Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Konteczko

New member
Jesli as640 mialby sie okazac edge ledem to jak wytlumaczyc to ze jest w nim duzo mniejszy problem cloudingu itp. rzeczy ? Wydawalo by sie ze to zasluga wlasnie podswietlenia direct led.
 

tdx

New member
Bez reklam
Akurat direct led nie za wiele wnosi do równomierności podświetlenia (przykład Sony HX920 przy wyłączonym lokalnym wygaszaniu i tak występuje clouding)
 

dominlesne

New member
Już wrzucałem, gdzieś wcześniej "szachownice" z testów (avforums) właśnie as640 i innych tv na edge led. Różnica edge, a direct led jest wyraźna. To nie znaczy, że nie występują, przy direct led, rozbieżności dla konkretnych egzemplarzy. Mimo to osiągniecie - jak w przypadku as640 - nie więcej niż 10-12% różnicy w podświetleniu na edge led nigdzie do tej pory nie znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

Konteczko

New member
Czytalem juz nie raz ze as640 ma direct led i nastawialem sie na zakup tego tv wlasnie ze wzgledu na to podswietlenie dzieki ktoremu jest mniejsza szansa na wystapienie cloudingu itp. W przeciwienstwie do h6400 ktory ma z tym duzy problem. Teraz znowu mam juz namieszane bo kazdy pisze cos innego.
 

firekage

New member
Bez reklam
Pytanie do producentów...a i kwestia kontroli jakości? Umówmy się - sprzedawanie w ogóle telewizorów z defektami dziś jest normą świadczącą o całym procesie, ale skoro część klientów nie widzi wad, to ich nie ma, prawda? ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Mimo, iz sam bawilem sie tym telewizorem i wedlug mnie jest to bardzo fajna seria to czytajac tak skrajne i rozne opinie na tym forum zaczynam powatpiewac.
 

firekage

New member
Bez reklam
Czyli na Twoją opinię ma wpływ czynnik zewnętrzny, mimo że się***nim sam bawiłeś***i powinieneś wyciągnąć jakieś***wnioski, spostrzeżenia, więc w tym momencie sugerowanie się***tym, co piszą***inni, jest trochę***dziwne ;) i dotyczy to w tym momencie każdego produktu, o którym mowa, a którym mialeś***możliwość zabawy.
 

collider

New member
Bez reklam
Czyli na Twoją opinię ma wpływ czynnik zewnętrzny, mimo że się***nim sam bawiłeś***i powinieneś wyciągnąć jakieś***wnioski, spostrzeżenia, więc w tym momencie sugerowanie się***tym, co piszą***inni, jest trochę***dziwne ;) i dotyczy to w tym momencie każdego produktu, o którym mowa, a którym mialeś***możliwość zabawy.

Błądzić rzecz ludzka. Mam swoja opinie, jednak wszystkich wad i zalet produktu nie da sie ocenic obcujac z produktem w sklepie. Najwazniejsze sa opinie uzytkownikow a te sa skrajnie rozne.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jesli nie jest to kwestia podswietlenia matrycy to co takiego sprawia ze panasonic bije na glowe samsunga pod wzgledem czystosci matrycy ?

Za daleko idące wnioski moim zdaniem... :)
Panasonic TX-48AS640 ocena 9/10
Samsung UE48H6400 ocena 9/10

Panasonic TX-40AS640 (AS640) Review ocena HR
Samsung UE40H6400 (H6400) Review ocena HR

https://www.avforums.com/review/panasonic-as640-tx-48-40-55-as640b-LED-TV-review.10436 ocena 8/10

https://www.avforums.com/review/samsung-h6400-ue40h6400-tv-review.10825 ocena 8/10

Zobacz jakie są wady opisywane przez recenzentów...

Obiektywnie to bardzo dobre TV i często o wyborze decydują niuanse (np wygląd, player czy smart)
 

Ivanez

New member
Mimo, iz sam bawilem sie tym telewizorem i wedlug mnie jest to bardzo fajna seria to czytajac tak skrajne i rozne opinie na tym forum zaczynam powatpiewac.
Jak to dobrze, że już mam to wszystko za sobą, te wątpliwości wybory testowania w sklepie no i czytanie stu wątków na forum, wziąłem 48as640 i jestem mega zadowolony 😃
 

Tepih

New member
Proszę pomoc: jak usunąć pojawiające się czasami "zawirowania powietrza" wokół sylwetek postaci (taka rozmazana obwódka wokół nich)? Która opcja za to odpowiada, bo to strasznie kuje w oczy i chciałbym się tego pozbyć? Najpierw to zauważyłem na niektórych filmikach na YT, więc się aż tak tym nie przejmowałem, ale puściłem sobie teraz bdb jakości materiał FullHD i tam też ten problem występuje. Z góry dziękuję za pomoc.
 

Konteczko

New member
Za daleko idące wnioski moim zdaniem... :)[/QUOTE

Akurat autorem stwierdzenia o tym ze panasonic bije na glowe samsunga pod wzgledem czystosci matrycy nie jestem ja tylko uzytkownik ktory wypowiadal sie przedemna. Ale przeciez to prawda. Wystarczy poczytac forum. Na samsunga jest bardzo duzo skarg pod tym wzgledem a na panasonica malo.
 

pawelwik

New member
smart

No to ja mam kilka pytań (48as640):
- czy istnieje możliwość wyboru jakości odtwarzanego obrazu youtube - ktoś pisał że udało mu się to zrobić
- web browser - lubię oglądać filmy z internetu i tu pojawia się problem - youtube chodzi ok, dobra jakość, nie przycina, a w momencie gdy przechodzę na web browser przeglądarka przywiesza się, ledwo zipie i często przy oglądaniu nawet kiepskiej jakości filmów (youtube radzi sobie radę z duuużo llepszą jakością) wywala mi komunikat o błędzie - "zbyt duży plik lub zbyt niska wydajność web browser" ;( często po restarcie przeglądarki ten sam film idzie już bez błedów... czy coś się da zrobić - wykluczam problemy z wifi bo występowały by również na youtube - a tam ich nie ma... czy ten typ tak ma czy też powinienem to reklamować - skoro tv na jednej aplikacji śmiga to również i przy drugiej powinno być ok?
:???:
 

Gavdos

New member
Proszę pomoc: jak usunąć pojawiające się czasami "zawirowania powietrza" wokół sylwetek postaci (taka rozmazana obwódka wokół nich)? Która opcja za to odpowiada, bo to strasznie kuje w oczy i chciałbym się tego pozbyć? Najpierw to zauważyłem na niektórych filmikach na YT, więc się aż tak tym nie przejmowałem, ale puściłem sobie teraz bdb jakości materiał FullHD i tam też ten problem występuje. Z góry dziękuję za pomoc.

Musisz ustawić na minimum IFC [Intelligent Frame Creation], czyli interploację ruchu, są jeszcze ustawienia pośrednie i max, ale oba wprowadzaja właśnie taki efekt o jakim piszesz. Niestety coś za coś - ruch nie będzie płynny. W Panasonicu AS640 wszelkie inne ustawienia upłynniacza niż minimalne nie dają się oglądać w moim odczuciu - za dużo pojawia się zakłóceń wokół szybko poruszających obiektów.
 

Gavdos

New member
No to ja mam kilka pytań (48as640):
- czy istnieje możliwość wyboru jakości odtwarzanego obrazu youtube - ktoś pisał że udało mu się to zrobić
- web browser - lubię oglądać filmy z internetu i tu pojawia się problem - youtube chodzi ok, dobra jakość, nie przycina, a w momencie gdy przechodzę na web browser przeglądarka przywiesza się, ledwo zipie i często przy oglądaniu nawet kiepskiej jakości filmów (youtube radzi sobie radę z duuużo llepszą jakością) wywala mi komunikat o błędzie - "zbyt duży plik lub zbyt niska wydajność web browser" ;( często po restarcie przeglądarki ten sam film idzie już bez błedów... czy coś się da zrobić - wykluczam problemy z wifi bo występowały by również na youtube - a tam ich nie ma... czy ten typ tak ma czy też powinienem to reklamować - skoro tv na jednej aplikacji śmiga to również i przy drugiej powinno być ok?
:???:

Z internetu filmów na stronach typu cda itp. to sobie na tym TV nie po oglądasz. Jedynie w Samsungu jest to możliwe w większym stopniu. Nie jest to powód do reklamacji, to jest podstawowa wersja przeglądarki.
 
Do góry