Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

firekage

New member
Bez reklam
Poprawne polskie kodowanie trzeba wybrać z menu od napisów. On ma w zasadzie obsługę każdego formatu, nawet tych mocno orientalnych.
 

Ivanez

New member
coś jest chyba jednak na rzeczy

ja już się w sumie zdecydowałem na 640, wczoraj byłem w MM, i na Avatarze 640 trochę jakby się przycinał
ale film szedł z YT, więc może to łąćze? nie wiem

natomiast koleś z Panasonica jednak namawiam mnie na 650, i wychwalał IPSa

no już kurcze blade zgłupiałem, nie wiem w końcu co brać...

Bierz 48as640 i się nie zastanawiaj :) testowałem płynność już na wszystkim łącznie ze skokami i łyżwiarstwem szybkim, filmami etc. dla mnie r e w e l a c j a..
poza tym nie ma dse ani bandingu.
jedyna rzecz jaka mnie zastanawia (czyt. wkurza) w tym tv, to słaby moduł wifi.. nie wiem co jest grane, ale stojąc dokładnie w tym samym miejscu z komórką czy tabletem mam prędkość rzędu 20-24 mbit, a w telewizorze jak odpalam test na speedtest.pl to mam... 1,5 lipa... Jak próbuję odpalić coś przez serviio z kompa to tnie niemiłosiernie.. będę z tym walczył, może przeniosę trochę router, ale troche lipa
 

Ivanez

New member
coś jest chyba jednak na rzeczy

ja już się w sumie zdecydowałem na 640, wczoraj byłem w MM, i na Avatarze 640 trochę jakby się przycinał
ale film szedł z YT, więc może to łąćze? nie wiem

natomiast koleś z Panasonica jednak namawiam mnie na 650, i wychwalał IPSa

no już kurcze blade zgłupiałem, nie wiem w końcu co brać...

Bierz 48as640 i się nie zastanawiaj :) testowałem płynność już na wszystkim łącznie ze skokami i łyżwiarstwem szybkim, filmami etc. dla mnie r e w e l a c j a..
poza tym nie ma dse ani bandingu.
jedyna rzecz jaka mnie zastanawia (czyt. wkurza) w tym tv, to słaby moduł wifi.. nie wiem co jest grane, ale stojąc dokładnie w tym samym miejscu z komórką czy tabletem mam prędkość rzędu 20-24 mbit, a w telewizorze jak odpalam test na speedtest.pl to mam... 1,5 lipa... Jak próbuję odpalić coś przez serviio z kompa to tnie niemiłosiernie.. będę z tym walczył, może przeniosę trochę router, ale troche lipa
 

shakal94

New member
Poprawne polskie kodowanie trzeba wybrać z menu od napisów. On ma w zasadzie obsługę każdego formatu, nawet tych mocno orientalnych.

1 film, 2 pendrive'y, 3 rodzaje napisów - srt, txt i mpl (napisy są osobnym plikiem)
Włączam film, na pilocie wciskam "Option" -> "Konfiguracja Video" -> "Napisy" - "Bez napisów"
Próbuję, ale nie ma możliwości włączenia napisów :(
 
Ostatnia edycja:

dobrzan

New member
Bierz 48as640 i się nie zastanawiaj :) testowałem płynność już na wszystkim łącznie ze skokami i łyżwiarstwem szybkim, filmami etc. dla mnie r e w e l a c j a..
poza tym nie ma dse ani bandingu.

I to jest podpowiedź, której szukałem, dzięki!


słaby moduł wifi.. nie wiem co jest grane, ale stojąc dokładnie w tym samym miejscu z komórką czy tabletem mam prędkość rzędu 20-24 mbit, a w telewizorze jak odpalam test na speedtest.pl to mam... 1,5 lipa... Jak próbuję odpalić coś przez serviio z kompa to tnie niemiłosiernie.. będę z tym walczył, może przeniosę trochę router, ale troche lipa

hmmm to lipa faktycznie
słuchaj, a próbowałeś podpiąć sieć na sztywno? masz możliwość sprawdzić? mam nadzieję, że po kablu prędkość jest normalna...1.5Mb to jakaś porażka.
zakupiłem neostradę 300Mb właśnie, i chętnie bym to wykorzystał również w smart

Obejrzałem właśnie grawitację polecam wszystkim poszukiwaczom braku plynosci

masz na myśli, że jest ok? :)
 

shakal94

New member
1 film, 2 pendrive'y, 3 rodzaje napisów - srt, txt i mpl (napisy są osobnym plikiem)
Włączam film, na pilocie wciskam "Option" -> "Konfiguracja Video" -> "Napisy" - "Bez napisów"
Próbuję, ale nie ma możliwości włączenia napisów :(

Dobra, działa! Okazało się, że w folderze z filmem może być tylko 1 plik z napisami. Nazwa filmu i napisów musi być identyczna. Czyta wszystkie polskie znaki, napisy są dobrej wielkości - kodowanie napisów - Europa Śr. (CP-1250).
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszytko na temat serii A...

Co do Grawitacji tak! Było swietnie, a odnośnie Wifi muszę zwrócić honor, wyłączyłem kompa na którym mam serviio, jest podpięty na sztywno, i jeszcze raz sprawdziłem Tv i ... Okazało sie, ze osiąga 20 Mbit. Wyglada na to, ze komp cos bruździ
 

targetti

New member
Ja od siebie powiem tyle, że jak kupicie ten TV to zapomnicie o całych bandingach, input lagach itp. Siądziecie i będziecie oglądać jak zwykły TV.
Odnośnie wszystkich zarzucanych temu TV wad to jest tylko jedna: brak wsparcia dla FLASH, wrzucany film z telefonu przez TV REMOTE się bardzo zacina, reszty wad nie dostrzegam mam, idealnie równe podświetlenie, obraz 100% płynny, smart bardzo przyjazny, kąty widzenia petarda.
A tak naprawdę to tylko telewizor więc nie ma co się rozwodzić... mi 2 dni po kupnie żona przerysowała matrycę i jakoś z tym żyję :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak na marginesie, dla mnie jedną z najciekawszych funkcji softu w AS640 jest EPG. Niby nic, normalna rzecz, a nie do końca. EPG można przelecieć cały...w ogóle go nie odpalając, nie zmieniając kanału filmu. Klawisz kierunkowy góra...przypadkowo naciąłem się***na to. Drugą rzeczą***ponownie jest EPG, ale w trybie poglądu. Obraz główny odpala się w oknie, całe szczegołowe EPG niżej i najważniejsze - obraz jest, dźwięk również. W Toshibie EPG wyłaczało obraz i dźwięk, w LG, to samo, co samo w sobie mnie irytowało. Mam nadzieję, że nie zepsują updejtami tej funkcji...
 

kapewk

New member
Mam pytanie. W temacie o samsungu h6400 znalazłem informację, że materiały na youtubie działają w max 720p gdzie na komputerze jest dostępne 1080p. W panasonicu jest tak samo? Czy nie ma problemu z odtwarzaniem full hd na youtube? Bo w moich oczach youtube wtedy traci zupełnie na wartości.
 

Ivanez

New member
Właśnie ze jest, jak leci film to masz tak opcje więcej ze strzalka w dół, niestety nie wiem jak to uruchomić raz mi sie udalo i byla tam opcja wyboru jakości, ale jak klikam teraz stzralke w dol to przerzuca mnie do innego klipu
 

Ivanez

New member
Jaki standard VESA ma 48AS640? Polecacie jakiś konkretny uchwyt? Na co zwracać szczególną uwagę?
Zdaje się że 400 x 300, ja kupiłem art ar-24, bo chciałem, żeby byl regulowany we wszystkich płaszczyznach. Ale stwierdzam, ze jest troche zbyt masywny, można na nim powiesić 80 kg, a sam tv waży może 15. Fajne jest to, ze mogę wyciągnąć go pol metra do przodu, ale minusem jest to, ze sporo odstaje od ściany,
 

Lee-Shu

New member
Straszne kloce Panowie polecacie :) Osobiście preferuję delikatniejsze w wyglądzie rozwiązania jak np.: Arkas LCW 250 od 160 zł (na nim mam już drugi telewizor), a jak nie ma potrzeby machania uchwytem na wszystkie strony to wystarczy LCW 150.

A jeśli ma być wypas, ale wciąż w granicach rozsądku to u żony w salonie, gdzie prowadzi szkolenia wisi coś takiego: Xenic LEW 250T. Wybraliśmy bo posiada pneumatyczne ramię, dzięki któremu jednym ruchem podnosisz lub opuszczasz TV. Niezły bajer, ale nie każdy potrzebuje.
 

lucanx

New member
A ciąże też odbierze?

Uchwyt to uchwyt, tv ma wisieć nie spaść.
Mnie wystarcza "kloc" którego mam.
Jakbym miał inwestować więcej niż zainwestowałem w wieszak który kupiłem to chyba wcale bym go nie wieszał i bez pneumatyki kręcił nim na szafce....
 
Do góry