Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

jedrzej888

New member
Nie nie :)
DLNA z tego co rozumiem to idzie po kablu. Mi chodzi o sparowanie laptopa z TV bezprzewodowo. Czyli odtwarzam film w internecie na laptopie a za pomocą WIFI mogę oglądać to na dużym ekranie.
 

Tepih

New member
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć soundbar (LG NB4540) pod ten HDMI 2 (ARC)? Bo robię tak jak to jest opisane w instrukcjach a dźwięku dalej nie ma. Czy spotkał się już ktoś z takim problemem? Może coś pominąłem w ustawieniach TV? Proszę o pomoc.
 

BBR90

New member
Witam.
Mój pierwszy post tym forum. Od kilku dni jestem posiadaczem AS640 w 48 calach i chciałbym się podzielić z wami moją opinią :p Prześledziłem na forum tematy o Toshibie L7453, Phlipsach 7109 i 7509 i Panasonicach AS640 i AS650, wybór padł na AS640. TV miał sobie dobrze radzić z piłką nożną, a przy as640 nie było praktycznie krytycznych opinii na ten temat.

Płynność na tym TV jak dla mnie bardzo dobra, tutaj nie mam nic do zarzucenia. Niestety przy szybkich poziomych ruchach kamery pojawia się problem, który skutecznie odbiera mi radość z oglądania...na ekranie pojawia się kilka jaśniejszych plam i pasów. Zdążyłem już obejrzeć inne dyscypliny i tutaj tv sprawdza się bardzo dobrze i ta przypadłość nie rzuca się w oczy(oglądając świąteczną kolejkę NBA na Canal+ uśmiech sam pojawiał się na twarzy, żużel i siatkówka też dobrze). Kolejny ból skoki narciarskie...znowu praktycznie cały ekran w jednym kolorze tym razem w białym i też widać te jaśniejsze plamy i pasy... Odpaliłem tablicę testową pionieera i to samo.

Kilka słów o filmach. Przed udaniem się do kina na premierę ostatniej części Hobbita obejrzałem sobie w czasie świąt 2 poprzednie. Tv nie widział napisów w formacie txt, przerobiłem na srt i już wszystko hulało jak trzeba. Z obrazu i płynności jestem jak najbardziej zadowolony.

Czerń ok, do smoły trochę brakuje ale jak za te pieniądze wydaje mi się, że akceptowalna. Cloudingu nie zauważyłem.

Kąty widzenia dla mnie wystarczające, nie mam nic do zarzucenia.

Jak u was z obrazem przy poziomych ruchach kamery na jednolitym tle? Wada matrycy czy ten typ tak ma? Wymieniać na inny AS640 czy dołożyć do czegoś innego np. Sony w829?
 

dido8

New member
Witam.
Mój pierwszy post tym forum. Od kilku dni jestem posiadaczem AS640 w 48 calach i chciałbym się podzielić z wami moją opinią :p Prześledziłem na forum tematy o Toshibie L7453, Phlipsach 7109 i 7509 i Panasonicach AS640 i AS650, wybór padł na AS640. TV miał sobie dobrze radzić z piłką nożną, a przy as640 nie było praktycznie krytycznych opinii na ten temat.

Płynność na tym TV jak dla mnie bardzo dobra, tutaj nie mam nic do zarzucenia. Niestety przy szybkich poziomych ruchach kamery pojawia się problem, który skutecznie odbiera mi radość z oglądania...na ekranie pojawia się kilka jaśniejszych plam i pasów. Zdążyłem już obejrzeć inne dyscypliny i tutaj tv sprawdza się bardzo dobrze i ta przypadłość nie rzuca się w oczy(oglądając świąteczną kolejkę NBA na Canal+ uśmiech sam pojawiał się na twarzy, żużel i siatkówka też dobrze). Kolejny ból skoki narciarskie...znowu praktycznie cały ekran w jednym kolorze tym razem w białym i też widać te jaśniejsze plamy i pasy... Odpaliłem tablicę testową pionieera i to samo.

Kilka słów o filmach. Przed udaniem się do kina na premierę ostatniej części Hobbita obejrzałem sobie w czasie świąt 2 poprzednie. Tv nie widział napisów w formacie txt, przerobiłem na srt i już wszystko hulało jak trzeba. Z obrazu i płynności jestem jak najbardziej zadowolony.

Czerń ok, do smoły trochę brakuje ale jak za te pieniądze wydaje mi się, że akceptowalna. Cloudingu nie zauważyłem.

Kąty widzenia dla mnie wystarczające, nie mam nic do zarzucenia.

Jak u was z obrazem przy poziomych ruchach kamery na jednolitym tle? Wada matrycy czy ten typ tak ma? Wymieniać na inny AS640 czy dołożyć do czegoś innego np. Sony w829?


Ja jestem mega zadowolony, objawów o których piszesz nie zauważyłem.
Jedynym minusem jak dla mnie jest struktura katalogów, a raczej jej brak na dysku podłaczonym przez USB.
 

BBR90

New member
Przed zakupem prześledziłem dokładnie temat i byłem prawie pewny, że to jest to czego szukam. Do funkcji smart raczej średnio przywiązuję wagę, jestem tradycjonalista, TV ma mieć dobry obraz, a reszta to mniej lub bardziej potrzebne dodatki. Mam jakiś kilkuletni dysk Prestigio, nie mam na nim zbyt wiele materiałów więc to o czym piszesz wyżej mi nie przeszkadza.
I nie wiem czy wymieniać ten tv i liczyć, że będzie lepiej czy dołożyć do innego... bo odsyłanie w kółko po 70zł średnio się kalkuluje.
 

Lustro

New member
Nie nie :)
DLNA z tego co rozumiem to idzie po kablu. Mi chodzi o sparowanie laptopa z TV bezprzewodowo. Czyli odtwarzam film w internecie na laptopie a za pomocą WIFI mogę oglądać to na dużym ekranie.

Przypadkeim ze strony Panasonica :grin:
"DLNA to skrót z Digital Living Network Alliance i oznacza on standard rozpowszechniania mediów (audio video zdjęcia) w sieci domowej LAN.
DLNA działa tylko w obrębie sieci LAN a nie poprzez Internet.
Urządzenia wspierające DLNA nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji.
Aby korzystać z DLNA musimy mieć co najmniej jeden serwer DLNA którym zwykle jest PC z odpowiednim oprogramowaniem lub np dysk sieciowy ze wsparciem DLNA. Aby oglądać materiały z serwera DLNA potrzebujemy klienta usługi jakim może być np. Telewizor Panasonic ze wsparciem dla DLNA."

Ja mam NSA Zyxel 310, tv podpięte do sieci przez wifi i działa bardzo dobrze.
 

konstant

New member
Witam.
Mój pierwszy post tym forum. Od kilku dni jestem posiadaczem AS640 w 48 calach i chciałbym się podzielić z wami moją opinią [emoji14] Prześledziłem na forum tematy o Toshibie L7453, Phlipsach 7109 i 7509 i Panasonicach AS640 i AS650, wybór padł na AS640. TV miał sobie dobrze radzić z piłką nożną, a przy as640 nie było praktycznie krytycznych opinii na ten temat.

Płynność na tym TV jak dla mnie bardzo dobra, tutaj nie mam nic do zarzucenia. Niestety przy szybkich poziomych ruchach kamery pojawia się problem, który skutecznie odbiera mi radość z oglądania...na ekranie pojawia się kilka jaśniejszych plam i pasów. Zdążyłem już obejrzeć inne dyscypliny i tutaj tv sprawdza się bardzo dobrze i ta przypadłość nie rzuca się w oczy(oglądając świąteczną kolejkę NBA na Canal+ uśmiech sam pojawiał się na twarzy, żużel i siatkówka też dobrze). Kolejny ból skoki narciarskie...znowu praktycznie cały ekran w jednym kolorze tym razem w białym i też widać te jaśniejsze plamy i pasy... Odpaliłem tablicę testową pionieera i to samo.

Kilka słów o filmach. Przed udaniem się do kina na premierę ostatniej części Hobbita obejrzałem sobie w czasie świąt 2 poprzednie. Tv nie widział napisów w formacie txt, przerobiłem na srt i już wszystko hulało jak trzeba. Z obrazu i płynności jestem jak najbardziej zadowolony.

Czerń ok, do smoły trochę brakuje ale jak za te pieniądze wydaje mi się, że akceptowalna. Cloudingu nie zauważyłem.

Kąty widzenia dla mnie wystarczające, nie mam nic do zarzucenia.

Jak u was z obrazem przy poziomych ruchach kamery na jednolitym tle? Wada matrycy czy ten typ tak ma? Wymieniać na inny AS640 czy dołożyć do czegoś innego np. Sony w829?
DSE. U mnie też występuje mimo iż TV kupiony u Kikiego i "sprawdzony" przed wysyłką
 

dido8

New member
BBR90 - ja przeglądałem to forum kilka miesięcy i pomimo tego, ze nie byłem do konca przekonany (każdy TV ma jakieś negatywne opinie jak się wczytasz) to obecnie jestem mega zadowolony.
Oczywiście nie każdemu musi odpowiadać, ale jak dla mnie jest super.
Używam przede wszystkim do filmów, sportu, TVN24, trochę xboxa.
Córka trochę smarta używa - wszyscy są zadowoleni.

Ivanez - ja używam serviio i nic nie tnie, wszystko działa jak należy.
 

Blu HiDt

Banned
Witam.
Mój pierwszy post tym forum. Od kilku dni jestem posiadaczem AS640 w 48 calach i chciałbym się podzielić z wami moją opinią :p Prześledziłem na forum tematy o Toshibie L7453, Phlipsach 7109 i 7509 i Panasonicach AS640 i AS650, wybór padł na AS640. TV miał sobie dobrze radzić z piłką nożną, a przy as640 nie było praktycznie krytycznych opinii na ten temat.

Płynność na tym TV jak dla mnie bardzo dobra, tutaj nie mam nic do zarzucenia. Niestety przy szybkich poziomych ruchach kamery pojawia się problem, który skutecznie odbiera mi radość z oglądania...na ekranie pojawia się kilka jaśniejszych plam i pasów. Zdążyłem już obejrzeć inne dyscypliny i tutaj tv sprawdza się bardzo dobrze i ta przypadłość nie rzuca się w oczy(oglądając świąteczną kolejkę NBA na Canal+ uśmiech sam pojawiał się na twarzy, żużel i siatkówka też dobrze). Kolejny ból skoki narciarskie...znowu praktycznie cały ekran w jednym kolorze tym razem w białym i też widać te jaśniejsze plamy i pasy... Odpaliłem tablicę testową pionieera i to samo.

Kilka słów o filmach. Przed udaniem się do kina na premierę ostatniej części Hobbita obejrzałem sobie w czasie świąt 2 poprzednie. Tv nie widział napisów w formacie txt, przerobiłem na srt i już wszystko hulało jak trzeba. Z obrazu i płynności jestem jak najbardziej zadowolony.

Czerń ok, do smoły trochę brakuje ale jak za te pieniądze wydaje mi się, że akceptowalna. Cloudingu nie zauważyłem.

Kąty widzenia dla mnie wystarczające, nie mam nic do zarzucenia.

Jak u was z obrazem przy poziomych ruchach kamery na jednolitym tle? Wada matrycy czy ten typ tak ma? Wymieniać na inny AS640 czy dołożyć do czegoś innego np. Sony w829?

Zrób zdjęcie lub nagraj kawałek filmu. Zobaczymy jak to wygląda. Czy to takie groźne. Może to zakłócenia jakieś na kanale czy jakości materiału. Bo jak nie masz takich objawów na filmach z Blu-Ray w akcji
 
Ostatnia edycja:

BBR90

New member
Nie dysponuję sprzętem nagrywającym który byłby w stanie nagrać filmik w sensownej jakości ukazujący zjawisko, a na zdjęciu to uchwycić to prawie niemożliwe. Występuje na każdym kanale oraz na tablicy testowej więc to raczej nie wina sygnału. W filmach które oglądałem nie było szybkich poziomych ruchów kamery na jednolitym tle więc możliwe, że efekt też występuje ale nie rzuca się w oczy tak jak w przypadku piłki nożnej, skoków narciarskich czy hokeja. NBA oglądałem i gęba sama się cieszy, za chwile na tym samym kanale piłka nożna i kupa. W sumie w trakcie meczu moja dziewczyna tego nie widziała, dopiero jak jej pokazałem to zaczęła zwracać na to uwagę, na drugim biegunie mój kolega który od razu to wyłapał. Dziwnych czasów dożyliśmy...przesiadłem się z prawie pełnoletniego kineskopowego panasonica w 30 calach na tv z obecnego roku(na który większość rodaków musi tyrać z półtora miesiąca zakładając że będzie żyła powietrzem) i czuję się jakbym się pod pewnymi względami uwstecznił. Filmy i programy hd spoko, sd też dają radę ale nie każdy używa tv do oglądania M jak miłość i Na wspólnej.
 

themo

New member
Mam pytanie jak przeglądać dany folder w komputerze stacjonarnym przez wi-fi na tv (dlna), jestem posiadaczem 48as640?
Potrzebuję jakiegoś programu na komputerze żebym mógł oglądnąć jakiś film z komputera (bo widzi tylko biblioteki w komputerze a to co chcialbym i udostepniam to nie ma)?
A drugie jak mogę włączyć grę na takim tv z komputera (windows 7 64b)?
Nie dawno przeskoczyłem ze starego tv i ten sie trochę różni możliwościami i się gubię :)
 
Ostatnia edycja:

lucek18

New member
Ja podczas meczy mam tak jakby murawa nie łapała ostrości(łapie tylko przy jakimś stałym fragmencie gry)
Jak jest jakieś wzorzyste boisko przy szybkich akcjach robi mi się pikseloza.
Mam nc+ chodzi mi o mecze w canal + sport hd sygnał okej sprawdzany kilkukrotnie.
 

Ivanez

New member
Mam pytanie jak przeglądać dany folder w komputerze stacjonarnym przez wi-fi na tv (dlna), jestem posiadaczem 48as640?
Potrzebuję jakiegoś programu na komputerze żebym mógł oglądnąć jakiś film z komputera (bo widzi tylko biblioteki w komputerze a to co chcialbym i udostepniam to nie ma)?
A drugie jak mogę włączyć grę na takim tv z komputera (windows 7 64b)?
Nie dawno przeskoczyłem ze starego tv i ten sie trochę różni możliwościami i się gubię :)
Musisz odpalić na kompie jakiś serwer plików np serviio albo twonky i wskazać w programie co udostępniasz
 

turek 100

New member
witam...
nabyłem tenTV po waszych pozytywnych wpisach ale mam problem...
u mnie biel wpada w fioletową poświatę , czy u was też tak jest ??
nie mogę se tego pozbyć próbowałem chyba wszystkich bocji
czy telewizor jest do wymiany a może jestem przewrażliwiony bo przed nim miałem samsunga
na samsungu białe było białym...
mogę wrzucić fotki

pozdrawiam
 

Gavdos

New member
DSE. U mnie też występuje mimo iż TV kupiony u Kikiego i "sprawdzony" przed wysyłką

U mnie w 55" też występuje DSE, widać to zarówno na filmach BD, relacjach sportowych (skoki narciarskie - biały stok, piłka) jak i na filmach youtube np. z wakacji, gdzie kamera pokazuje do okoła horyzont. Pisałem do Kikiego, żeby dowiedzieć się, czy to tylko u mnie, czy we wszystkich egzemplarzach. Ale skoro przynajmniej 2 inne osoby o tym piszą, to zapewne większość egzemplarzy to ma. Gdyby nie DSE, to dla mnie telewizor w zupełności wystarczający i spełniający oczekiwania. W tej cenie jest tylko Samsung H6400, tam też jest DES/banding, albo droższy H7000.
Jak się przyjrzeć, to są to pola w kształcie kwadratów z ciemniejszą obwódką, cały ekran podzielony jest na regularne jaśniejsze pola i przez tą regularność tak mocno to widać.
Ciężko zrobić fotkę tego zjawiska, ale ta niejednorodność ekranu wygląda tak jak na załączonym zdjęciu białej planszy z minimalnym podświetleniem. Rozwiązaniem jest tryb dynamiczny, przy maksymalnym podświetleniu nie widać tak bardzo, ale oczy wypala i nikt tak nie ogląda...

W załączeniu również oryginał pliku, możecie sprawdzić jak to wygląda u Was.
 

Attachments

  • dse1.jpg
    dse1.jpg
    742,8 KB · Wyś: 215
  • 001.jpg
    001.jpg
    149,1 KB · Wyś: 1262
  • 002.JPG
    002.JPG
    76,3 KB · Wyś: 144
Ostatnia edycja:

konstant

New member
witam...
nabyłem tenTV po waszych pozytywnych wpisach ale mam problem...
u mnie biel wpada w fioletową poświatę , czy u was też tak jest ??
nie mogę se tego pozbyć próbowałem chyba wszystkich bocji
czy telewizor jest do wymiany a może jestem przewrażliwiony bo przed nim miałem samsunga
na samsungu białe było białym...
mogę wrzucić fotki

pozdrawiam

Daj fotki, wg mnie usterka
 

klngpln

New member
Ja podczas meczy mam tak jakby murawa nie łapała ostrości(łapie tylko przy jakimś stałym fragmencie gry)
Jak jest jakieś wzorzyste boisko przy szybkich akcjach robi mi się pikseloza.
Mam nc+ chodzi mi o mecze w canal + sport hd sygnał okej sprawdzany kilkukrotnie.

A może masz ten upłynniacz za mocno ustawiony daj na LOW
 
Do góry