany tu model też ma takie przypadłości.

Napisałeś także, cytuję:

To akurat mnie nie dziwi , miałem wszystkie plazmy od v10do teraz.

Raczej dziwi mniezachwyt czymś takim jak as640 skoro Ax800 jest taki słaby.

Koniec cytatu.


Biorąc pod uwagę co wcześniej napisałeś , a co przytaczam i cytuję, to diagnoza Twojej osoby jest bardzo prosta. Nie masz wiedzy marketingowej, która pozwala Ci dobrać model TV do Twoich oczekiwań, które są zwyczajnie wygórowane, stąd rozczarowanie. Potrzeby jak widzę masz bardzo duże, ale nie działa to tak, że jak kupimy model w danej chwili najwyższy za powiedzmy 10000zł to jego jakość w stosunku do modelu ze średniej półki cenowej (zapamiętaj: półki cenowej) za powiedzmy 2500zł, będzie cztery razy lepsza. To bzdura, większa cena modeli wyższych niż średnie wiąże się przede wszystkim z dodatkowym wyposażeniem, lepszą (bardziej atrakcyjną), wykonaną z lepszych, trwalszych, bardziej szlachetnych materiałów obudową (wrażenie wizualne – dla tych co maja dużą kasę jest to ważne kryterium wyboru i za to się przede wszystkim płaci, a nie za jakość obrazu). W Twojej sytuacji biorąc pod uwagę Twoje duże wymagania/potrzeby jakościowe proponowałbym zainteresować się modelem, który wyszedł na jesieni (i to jest szansa, że stanowi sobą faktycznie coś jakościowo nowego w stosunku do serii na rok 2014) czyli TX65/55-AX900E. Produkt uzyskał rekomendację pisma PC World (strona www Panasonic Polska/aktualności –nowości 15 grudzień 2014/Najnowsze telewizory Panasonic docenione przez polskich ekspertów) jako najlepszego w danej chwili TV LED,.... ale pragnę zauważyć, że TV TX-48AS640E- który jest przyczyną Twojego zdziwienia – uzyskał wyróżnienie PC World.

Czy wszystko jest zrozumiałe? Jak nie, to jestem w stanie wytłumaczyć Ci to na przykładzie wzmacniaczy HiFi, które rozpoznawałem w 2014 roku i podejmując decyzję zakupiłem konkretny egzemplarz (nie jest to tematem tego wątku).

PS
Ja kupowałem plazmy Panasonica w styczniu 2010 r.(42cale S10) i lipcu 2011 r. (46cali ST30). A teraz kupiłem synowi z powodu braku plazm TX-48SA640E. Ogląda go już drugi dzień i jak dotychczas nie skarży się że to lipa.
Trzeba czytać testy, np. test Kikiego modelu 650 lub na innym portalu test modelu 640 i wybrać pod swoje preferencje, upodobania, będąc świadomym wad i zalet.

PS2
Dziękuję wszystkim, którzy udzielają się na tym forum, a którzy pomogli mi w zakupie trzech TV ( w 2010, 2011 i 2015 roku). Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

KaDet

New member
Dzięki Kiki

Podziękowania na forum dla Kiki-ego za pomoc w kalibracji telewizora - wg mnie warto to zrobić zgodnie z raportem nawet jeśli ten raport nie był generowany dla konkretnego egzemplarza a jedynie dla danego modelu. Takie pytanie do Was: czy wprowadzając dane z raportu kalibracji do trybu "Prawdziwe kino" i "Ustawienia własne" otrzymamy ten sam rezultat w obu przypadkach? ....raport oczywiście sugeruje wpisanie ustawień w trybie "Prawdziwe kino". Pzdr.
 

sojerus

New member
Tx-55as640

Witam. Przymierzam się do zakupu telewizora Panasonic TX-55AS640. Oglądałem go już w Media Expert i zrobił na mnie duże wrażenie. Do tej pory używam Samsunga PS51E550 ale już kolejny raz padła w nim matryca. Moja prośba o podzielenie się opinią na temat Panasonica który chcę kupić. Przewertowałem ten wątek i na prawdę bardzo mało znalazłem na temat tego modelu. Pozdrawiam
 

shakal94

New member
Witam,
Byłem już zdecydowany na zakup 48as640 ale w MM podłączyłem do niego zewnętrzny dysk 1TB USB 3.0, żeby zobaczyć jak radzi sobie z odtwarzaniem filmów 1080p i okazało się, że w scenach statycznych jest OK natomiast tam gdzie pojawia się więcej szczegółów oraz jest więcej ruchu lub kamera się porusza obraz się przycina co 1-2s. Próbowałem na 2 różnych filmach. Nie nadaje się to do oglądania. Dla porównania ten sam materiał odtworzyłem na Sony KDL-48W605B i żadnych przycięć, wszystko płynnie. Na moim obecnym TV z przed 5 lat Samsung LE40B550 także bez problemów. Potem pomyślałem, że spróbuję film 720p i to samo. Czy któryś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim problemem na as640 ?

Najwidoczniej telewizor nie radzi sobie z USB 3.0. Wrzuciłem ten sam film (X-men: Przeszłość która nadejdzie 1080p) na pena usb 3.0 i 2.0 - rezultat taki, że na 3.0 film przycinał, a na 2.0 nie.
 
Ostatnia edycja:

V51

New member
Witam wszystkich.

Od wczoraj mam ten telewizor w wersji 40" i pojawił się problem z HDMI.

Do HDMI3 z boku telewizora podłączyłem Raspberry Pi, dekoder, XBOX 360 i działają. Natomiast przy podłączeniu do HDMI1 i HDMI2 z tyłu telewizora jest czarny ekran. Zmieniałem kable, próbowałem różnych kombinacji z podłączeniem i nic.

Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł?
 

lucanx

New member
Witam.
Taka sytuacja - mam na pendrivie 4 filmy - pliki avi - oglądając trzy z nich mogę przewijać, stopować itd, ogólnie używać klawiszy do tych funkcji u dołu pilota, kiedy oglądam czwarty z nich i chcąc np. przewinąć do przodu to pojawia się komunikat "funkcja niedostępna". O co tu chodzi?

Tv 48as640.
 

digitalus

Banned
Witam
Jest to normalne.Przykladowo w zewnetrznym odtwarzaczu hdplayer i podlaczeniu dysku twardego lub pendrive z filmami hd jest identycznie.Jesli film ma niski bitrate to "przewijac" film mozna nawet z predkoscia 32 razy.W przypadku filmu z bardzo wysokim bitrate , maksymalna predkosc "przewijania" 1 x. Jesli to bardzo duzy plik i wysoki bitrate to "przewijanie" nie dziala wcale i pojawia sie podobny komunikat na ekranie.

Witam wszystkich.

Od wczoraj mam ten telewizor w wersji 40" i pojawił się problem z HDMI.

Do HDMI3 z boku telewizora podłączyłem Raspberry Pi, dekoder, XBOX 360 i działają. Natomiast przy podłączeniu do HDMI1 i HDMI2 z tyłu telewizora jest czarny ekran. Zmieniałem kable, próbowałem różnych kombinacji z podłączeniem i nic.

Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł?

Proponuje przywroic ustawienia fabryczne telewizora.Gdy telewizor sie uruchomi wybrac dom.
 
Ostatnia edycja:
Do góry