Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

lucanx

New member
Trochę za daleko zabrneliśmy w tej dyskusji, pytanie było proste a odpowiedzi na nie nadal brak...

Mianowicie dlaczego parametry w skalibrowanym (?) tv różnią się od tych w pliku z kalibracją który jest dodawany do skalibrowanego (?) tv ??

Skoro nie są takie same... sprzedawca milczy... wnioski nasuwają się same.
 

Lowkey

New member
U mnie się nie różnią. Specjalnie to teraz sprawdziłem. Ogólnie najważniejsze jest zadowolenie z zakupu, a w tym przypadku dostałem więcej niż oczekiwałem, więc jestem bardzo zadowolony, jest to razem z Marantzem jeden z moich najbardziej udanych zakupów ;-)
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
Nie mylmy nie zadowolenia z pytaniami na które sprzedający nie chce/nie może odpowiedzieć a które mogłyby podważyć uczciwość w podejściu do klienta i sprzedaży. Oferowanie czegoś czego w rzeczywistości się nie daję klientowi nie będzie w przyszłości atutem tegoż sprzedającego, gwarantuję.
 

bladesss

Member
Dzięki za info Konstant:)

Wczoraj pozbyłem się dekodera (uff, jaka ulga), po wymianie na kartę CI jakość programów SD znacznie się polepszyła... Nie wiedziałem, że badziewny dekoder może aż tak psuć obraz... No i jeden pilot mniej^^ Polecam każdemu ten zabieg:)
 

Ivanez

New member
Dzięki za info Konstant:)

Wczoraj pozbyłem się dekodera (uff, jaka ulga), po wymianie na kartę CI jakość programów SD znacznie się polepszyła... Nie wiedziałem, że badziewny dekoder może aż tak psuć obraz... No i jeden pilot mniej^^ Polecam każdemu ten zabieg:)
W jakiej sieci jeśli można spytać?
 

konstant

New member
wybaczcie, bo nie piszę tego złośliwie, ale ciężko mi zrozumieć wasze zadowolenie.
Mam 58ax800 i jest tragiczny a to jest prawie sam szczyt panasonica. Mam jeszcze plazmę 55vt50 która go miażdży.
Nie macie problemu z kiepską czernią i co mnie poprostu dobija z nierownomiernym podświetleniem matrycy. Białymi plamami na ciemnym tle?
To jest tragiczne w moim ledzie...

co to ma wspólnego z as640 ?!
 
Ostatnia edycja:

msgkam

New member
Witam,
Byłem już zdecydowany na zakup 48as640 ale w MM podłączyłem do niego zewnętrzny dysk 1TB USB 3.0, żeby zobaczyć jak radzi sobie z odtwarzaniem filmów 1080p i okazało się, że w scenach statycznych jest OK natomiast tam gdzie pojawia się więcej szczegółów oraz jest więcej ruchu lub kamera się porusza obraz się przycina co 1-2s. Próbowałem na 2 różnych filmach. Nie nadaje się to do oglądania. Dla porównania ten sam materiał odtworzyłem na Sony KDL-48W605B i żadnych przycięć, wszystko płynnie. Na moim obecnym TV z przed 5 lat Samsung LE40B550 także bez problemów. Potem pomyślałem, że spróbuję film 720p i to samo. Czy któryś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim problemem na as640 ?
 

digitalus

Banned
Kolega ma tx40as640 , podlaczony na stale dysk twardy do telewizora (ponad 100 filmow na dysku) i nic sie nie zacina.
W niektorych postach mozna bylo przeczytac ze odtwarzanie filmow z usb nie dziala wcale w trybie sklep.Powodem problemow moga byc ustawienia sklepowe telewizora.Nie dotyczy to tylko lcd ale tez plazm.
Przyklad
Stały obok siebie i obraz w zasadzie był podobny. Panasonic dysku zewnetrznego mi nie znalazł za to LG znalazł bez żadnego problemu.

Oczywiscie po wybraniu dom nie ma zadnych problemow po podlczeniu dysku twardego lub pendrive z filmami i napisami.
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Witam,
Byłem już zdecydowany na zakup 48as640 ale w MM podłączyłem do niego zewnętrzny dysk 1TB USB 3.0, żeby zobaczyć jak radzi sobie z odtwarzaniem filmów 1080p i okazało się, że w scenach statycznych jest OK natomiast tam gdzie pojawia się więcej szczegółów oraz jest więcej ruchu lub kamera się porusza obraz się przycina co 1-2s. Próbowałem na 2 różnych filmach. Nie nadaje się to do oglądania. Dla porównania ten sam materiał odtworzyłem na Sony KDL-48W605B i żadnych przycięć, wszystko płynnie. Na moim obecnym TV z przed 5 lat Samsung LE40B550 także bez problemów. Potem pomyślałem, że spróbuję film 720p i to samo. Czy któryś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim problemem na as640 ?

Może to być problem z dyskiem. U mnie na WD My Passport Ultra 500 GB nic takiego się nie dzieje
 

msgkam

New member
Odtwarzanie na moim 5 letnim TV działa z tego dysku bez problemu, na Sony w MM także. Dysk jest wystarczająco szybki więc nie podejrzewam aby to był problem z wydajnością dysku. Wygląda tak jakby sobie nie radził z filmami które mają wysoki bitrate. Filmy w gorszej jakości odtwarzane są poprawnie. Nie sprawdzałem jedynie w jakim trybie był ustawiony as640 (sklep czy dom). Aż mi się nie chce wierzyć, że TV nie chce prawidłowo współpracować z tym konkretnym modelem dysku i jak go kupię to albo będę zmuszony szukać innego dysku albo przegrywać film na PEN-a.
 

bladesss

Member
U mnie też wszystko śmiga, dysk 1TB, Seagate.

Bynajmniej na stałe i tak mam dysk podłączony do laptopa i stąd filmy udostępnione przez WiFi (tak mi wygodniej) i też 0 czkawki:) Póki co w FHD obejrzane np. Avatar, X-MEN, Iron Man, jestem nadal mega zadowolony z tego TV:) Na siłę mógłbym się doczepić do minimalnie niedoświetlonych rogów, ale jest to na tyle nikłe że zazwyczaj nie zwracam na to uwagi (zapewne gdybym nie przeczytał o tym tu na forum nawet bym nie zauważył:p)

Wie ktoś może jak odpalić wyjście AUX w TV? Po podłączeniu do wieży jest cisza i nie wiem o co kaman?
 
Ostatnia edycja:

sirduch

New member
Hej kupiłem 55AS640. Jest mega, ale dwa pytania.
1. Skąd wziąć aplikacje do tvp sport?
2. Mówicie o trybie prawdziwe kino, u mnie jest tylko normalny i dynamiczny. Soft jest aktualny. Jakieś pomysły?
 
Do góry