Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

digitalus

Banned
Byc moze na ustawieniach sklepowych odczyt plikow jpg i filmowych jest zablkokowany.
Zajrzalem do instrukcji w pliku pdf.
Obsługiwane formaty plikow jpg, mkv i informacje o innych formatach plikow na stronie 156,157.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Bylem w weekend w media potestowac telewizory AS640 AX630 i H6400

Wnioski:
Panasonic w sklepie nie odtwarzał *.jpg oraz *.mkv ... nie wiem czy to wina softu ale ogólnie maga słabo, oczywiście Samsung nie miał problemów z łyknięciem plików. Ciekawostka że AS640 nie łyka 4k video tak samo jak AX630 .... Za to obraz bez porównania do Samsunga.

Ciekawostka, oglądając 40" AS640 w rtv stwierdziłem że ten telewizor jest meeega słaby, niedoświetlone rogi to jakieś nieporozumienie w ich egzemplarzu, natomiast 48" w media już nie miała tego tak widocznego (było ale dużo mniej, lepiej jak H6400) a 55" AX630, było prawie idealne, jedynie jeden narożnik był ciemniejszy. Więc tutaj dużo zależy od egzemplarza.

Oglądałem też sonego, miał takie same problemy z plikami jak Panasonic ale tam to już w ogóle narożnik był 'czarny' dramat.

Moje wnioski to tak, zakup przez internet, gdzie można bez problemu zwrócić telewizor gdyby cierpiał na kiepską matryce. Do tego Samsung jak zależy na multimediach, Panasonic jak zależy na super obrazie.

Jak ściągne filmik z YT w HD to jest rozszerzenie MKV. I nie czyta go. Ale jak ściągnę film HD w MKV normalnie ze strony jakiejś to czyta. Dziwne inaczej zakodowane MKV z YT jest?
 

Lee-Shu

New member
MKV to tylko kontener, a w środku jest audio i wideo, które może być skompresowane różnymi kodekami. Tak więc sam format kontenera nie gwarantuje, że każdy zostanie odtworzony tak samo.

Odnośnie "kalibracji" samodzielnej - tabelę z linku podanego przez kogoś wcześniej, czyli tę: https://www.avforums.com/threads/pa...-reviewers-recommended-best-settings.1888454/

... zastosowałem drugiego dnia po zakupie. Sprawdza się nieźle do szpanu czernią w nocy na grawitacji w Blu-Ray. Do pozostałych zastosowań raczej kiepsko, bo wyraźnie widać, że priorytetem jest osiągnięcie smoły kosztem dynamiki tonalnej szarości. Oznacza to, że pomiętolony czarny garnitur będzie widziany na ekranie jako jednolicie czarna plama. Niestety nie mogę się zgodzić z taką "kalibracją", bo nie o to chodzi by każdy odcień szarości przerobić na pitch black i stracić wszystkie szczegóły obrazu.

Jeśli już komuś koniecznie zależy na własnej "kalibracji" bez zapraszania do domu fachowca to może pomóc ten link: AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration - AVS | Home Theater Discussions And Reviews

Materiał do wypalenia na płytę + instrukcja kalibracji. Tekst po angielsku, ale mam nadzieję, że komuś się przyda.

Pozdrówka
 

firekage

New member
Bez reklam
MKV to tylko kontener, a w środku jest audio i wideo, które może być skompresowane różnymi kodekami. Tak więc sam format kontenera nie gwarantuje, że każdy zostanie odtworzony tak samo.
Dodam od siebie, że w sklepie sprawdzałem demo Big Buck Bunny, które jest właśnie mkv'em. Działa.
 

Lee-Shu

New member
Pozostaje więc ściąganie plików w MP4, które chyba zawsze (mnie się nie zdarzyło inaczej) jest pobierane z kodekiem H.264. Ten działać będzie. Nie wiem czym ściągasz, ja akurat używam keepvid.com. Niestety maksymalne rozdzielczości są dostępne tylko jako "video only".

Swoją drogą ciekawe czy samo YT działa Ci w Panasie, bo VP9 jest domyślnym kodekiem jutjuba. Mi np. wyskakuje error, ale ja korzystam z apki na PS3, więc rąk nie załamuję.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam może nie taniej? ale na pewno z lepszym skutkiem będzie jednak lepiej zaprosić do kalibracji np.Maćka....
 

Lee-Shu

New member
By wycisnąć maksimum możliwości z telewizora, który prawdopodobnie wybierało się kilka tygodni/miesięcy wertując każde forum? - JAK NAJBARDZIEJ
 

Ivanez

New member
podłączałem nic nie zmienia a tryby na innych jest lepiej ale znowu są mało żywe takie wyblakłe, stąd moje pierwsze pytanie czy ktoś poleci jakieś ustawienie typowo pod konsole :)
A probowales tryb gra? Menu/ustawienia opcji/tryb gra. Jesli chodzi o DSE to mam 48as640 i żadnego brudnego ekranu, rogi owszem ciut ciemniejsze ale kompletnie mi to nie przeszkadza
 

lucek18

New member
A probowales tryb gra? Menu/ustawienia opcji/tryb gra. Jesli chodzi o DSE to mam 48as640 i żadnego brudnego ekranu, rogi owszem ciut ciemniejsze ale kompletnie mi to nie przeszkadza


On w każdym trybie z automatu się ustawia więc mam to ustawione.
A wy najczęściej jaki ustawiacie pod ps3/4?
Ja obecnie mam prawdziwe kino w tonacji z ciepły 2 zmienione na normalny.
Najbardziej mi odpowiada tryb normalny ale na nim są problemy z rozmyciami koloru czarnego(np. włosy, stroje piłkarzy) i choć bardzo kombinuję nie mogę tego zmienić..
 

konstant

New member
Ja mam Pr. kino, tonacja normalny, kalibracja Kiki.
GRA SIĘ ZA-JE-BIŚ-CIE.

Mam DSE, widoczne podczas meczów, ale podczas grania jest idealnie.
Input Lag niby 50ms, a o wgóle nie odczuwalny.
 

lucek18

New member
No ja podczas gry na ps4 nie odczuwam dyskomfortu (oprócz mażącej się czerni w trybie normalny).

Ale podczas meczy i jak jest na przykład boisko w pasy albo jakieś kwadraty to pasy się drą tak jakby nierówno przesuwają a np podczas meczy premiership gdzie są boiska w jakieś kratki to się robi pikseloza heh.

Albo np jak piłkarz jest na tle bannerów reklamowych elektronicznych w zbliżeniu (rzut z autu) też się robi pikseloza.

Rodzice mają 2 letniego sharpa oglądałem u nich wczorajszy mecz polaków w rękę, to u nich na tvp 2 hd jakość jest o niebo lepsza niż u mnie na tvp sport hd o tvp 2 hd u mnie nie wspomne bo wyglada jak sd...

Sygnał miałem sprawdzany wielokrotnie jest wzorowy..

Generalnie jest że im więcej obiektów w ruchomym obrazie (boisko piłkarske, hala z plamami na parkcie itd) tym jest gorzej i to znacznie choć ja się do tego przyzwyczajam telewizor mam od lipca..

konstant kalibrację miałeś pod konsole specjalnie czy to ogólna kalibracja pod tv(na wszystkie żródła)?
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Rodzice mają 2 letniego sharpa oglądałem u nich wczorajszy mecz polaków w rękę, to u nich na tvp 2 hd jakość jest o niebo lepsza niż u mnie na tvp sport hd o tvp 2 hd u mnie nie wspomne bo wyglada jak sd...
Część osób nie zdaje sobie sprawy z kilku faktów, jednym z nich jest to: "rodzice mają jakiegoś tam". W potocznym rozumieniu oznacza to praktycznie, że najtańszego, a 2 letni odbiornik może być jeszcze odbiornikiem HD...nie FHD, stąd materiał oferowany przez nasze kanały będzie lepiej prezentować się na starszym odbiorniku.
 

Big-Apple

New member
No ja podczas gry na ps4 nie odczuwam dyskomfortu (oprócz mażącej się czerni w trybie normalny).

Ale podczas meczy i jak jest na przykład boisko w pasy albo jakieś kwadraty to pasy się drą tak jakby nierówno przesuwają a np podczas meczy premiership gdzie są boiska w jakieś kratki to się robi pikseloza heh.

Albo np jak piłkarz jest na tle bannerów reklamowych elektronicznych w zbliżeniu (rzut z autu) też się robi pikseloza.

Rodzice mają 2 letniego sharpa oglądałem u nich wczorajszy mecz polaków w rękę, to u nich na tvp 2 hd jakość jest o niebo lepsza niż u mnie na tvp sport hd o tvp 2 hd u mnie nie wspomne bo wyglada jak sd...

Sygnał miałem sprawdzany wielokrotnie jest wzorowy..

Generalnie jest że im więcej obiektów w ruchomym obrazie (boisko piłkarske, hala z plamami na parkcie itd) tym jest gorzej i to znacznie choć ja się do tego przyzwyczajam telewizor mam od lipca..

konstant kalibrację miałeś pod konsole specjalnie czy to ogólna kalibracja pod tv(na wszystkie żródła)?

Jakość transmisji z ligi angielskiej jest krytykowana od wielu miesięcy przez wielu kibiców bez względu na to na jakim TV. Tłumaczą się oni że wybrali jakąs okrojoną jakościowo wersje transmisji cięcie kosztów. Porównaj też jakość meczy na Canal+ Family i Sport HD. Dla nich ważniejsze są transmisje Ligi Hiszpańskiej + Polska i Liga Mistrzów . Premiere League jest bodajże najdroższą liga nie wiem jak z NBA.

TVP2 HD natomiast lepsza jest naziemnie

Porównujesz do Sharpa? czy to LED który rocznik czy to jest matryca 50hz? i czy 1080p bo śa także 1024 lub 720 to one będą mieć lepszą jakość na kanałach słabszych. Na 48' Panasie będzie jeszcze gożej.
 

lucek18

New member
Ja obecnie Pod konsole mam tryb prawdziwe kino, tonacja normalny, a z suwaków to kolor podniosłem do 55 jasność na -2.
Nie jest źle chociaż na trybie normalnym murawa bardziej mi się podoba ale niestety te smugi za bardzo biją w gały jak się gra.
 

lucek18

New member
Jakość transmisji z ligi angielskiej jest krytykowana od wielu miesięcy przez wielu kibiców bez względu na to na jakim TV. Tłumaczą się oni że wybrali jakąs okrojoną jakościowo wersje transmisji cięcie kosztów. Porównaj też jakość meczy na Canal+ Family i Sport HD. Dla nich ważniejsze są transmisje Ligi Hiszpańskiej + Polska i Liga Mistrzów . Premiere League jest bodajże najdroższą liga nie wiem jak z NBA.

TVP2 HD natomiast lepsza jest naziemnie

Porównujesz do Sharpa? czy to LED który rocznik czy to jest matryca 50hz? i czy 1080p bo śa także 1024 lub 720 to one będą mieć lepszą jakość na kanałach słabszych. Na 48' Panasie będzie jeszcze gożej.

tak led nie pamiętam dokładnie ale wizualnie sharp AQUOS LE540E jest bardzo podobny lub taki sam.
Oni mają multimedie ja obecnie mam petrotel (netia).
Na pewno tam jest 1080p i 100hz z 2012 roku.
 

digitalus

Banned
Wczoraj mozna bylo porownac jakosc obrazu na tvp 1 hd i niemieckim kanale zdf w czasie transmisji z Oswiecimia.Oczywiscie transmisja byla przygotowana przez tvp ale roznica byla bardzo duza. tvp 1 hd nadaje w 1080i a zdf w 720p.Bardzo dobra ostrosc obrazu na kanale zdf. Wysoki bitrate tego kanalu.
Jakosc obrazu na polskich kanalach hd jest coraz gorsza , powodem jest umieszczanie mozliwie najwiekszej ilosci kanalow na jednym transponderze wtedy automatycznie spada bitrate kanalu i jakosc obrazu jest gorsza bo musi byc gorsza. Pojemnosc czyli pasmo transpondera jest ograniczone.To tak jakby posiadajac internetowe pasmo 2 mb rozdzilelic na 10 uzytkownikow, jednemu przyznac 1 mb a pozostalym reszte. Ten ktory ma 1mb bedzie zadowolony a pozostali beda narzekac.Pozniej podlaczac nowych klientow czyli jeszcze 10 a moze 20.Ile sie da, Klient moze nie zauwazy.

O jakosci kanalow hd mozna przeczytac w linku nizej.

http://www.spidersweb.pl/2014/08/pseudohd-wszedzie-pseudohd-tvn-tvp-kpia-widzow-polsat-wtoruje.html

http://blogi.satkurier.pl/47406-mr-orbita-ilosc-nie-zawsze-musi-rownac-sie-jakosci.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry