Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

konstant

New member
Witam, podlaczal ktos pod As640 komputer po hdmi? Gdy podlaczam po hdmi, obraz mi jakby obcina.
I wg mnie tutaj sprzeczki na temat tego Tv sa zbedne, chyba nic lepszego za taka cene nie da sie kupic takie mam zdanie , mozna celowac jeszcze w h6400 , ale akurat stylistka mi nie wpadla w gusta, wyglada gorzej jak na filmiku z YT.
Pozdrawiam
Wyłącz w opcjach tv "Pure Direct 1080p"
 

firekage

New member
Bez reklam
Wyłącz w opcjach tv "Pure Direct 1080p"

Ja mam normalny obraz bez tej funkcji. Na pilocie przycisk "aspect" i ustawić taki, jaki daje system. U mnie rozdzielczość monitora jest FHD, a sam monitor jest monitorem 16:9, więc odpalając system telewizor ma domyśnie ustawione 16:9 i niczego nie ścina, nawet bez tej funkcji.
 

166MMX

New member
firkage a zauwazyles wplyt input laga na dzialanie miedzyinnymi na odpalanie programów czy grania w gry? Byc moze mam za bardzo zasyfiony system:)
 

konstant

New member
Ja mam normalny obraz bez tej funkcji. Na pilocie przycisk "aspect" i ustawić taki, jaki daje system. U mnie rozdzielczość monitora jest FHD, a sam monitor jest monitorem 16:9, więc odpalając system telewizor ma domyśnie ustawione 16:9 i niczego nie ścina, nawet bez tej funkcji.
No i dobrze, że masz normalny obraz bez tej funkcji bo ja pisałem żeby ją wyłączyć a nie włączyć.
 

166MMX

New member
Ta funkcja jedynie przyjdaje sie ogladajac TVP 1 HD bo nie przyjemnie sie oglada.. robia sie obciecia,aczkolwiek bez tej funkcji TVP 2 smiga normalnie.
 

firekage

New member
Bez reklam
No i dobrze, że masz normalny obraz bez tej funkcji bo ja pisałem żeby ją wyłączyć a nie włączyć.

Nie rozumiesz...bez względu na to czy funkcja jest włączona, czy wyłączona, nic nie obcina. PureDirect w zamierzeniu jest nastawem, który ma odpalić materiał tak, jak został nagrany, bezpośrednio bez wpływu elektroniki na obraz i dźwięk.

Włączając puredirect również mam obraz na 16:9 i 1920x1080 bez obcięcia.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Sprzedała się moja stara plazma i urodził się szybki dylemat czy as640 czy ax630?? Wiem, że treści 4K niewiele ale jak wchodziło 720 a później 1080 to było podobnie.
AX630 ma dodatkowo gniazdo SD, które by mi się przydało i PVR a czy jakość lepsza? Szukając po sieci wydaje mi się, że ax630 zbiera nieco lepsze opinie... Co wy na to?
 

collider

New member
Bez reklam
Polecałbym as640 jak i lepszą i znacznie tańszą ofertę.
Pozdrawiam
Krzysztof

A moze by tak w koncu zrobic test AX630 by rozwiac wszelkie watpliwosci bo dla mnie jako laika wiekszej roznicy w tresciach HD czy SD pomiedzy modelami 640, 650 i 630 nie widzialem. Natomiast 4K to byla bajka.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Podobno ax630 ma ciekawą funkcję która pozwala "łączyć" piksele co daje rozdzielczość 1080 i lepiej wyświetla obraz o słabej jakości
 

collider

New member
Bez reklam
Podobno ax630 ma ciekawą funkcję która pozwala "łączyć" piksele co daje rozdzielczość 1080 i lepiej wyświetla obraz o słabej jakości

Tu są testy:
Panasonic TX40AX630B (AX630) 4K TV Review
https://www.avforums.com/review/panasonic-ax630-4k-ultra-hd-tx-48ax630-tv-review.10810
To chyba nie konkurencja ;)
Ma oczywiście słabe strony jak input lag czy brak HEVC, ale za to świetną czerń (podobno jedną z najlepszych z telewizorów 4K bez względu na cenę) , dobre skalowanie obrazu itd.
 

166MMX

New member
Na pewno to byl samsung ale jaki model nie wiem w kazdym razie no nie dalo sie tego ogladac. na tym Panasonicu AS640 o niebo lepiej.. no ale nie bylem az tak zainteresowany technologia 4K. AX630 tez fajny tv ale cena 40 to chyba kolo 3.500zl?
Pozatym ten AX630 to ma IPS od LG?
Jeszcze chcialem zapytac czy tv obsluguje dlna?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry