Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

collider

New member
Bez reklam
Mam pytanie, czym się różni wersja/seria telewizorów Panasonic AS640B od Panasonic AS640E?

Chyba znalazłem odpowiedz, ale pewny nie jestem. Każdy kraj ma inne oznaczenia modeli. Wchodziłem na strony kilku państw i dzięki temu zauważyłem, że jest dość spory rozstrzał w nazewnictwie modeli a już Niemcy to mają straszny galimatias :). We Włoszech natomiast jest w ofercie np. oprócz modelu AS650 telewizor AS651.
 
Ostatnia edycja:

shakal94

New member
AS640B to model na rynek brytyjski (a różni się najprawdopodobniej tylko kablem zasilającym - bo na wyspach mają inne gniazdka). AS640E to model na - prawdopodobnie - całą resztę rynków europejskich.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak ma być i tak jest w instrukcji, luz przeciwdziała powstaniu naprężeń na matrycy.
Możesz podać numer strony?

Jakość matrycy
: mam jeden piksel, który się nie otwiera (niebieski), ale nie jest to mocno widoczne. Fakt, że jest i że nie zostało to zauważone podczas kalibracji. Rogi matrycy są ciemniejsze, ale nie dużo. Jest inaczej niż w Sony, gdzie całe brzegi są ciemniejsze i sprawia to wrażenie większej równomierności. Ale z rogami idzie w Panasoniku przywyknąć. Niestety dolny prawy róg świeci wyraźnie jaśniej, co widać na filmach podczas seansów nocnych (taka latarka), jest też troche cloudingu (widać przy końcowych napisach filmów na czarnym tle), ale większym problemem jest jednak nierównomierność tego ekranu dse/banding. Widać to zwłaszcza pod kątem, nie tak mocno jak w Samsungu H6400, ale na pewno mocniej niż w Sonym W8. To jest powód, dla którego będę testował ten tv przez kilka dni i zastanawiał się, czy nie dopłacić do Sony.

Ty się nie zastanawiaj nad dopłatą, a wymianą - tam gdzie kupiłeś. Trochę to niepoważne. Masz kalibrację, która nie wykryła bada, ani cloudingu w direct-ledzie?! Ten bad jestem ew. w stanie zrozumieć - może ze względu na transport, wiadomo jak się sprzęt, nie swój, traktuje, ale clouding, dse, banding?

Czy jestem zadowolony - no jeszcze nie do końca, trochę zawiedziony dse i jaśniejszym świeceniem prawego dolnego rogu. Jedyna alternatywa, którą rozpatruję to Sony W8, po dopłacie prawie 1000 zł,

Ponownie - niech Ci go wymienią...na taki, który nie ma badów, cloudingu i dse. To jest direct-led, pamiętaj.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znów piszesz głupoty.
Kalibracja nie służy do wykrywania wad matrycy.
Zapytaj tych co robią kalibrację może się czegoś w końcu nauczysz.

Martwe piksele to czarne pixele i to ich ilość na matrycy w określonej konfiguracji stanowi o przyczynę do starania się o wymianę telewizora.

Niebieski pixel nie jest żadną wadą, możesz też sprawdzić czy się nie otworzy. Banding występuje we wszystkich modelach edge led w mniejszym lub większym wymiarze.
W tym telewizorze jest prawie nie widoczny.
DSE - szczerze, nie widać było w ogóle.

Masz 14 dni dni na zwrot , więc się nie stresuj.

======================================

Uchwyt ART AR 18 lub ART AR24 będzie extra do tego telewizora.
Jeśli mieszkasz za granicą - to Omnimount zabezpieczy Ci jakość i bezpieczeństwo.

Przy kalibracji zwraca się
 

Gavdos

New member
>>firekage
Informacja o tym że matryca może być luźno jest na stronie 226 polskiej instrukcj pdf, rozdział pomoc techniczna.
Co do zwrotu telewizora ze względu na dse, trzeba chwilę pomyśleć, czy wymiana na inny egzemplarz coś poprawi, czy szukac innego modelu. To są duże telewizory i jest możlie, że w tej cenie nie kupimy lepszego modelu. Kwestia, czy po odesłaniu i ponowym zakupie tego samego 55AS640 nie otrzymamy egzemplarza z innym/większym nasileniem wspominianych wad (cech) tej technologii.

>> kiki
Masz rację, kalibracja nie służy wykrywaniu wad matrycy, ale jeżeli już wyjmujemy tv z kartonu w celu kalibracji, to nie zaszkodzi obejrzeć jak ogólnie wygląda dany egzemplarz telewizora (jak swieci, czy są zawieszone piksele, czy obudowa jest spasowana. Teoretycznie jest kontrola jakości w fabryce, ale to forum skupia osoby szczególnie zainteresowane jakścią obrazu, o nieco większych wymaganiach. Na zasadzie - dbamy o dobre ceny i minimalizujemy możliwe niezadowolenie klienta.

Ciekawe, że wczoraj po 2 godzinach grania na PS3, piksel się odwiesił :) - kwetia na zawsze, czy tymczasowo?

Z innych zaobserwowanych dziwnych zachowań - obraz kontrolny złożony z pionowych pasów szarości od białego do czarnego (256 poziomów chyba) wyświetla się w różnych kolorowych odcieniach i nie są to odcienie szarości.

Pocieszające natomiast jest to, ze skupiajac się na filmie, nie na wadach podświetlenia, to obraz z Blu-ray na tym tv wymiata - no może poza jasnymi statycznymi scenami, gdzie uważny obserwator zobaczy dse.
Podsumowując w tej cenie to nie jest zły wybór, kwestia trafienia egzemplarza, który się w fabryce "bardziej udał".
 

Gavdos

New member
Jak można na statycznych scenach zobaczyć DSE ?

No może źle to nazywam, ale na jednolitym jasnym kolorze, np. niebo widać wyraźnie plamy, które nie zmieniają swojego położenia, mimo, że zmienia się ruch kamery. Może nazwa statyczne sceny jest źle użyta - chodzi o wolne sceny, ruch kamery pokazujący np. krajobraz + niebo.
 

firekage

New member
Bez reklam
Znów piszesz głupoty.
Kalibracja nie służy do wykrywania wad matrycy.
Zapytaj tych co robią kalibrację może się czegoś w końcu nauczysz.

Martwe piksele to czarne pixele i to ich ilość na matrycy w określonej konfiguracji stanowi o przyczynę do starania się o wymianę telewizora.

Niebieski pixel nie jest żadną wadą, możesz też sprawdzić czy się nie otworzy. Banding występuje we wszystkich modelach edge led w mniejszym lub większym wymiarze.
W tym telewizorze jest prawie nie widoczny.
DSE - szczerze, nie widać było w ogóle.

Masz 14 dni dni na zwrot , więc się nie stresuj.

======================================

Uchwyt ART AR 18 lub ART AR24 będzie extra do tego telewizora.
Jeśli mieszkasz za granicą - to Omnimount zabezpieczy Ci jakość i bezpieczeństwo.

Przy kalibracji zwraca się

Błagam, czytaj to co jest napisne, nie domyślaj się. Załamałem ręce. Kalibracja ma oddać barwy, jak to napisano, takimi, jakie "producenci filmów widzieli", czyli zbliżyć je do rzeczywistych, ale w trakcie PRACY nad kalibracją nie wykryto problemów, o których autor wspomniał. Bez komentarza.
 

firekage

New member
Bez reklam
Niebieski pixel nie jest żadną wadą,
Silnik auta 4 cylindrowego nie ma żadnej wady, gdy chodzi na 3 cylindry. Weź przestań. Niebieski pixel, gdy będzie cały czas świecił, będzie widoczny. Miałem wcześniej monitor HP, w którym obok siebie świeciły 3 pixele, na czerwono. Na białym tle, każdym forum były widoczne - środek ekranu.
 

dominlesne

New member
@up
Nieprawda:
"The Panasonic AS640 is a model that’s exclusive to Currys and PC World in the UK, coming in three screen sizes: the 40-inch TX-40AS640B (which we’re reviewing today), the 48-inch TX-48AS640B and the 55-inch TX-55AS640B. Features include direct LED backlighting, dual core processor, active-shutter glasses (ASG) 3D technology, inbuilt WiFi connectivity, and Freetime catch-up TV service."
hdtvtest.co.uk
 

tdx

New member
Bez reklam
@up
Nieprawda:
"The Panasonic AS640 is a model that’s exclusive to Currys and PC World in the UK, coming in three screen sizes: the 40-inch TX-40AS640B (which we’re reviewing today), the 48-inch TX-48AS640B and the 55-inch TX-55AS640B. Features include direct LED backlighting, dual core processor, active-shutter glasses (ASG) 3D technology, inbuilt WiFi connectivity, and Freetime catch-up TV service."
hdtvtest.co.uk

Może i masz rację na setcombg jest jako edge led ale i tam są błędy. Większego znaczenia to nie ma i i tak TV nie posiada stref.
 

dido8

New member
Czy ktoś wie jak sobie poradzić z tym, że w multimediach po podłączeniu dysku nie widac folderów?
Wszystko jest pomieszane razem - strasznie to denerwujące...
 

firekage

New member
Bez reklam
>>firekage
Informacja o tym że matryca może być luźno jest na stronie 226 polskiej instrukcj pdf, rozdział pomoc techniczna.

Fakt. Znalazłem i w swojej. Dziwne są tylko dwie rzeczy:
-to jest spotykane chyba tylko Panasonicu
-ta "szczelina" występuje jedynie na środku ekranu, ale może to i lepiej, skoro ma to zabezpieczyć przed przeciążeniami i naprężeniami.

Może i masz rację na setcombg jest jako edge led ale i tam są błędy. Większego znaczenia to nie ma i i tak TV nie posiada stref.
Wiesz, ale likwiduje chyba jeden z najbardziej irytujących problemów - clouding, chamskie chmury widoczne na ciemnym ekranie, przy słabym oświetleniu pokoju. Co ciekawe, w niektórych telewizorach widziałem clouding nawet w jasny dzień, na obrazak, które miały bardzo wysoką jasność.
 
Do góry