Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Lee-Shu

New member
Czy ktoś się orientuje co może powodować brak aktywnych opcji w menu "Dźwięk"? Jedyne co mi się wyświetla do zmiany to głośność słuchawek. Pytam, bo wchodząc w taki np. iplex.pl nie mam głosu i chciałbym przełączyć na głośniki TV, a tu klops. Aktualnie mam dekoder NC+ i PS3 podłączone do kina domowego, a kino pociągnięte do Panasa jednym kablem do portu HDMI 2 ze zwrotnym audio. Niestety po włączeniu jakiejkolwiek apki wydającej dźwięk mam grobową ciszę i zero możliwości zmiany.
 

Ivanez

New member
Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszytko na temat serii A...

Dla mnie zakup nr 1 do tego Tv to będzie jakaś klawiaturka bo wpisywanie czegokolwiek to mordega, a może ktoś poleci jakiś sprzęcik? [emoji1]
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Ok podaję sposób sprawdzenia ilości przepracowanych godzin: menu. pomoc informacje o systemie i w ID modelu4 liczba po A to liczba godzin ☺
 

firekage

New member
Bez reklam
Potwierdzam, to faktycznie licznik czasu. U mnie jest A z liczbą 0048, oglądałem mniej więcej godzinę, a gdy odpalałem było A0047.
 

dobrzan

New member
Panowie,
a jakbyście w paru słowach porównali serię z tego wątku do TX-L50ET60 ?

Jest do kupienia teraz za 2600, więc cena atrakcyjna.
Jak tu będzie wyglądała czerń, to całe smużenie/chmurzenie (sorry nie znam się), a także obsługa smart?

Dzięki!
Dzięki Waszemu wątkowi zafixowałem się już na 48as640, ale wolałbym 50", a na 55" trochę mam mało kasy obecnie.

m
 

gonzo2815

New member
witam
czy ktos z posiadaczy 48as640 moglby wypowiedziec sie na temat jego wygladu na tylnej obudowie jak rowniez spodu stojaka?
otoz w modelu ktory zakupilem w jednej ze znanych sieci marketowych po wyjęciu z pudelka okazalo sie ze stojak jest porysowany od spodu a na tylnej obudowie tv wyraznie widniaky slady mocowania wieszaka sciennego..
na drugi dzien zdecydowalem sie wymienic egzemplarz na nowy i jakiez bylo moje zdziwienie.. otoz drugi nowy egzemplarz nosil dokladnie takie same slady "uzytkowania" :/
nasunelo mi sie pytanie czy ten typ tak juz ma? dla pewnosci sprawdzilem czas pracy matrycy wszedzie widnialy 0000 wiec tv byl nowy..
ktos posiada jakies doswiadczenia w tym temacie?
z gory dzieki za opinie
pozdr
 

rozczarowana

New member
ja nie wiem jak w tym modelu ale nie spotkałam się z porysowaniami pomagając mocować tv . co więcej tv były oblepione folią więc może dostałeś ekspozycyjne lub wymieniane egzemplarze
 

klngpln

New member
witam
czy ktos z posiadaczy 48as640 moglby wypowiedziec sie na temat jego wygladu na tylnej obudowie jak rowniez spodu stojaka?
otoz w modelu ktory zakupilem w jednej ze znanych sieci marketowych po wyjęciu z pudelka okazalo sie ze stojak jest porysowany od spodu a na tylnej obudowie tv wyraznie widniaky slady mocowania wieszaka sciennego..
na drugi dzien zdecydowalem sie wymienic egzemplarz na nowy i jakiez bylo moje zdziwienie.. otoz drugi nowy egzemplarz nosil dokladnie takie same slady "uzytkowania" :/
nasunelo mi sie pytanie czy ten typ tak juz ma? dla pewnosci sprawdzilem czas pracy matrycy wszedzie widnialy 0000 wiec tv byl nowy..
ktos posiada jakies doswiadczenia w tym temacie?
z gory dzieki za opinie
pozdr

Może fabryczne ślady składali na sucho czy działa wszystko.
 

grebog

New member
Mój pierwszy post ;-) , ale z forum jako "intensywny" czytelnik jestem od kilku lat.
Czuję się trochę zobowiązany do opisania moich wrażeń z kilkudniowego posiadania 55as640 chociażby dlatego, że to forum się do tego przyczyniło. Tak jak wielu z Was miałem poważne dylematy z wyborem tego "naj", a czasem po wielu postach totalne zwątpienie - kilka razy podchodziłem do zakupów "swoich typów" i ciągle coś nie tak. Analizując wszystkie posty dotyczące tego modelu rozum też poddawał wątpliwość wyboru - wygrało serce i ... całe szczęście :D

Zatem do rzeczy - żeby nie było wątpliwości nie jestem skłonny pisania laurek i popadania w przesadne zachwyty, z drugiej strony z racji na pracę związaną z grafiką komputerową jakieś tam pojęcie o dobrym obrazie mam.

Pierwsze wrażenie po wypakowaniu: drżenie serca czy będzie miał te wszystkie przypadłości, o których co niektórzy piszą i czy zadziała. Jak się okazało bezzasadne - jest ok. Jakość niczego sobie, wręcz prosta elegancja, nie zauważyłem jakiś oznak tandety, ani kiepskiego montażu.
Po włączeniu - telewizor został wcześniej skalibrowany przez Kikiego (bo u niego go zakupiłem - na końcu kilka zdań moich opinii o przebiegu transakcji :lol:) i jest przyzwoicie. Oczywiście nie do końca ustawienia mnie satysfakcjonowały, było nieźle, ale jak dla mnie czegoś jeszcze brakowało - (może dlatego, że jak zostało to podkreślone w wydruku kalibracja była robiona na "noc"), kilka ruchów suwakami i powoli pojawia się uśmiech na twarzy. Żeby nie było zbyt słodko to zlokalizowałem lekki clouding (aczkolwiek bardzo lekki - niektóre moje obiektywy bardziej winietują), ale ciekawostka: po kilku godzinach pracy odbiornika ten efekt praktycznie zmalał do zera - wykluczam kwestię "przyzwyczajenia się".

Jakość obrazu - świetna, ale ... wszystko zależy od źródła i nie chodzi tu o dekoder czy antenę, hd czy sd, ale konkretnie o poszczególne programy. Mam nc+ i doszedłem do wniosku, że dla wielu programów przydałaby się oddzielna kalibracja. Oglądam (jeśli w ogóle mam czas - discavery hd i tym podobne - jakość obrazu - cóż chyba zacznę pracować na tym telewizorze o moje monitory porośnie kurz ...). Żeby (jako niedowiarkowi) udowodnić sobie, że ten ekran ma spore możliwości podałem sobie obrazki, których używam do profilowania monitora i drukarki i ... ten uśmiech na twarzy trzeba zobaczyć :D . Fakt - czerń jest świetna, ale ja też dużą wagę przykładam do jasnych partii obrazu i tu biele są też świetne. Nie lubię sztucznych obrazów zatem dość szybko się polubiliśmy z tym telewizorem.

Kąty widzenia - na początku chodząc po salonie (a jest dość rozległy) stwierdziłem: "o co tyle hałasu" - obraz widzę pod dużym kątem nawet z kuchni, ale trzeba przyznać, że spadek kontrastu jest spory. nie ma problemów z oglądaniem, ale 100% zachwytu jest na wprost lub z niewielkiego kąta.

sport - dość często oglądam NBA (piłka nożna to nie moja specjalność) płynność bardzo dobra, żadnych rozmyć (przy minimalnym poziomie IFC reszta ulepszaczy wyłączona, wyostrzanie minimalne) jedynie zauważalne co jakiś czas bardzo subtelne przeskoki. natomiast ja (dość czepialski) uważam, że jest dobrze i spokojnie mogę oglądać.

dźwięk - szału nie ma - zwłaszcza w dużym salonie - ale tutaj i tak jest lepiej niż zakładałem biorąc pod uwagę gabaryty telewizora (głębokość). Pierwsze co zrobiłem po wyjęciu z pudła to podłączyłem go do wzmacniacza i zestawu głośników. Z racji na sposób podłączenia (brak we wzmacniaczu - cambridge 6.1. wejścia hdmi) mam mały lag dźwięku jeśli głos idzie i z telewizora i z ze wzmacniacza. Jest to spowodowane tym, że dekoder jest podłączony bezpośrednio przez audio do wzmacniacza (w planie jest odświeżenie sprzętu audio :) ).

smart - tutaj zbytnio się nie wypowiem, bo specjalnie nie miałem czasu na testy, ale zrobił to mój syn (ten z kolei "zhejtowałby" wszystkie słabe strony ... gdyby były ;) ). Pierwsze połączenie z wifi - bez problemy - błyskawicznie. przeglądarka (poza ułomnym sposobem wpisywania) - świetnie i szybko. Junior przetestował kilka aplikacji łącznie youtube i ... ciężko go wygonić z salonu, żeby wrócił do swojej "stacjonarki" - bez zastrzeżeń.

Podsumowując : najlepiej pasuje określenie bardzo dobry stosunek do ceny, ale chyba nie w pełni oddaje możliwości tego telewizora: z dobrym źródłem "wymiata" - oglądanie NG to chwile zachwytu nad pięknem obrazu. Miałem mnóstwo dylematów i jakich to telewizorów już nie miałem kupić, ale ciągle na forum coś było nie tak (w sumie to miałem dylemat czy może Philips 8109, ale droższy).

Powiem tak: zdecydowanie nie żałuję zaoszczędzonych pieniędzy :D kupując tańszego Panasonica.
Nie wiem czy dotrwaliście do końca tego wywodu, ale miało być jeszcze o zakupie u Kikiego.
Nie ukrywam, że po otzrymaniu od niego oferty cenowej - fakt była niezła - obawiałem się zakupu na odległość i znalazłem i wynegocjowałem niezłą cenę u siebie w Łodzi. Niestety Panowie sprzedawcy chyba zbyt chcieli skorzystać na "świątecznej atmosferze" zatem im dość stanowczo podziękowałem. Telefon do Krzysztofa (Kikiego) - bardzo konkretna rozmowa, potem jeszcze dwa bardzo miłe od bardzo miłej Pani telefony informujące o każdym etapie zamówienia i uwaga ... następnego dnia wyciągam skalibrowany telewizor u siebie w domu, co ważne - nieskazitelny. Czapki z głów - dziękuję KIKI ... i koniec wywodu
 
Ostatnia edycja:

Lee-Shu

New member
@grebog - miło widzieć kolejnego grafika na forum :)

Co do NC+ i niektórych programów to niestety już przy 48 calach niektóre kanały nie nadają się do oglądania. Raz, że rozdzielczość obrazu jest fatalna, dwa to kompresja, która powoduje, że całość wygląda jak oglądana przez denko od słoika, a trzy, że ewidentnie niektóre programy mają problemy z kolorami (lub jakiś zapaleniec postanowił popracować z suwakami by "ulepszyć" obraz). Te najgorsze kanały mają dość wyraźną fioletową tintę co mnie szczególnie irytuje. Niestety nawet zakup telewizora za 10k tutaj nie pomoże, bo taką jakość oferują nam dzisiaj nadawcy. Pocieszające jest, że kanałów w udawanym HD (1080i) jest coraz więcej. I tak np. wczoraj odpalono HD na Comedy Central, gdzie do tej pory kanał ten pielęgnował koniec stawki w jakości obrazu. Ciekaw jestem tylko kiedy doczekamy prawdziwego Full HD, bo do oglądania takiej jakości obrazu stworzono duże telewizory i nie mam na myśli jedynie bohatera tego wątku.

A propos "ulepszania" obrazu zauważyłem również, że zdarzają się filmy, które mają odgórnie włączony jakiś upłynniacz. Przyznam się, że nie pamiętam, na którym kanale, ale w weekend widziałem film, który walił po oczach efektem teatru, a IFC mam na stałe wyłączone.

A jeśli chodzi o YouTube - wyskakuje u mnie jakiś error, którego treści nie jestem w stanie zrozumieć pomimo dobrego angielskiego. W każdym razie jakiś skrypt .js wywala całą imprezę. Także póki co nie zaszalałem w tej kwestii, choć YT mam też na PS3.

Ktoś wcześniej wspominał o śladach po montowaniu na uchwycie i porysowanej podstawie. U mnie nic takiego nie było, a obejrzałem TV dokładnie. Ramkę frontową miałem oklejoną folią. Tak więc wygląda to trochę na TV ze zwrotu, ale nie chcę przesądzać definitywnie.
 
Do góry