Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

konstant

New member
Ja gram od czasów PS1 i w ogóle nie odczuwam laga. Więc jeśli ty pierwszy raz kupujesz konsolę to tym bardziej. Nie ma opcji na nagrywania na dysk i nie będzie.
 

Lee-Shu

New member
Powiem więcej - w ogóle pisanie o tym to chwyt, bo AS640 to mój drugi tv (40L7335) na matrycy typu VA i w obu nie miałem z tym żadnych problemów.

Miałem okazję oglądać ten TV w Saturnie. Facet z obsługi dwoił się i troił by przekonać mnie do IPS-ów. Najpierw stwierdził, że różnicy w czerni nie zobaczę, bo nikt jej nie widzi (!), a później poprosił mnie bym ocenił kąty widzenia stojąc pod takim kątem, że ekran był prawie całkowicie przesłonięty przez boczną ramkę. Widoczna wtedy "stalowość" kolorów miała dowodzić, że lepiej brać IPS :) Tymczasem gdy samodzielnie testowałem różne kąty widziałem bardzo delikatne różnice, które prędzej wyjdą w testach laboratoryjnych niż zwrócą uwagę Kowalskiego. Niemniej jednak jakaś tam różnica jest, którą recenzent odnotować musi.
 

caschvip

Member
Obecnie posiadam TV Philips 46PFL4208H. Ogólnie jestem zadowolony z tego Tv, poza irytującym bandingiem, który całkowicie odbiera mi przyjemność oglądania meczy czy giercowania na konsoli. Dziś chciałbym wybrać się do sklepu i zakupić 48" model przez was zachwalanego TV. Mam tylko pytanko odnośnie input laga. Z tego co wiadomo w Panasonicu jest na poziomie 50ms, natomiast nigdzie nie mogłem znaleść jaki input lag jest w moim Philipsie. Czy nie będzie gorszy?
 

Konteczko

New member
Wlasnie wiem ze nie ma w tym tv mozliwosci nagrywania na pendrivea czy tez dysk dlatego pytam czy da sie to jakos zalatwic w inny sposob gdyby zaszla taka potrzeba.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Gratuluję tym co kupują dobry TV FHD do tego żeby oglądać filmy online, specjalnie sprawdziłem film na stronie CDA włączając 720p (najwyższą dostępną) i wyglądał jakby go nakręcono plastikową miską.
 

targetti

New member
Nie chodzi mi o jaranie sie jakoscia filmow online ale o ich dostępność. Jest to bardzo wygodne ogladac seriale online nawet nakrecone miska.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mi łatwiej pobrać sobie coś jesli coś przegapie, teraz większość z nas ma szybkie łącza a dostępność materiału jest ogromna.
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie chodzi mi o jaranie sie jakoscia filmow online ale o ich dostępność. Jest to bardzo wygodne ogladac seriale online nawet nakrecone miska.

Szczerze? Nie po to mam telewizor FHD, w rozmiarze 48 cali...po to by katować się materiałem rozdzielczości, jak to mówią, "kalkulatora" :D Mam zbyt mało czasu na oglądanie i przyjemności, a więc już gdy oglądam, to ma to jakoś wyglądać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie brać Panasonica 48 AS 640 , szczególnie że jest w super ofercie dla niebieskich członków forum i jest do niego profesjonalna kalibracja.
Przyjemność obcowania gwarantowana.
 

targetti

New member
Wcale nie jest tak jak mówicie... co dla mnie za różnica, że pobiorę sobie np. serial Breaking Bad czy też obejrzę go bezpośrednio na cda. Nie ma downloadu w FHD tylko 720p tak samo jak wrzucone online na cda. Przyjemność oglądania taka sama, a roboty dodatkowej dużo.

Pozdrawiam
Marcin
 

Lee-Shu

New member
No więc przybył do mnie wczoraj zamówiony Panas 48AS640E. Pozwolę sobie na pseudo-reckę po kilku godzinach obcowania.

Wygląd
Już po wyjęciu z pudła robi bardzo pozytywne wrażenie. Wzornictwo jest oszczędne, ale ma klasę i nie wrzeszczy na właściciela "patrz na mnie jakim jestem bajeranckim telewizorem". Bardzo mi przypadł do gustu pomysł ze srebrnymi ramkami u dołu i góry. Najwyższe słowa uznania należą się natomiast osobie, która miała jaja by podjąć decyzję o braku podświetlenia logotypu Panasonic na obudowie. Dopiero teraz zorientowałem się, że wszystkie pozostałe TV brane przeze mnie pod uwagę miały świecące logosy, więc nieźle bym się zdziwił po pierwszym włączeniu. Panas świeci jedynie zieloną diodą, choć ją także z chęcią bym wyłączył. Gorsze wrażenie robią piloty - szczególnie ten podstawowy. Nie dość, że wykonany z kiepsko wyglądających plastików to jeszcze wydaje się trochę pokraczny. Głównie z powodu wielkich znaków na przyciskach, którym dodatkowo dobrano niezbyt ładną czcionkę. Na szczęście to tylko pilot :)

Ekran
Martwych pikseli nie stwierdziłem. Patrząc na wprost ekran jest jednolicie czarny i gdy już się wydaje, że cloudingu człowiek nie uświadczy to zmiana kąta patrzenia ujawnia bardzo lekkie "chmurowanie". By to dostrzec trzeba jednak wyłączyć wszystkie światła w pomieszczeniu i skupić się na poszukiwaniu jakichkolwiek śladów. Statystyczny Kowalski prawdopodobnie nigdy nie zarejestruje "problemu". W porównaniu do tego co serwował mój wysłużony LG, czy telewizory moich znajomych clouding tego telewizora można opisać jako zerowy. Za mały zgrzyt mogę za to uznać fakt, że przy ostrzejszym kącie patrzenia jestem w stanie namierzyć rządek ledów świecących za górną listwą w okolicy prawego rogu ekranu. Nie byłem natomiast zaskoczony lekkim przyciemnieniem w rogach, które uważam za mało upierdliwe. Włączyłem obraz testowy, zanotowałem przyciemnienia i przeszedłem do oglądania materiałów Full HD. Tablice testowe mają za mało akcji :)

Obraz
Po włączeniu filmu o rozdzielczości poziomej 1920px mogę napisać tylko jedno: po prostu potęga. Po przełączeniu na tryb "prawdziwe kino" szczękę zbierać trzeba z podłogi, a nie jest to zadanie łatwe. Jest ostro jak brzytwa, czerń wygląda jak smoła, a nie jak czarna zasłona nałożona na lampę, a dynamika tonalna to zupełnie inna klasa niż to co prezentuje IPS-owa konkurencja w podobnej cenie. Ilość szczegółów w czerni powoduje, że obraz wydaje się być wyświetlany przez telewizor za 4 - 5 tys. złotych. Ciekawostką jest to co się dzieje przy innych kątach patrzenia - ano nic się nie dzieje, bo kolory i poziom czerni pozostają na stałym poziomie. Lekkie odchyłki od normy zaobserwować można dopiero w momencie, gdy ustawimy się w taki sposób, że nie dałoby rady oglądać nawet plakatu filmowego na ścianie, bo kąt byłby zbyt ostry. Tym samym zastanawiam się czy słynne kąty widzenia w panelach IPS to nie jest zwykły chwyt marketingowy demonizujący laboratoryjnie stwierdzone różnice. Ktoś może uznać, że uprawiam tu antyreklamę, lecz po prostu dłuższy czas byłem nastawiony na zasadzie "tylko IPS" i w ten sposób poddaję w wątpliwość swój pierwotny wybór.

A co z sygnałem z takiego np. NC+? Tu już dopada nas rzeczywistość, która konkretnym strzałem w pysk przypomina nam o "zaawansowaniu" technicznym polskich nadawców. 48 cali obnaża wszystkie niedostatki jakościowe i tylko w przypadku nielicznych kanałów (np. BBC HD) można powiedzieć, że jest dobrze. Nie mogę tego jednak w żaden sposób zaliczyć do wad telewizora. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i czekać na lepsze czasy w tej kwestii.

Więcej na temat obrazu napiszę po dzisiejszych eksperymentach z konfiguracją i testach kolejnych materiałów.

Konsola PS3
Odpaliłem WipeOut Fury HD oraz The Last Of Us. Obie w trybie "prawdziwe kino". Grało się dobrze i nie stwierdziłem by pojęcie Input Laga miało jakiś wpływ na przebieg rozgrywki. W tej kwestii mam do powiedzenia tylko tyle i aż tyle.

Dźwięku nie testowałem i raczej nie przetestuję - wszystko leci przez kino Blu-Ray LG.
SMART TV - nie testowałem. Byłem zbyt zajęty podniecaniem się jakością Full HD.
Odtwarzanie z USB - nie testowałem. Do tego celu używam wspomnianego kina Blu-Ray. Myślę, że dzisiaj puszczę coś z ciekawości.
3D - nie testowałem. W zestawie nie ma okularów i póki co nie planuję ich kupować.

Podsumowując na chwilę obecną. Telewizor oferuje kapitalną jakość obrazu Full HD, czyli daje to czego oczekiwałem.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam i bardzo dobrze,że jest OK.Podpięte do dobrego źródła (od tego trzeba zacząć !!! ) tak to ma wyglądać i tak też jest w innych TV na tego typu matrycach.
 

Ivanez

New member
Tez się zastanawiałem o co chodzi z tymi kątami [emoji1] naprawdę trzeba patrzeć bo bardzo ostrym katem, żeby coś się działo z obrazem. U mnie natomiast to świecenie rzędu ledow nie występuje. Nie zgodzę się za to odnośnie pilota, uważam ze jest zrobiony porządnie i co ważne intuicyjnie. Także w ciemnościach spokojnie można się nim posługiwać. Za to ten mały cóż mógłby być zrobiony z lepszych materiałów ale tragi nie ma.
 

Lee-Shu

New member
Z tym pilotem to chyba po prostu kwestia gustu. Zwyczajnie po wyjęciu z pudełka jakoś mnie wewnętrznie rozbawił wyglądem :) Wspomniałem o nim bardziej dla zasady, bo przy tym Panasie szkoda skupiać emocje na czymś co jest tak mało istotne. Ale fakt, w ciemności łatwo wyczuć gdzie co jest.
 

konstant

New member
Wcale nie jest tak jak mówicie... co dla mnie za różnica, że pobiorę sobie np. serial Breaking Bad czy też obejrzę go bezpośrednio na cda. Nie ma downloadu w FHD tylko 720p tak samo jak wrzucone online na cda. Przyjemność oglądania taka sama, a roboty dodatkowej dużo.

Pozdrawiam
Marcin

Rozdzielczość to nie wszystko. Jest jeszcze coś takiego jak bitrate.
 

targetti

New member
Właśnie ściągam z rapida serial :) 3 odcinki przez cały dzień (limity). Pisałem do Panasonica, w odpowiedzi otrzymałem:

"W odpowiedzi na wiadomość uprzejmie informujemy, iż wsparcie dla funkcji FLASH jest uwarunkowane specyfikacją techniczną telewizora. Dla telewizorów z serii AS640 dokumentacja techniczna nie przewiduje obsługi tej funkcji w związku z czym nie będzie w przyszłości możliwe dokonanie aktualizacji oprogramowania rozszerzające o wtyczkę FLASH. Aktualizacja oprogramowania modyfikuje i poprawia funkcjionalność parametrów oprogramowania ale nie poszerza ich o kolejne."

Tak więc lipa... nic z tym się już nie zrobi.

Pozdrawiam
Marcin
 

kamar59

New member
To mając WiFi w TV AS640 jak ja mogę go spożytkować? Muszę mieć router to podstawa. Mogę wejść na przeglądarkę i wejść sobie w neta? Na YT jakiś film i co tam jeszcze? Ale i tak będę miał blu ray osobny. Bo i tak głównie nastawiony jestem na filmy FULLHD z dysku, pendrive.
 
Do góry