Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

sawcio

New member
W jednej z recenzji z anglojęzycznej strony jest informacja sugerująca, że problem z przycinaniem obrazu może dotyczyć jedynie wersji na rynek brytyjski. W sklepie RTV Euro AGD u mnie jest wystawiony AS640 i oglądając go, moją uwagę zwróciło takie właśnie jakby szarpanie
- witam, niestety występuje w tym modelu A640 efekt takiego jakby "jąkania się" obrazu. Eliminuje to z powodzeniem włączenie opcji IFC na wartość minimum. Testowałem ten odbiornik na własny użytek kilkukrotnie, zarówno w warunkach domowych jak i w sklepie. Uważam, że - jak to się mówi na tym forum - w tej grupie cenowej - nie ma lepszego telewizora. Oczywiście ma on swoje niedoskonałości, jednak plusy w postaci równomiernego podświetlenia, braku efektu brudnego ekranu jak i dobrej czerni są tym co wyróżnia ten model spośród całej reszty obecnego chłamu i dziadostwa. Z czystym sumieniem mogę polecić AS640, tym którzy muszą kupić TV. I ja bym go kupił..., ale zrezygnowałem, bo jednak wciąż obraz lecącego hokejowego krążka podczas transmisji sportowej jest wyraźniejszy na mojej starej 6-letniej 100Hz Toshibie. Szkoda.
 

Tepih

New member
Witam wszystkich serdecznie. Mam szansę kupić ten model w 48" za 2350 - to dobra cena czy po nowym roku, jak będzie wietrzenie magazynów w dużych sklepach to uda mi się kupić ten model jeszcze taniej? W ogóle czy ten model Panasonica jest dobry pod konsole, oglądanie filmów z bluray/laptopa (jeśli chodzi o przedział cenowy do 2,5k zł)? Czy lepiej w tej cenie Samsunga H6400 48"? Z góry dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Samsung ma niższy input lag, zależy w co grasz. Cena dobra, a czy taniej będzie, tego nikt nie wie.
Ta cena pewnie z MM - chciałem kupić film ze zniżką, ale strona tak muli (z resztą jak zawsze), że odpuściłem.
 
Ostatnia edycja:

Big-Apple

New member
- witam, niestety występuje w tym modelu A640 efekt takiego jakby "jąkania się" obrazu. Eliminuje to z powodzeniem włączenie opcji IFC na wartość minimum. Testowałem ten odbiornik na własny użytek kilkukrotnie, zarówno w warunkach domowych jak i w sklepie. Uważam, że - jak to się mówi na tym forum - w tej grupie cenowej - nie ma lepszego telewizora. Oczywiście ma on swoje niedoskonałości, jednak plusy w postaci równomiernego podświetlenia, braku efektu brudnego ekranu jak i dobrej czerni są tym co wyróżnia ten model spośród całej reszty obecnego chłamu i dziadostwa. Z czystym sumieniem mogę polecić AS640, tym którzy muszą kupić TV. I ja bym go kupił..., ale zrezygnowałem, bo jednak wciąż obraz lecącego hokejowego krążka podczas transmisji sportowej jest wyraźniejszy na mojej starej 6-letniej 100Hz Toshibie. Szkoda.

Problemem może być też player lub słaby Pendrive ja się wybieram do Saturna z penem który ma zapis 15mb/s a odczyt na pełna magistrale 30mb/s

demo EuroAGDTV które tam leci należy zingorować i testowac własny materiał

Hokej mówisz szarpał jakie to źródło?

Mnie interesi jak sobie radzi z sygnałem 60fps a dużo tego oglądam z mkv ze sportu ale to podłaczam z playera BD zew. Mam materiał z dynamiczna akcja powtarzaną w pętli z kilku kamer i chce obadać.
 

sawcio

New member
- jeśli pytasz o hokej... to oglądany zarówno w transmisji bezpośredniej TVP Sport poprzez moduł CI+ UPC jak i poprzez szybkiego pendriv'a. Mówię tu o meczach polskiej ekstraklasy, gdzie faktem jest, że poziom ich realizacji i kompresji materiału jest kiepski. Jednakże tak jak napisałem wcześniej obraz porównywałem bezpośrednio z obrazem ze starej Toshiby. Powtarzam jeszcze raz, do sportu konieczne jest ustawienie IFC na wartość minimum i wówczas obraz w AS640 jest satysfakcjonujący.
 

M.K.V H264

New member
- jeśli pytasz o hokej... to oglądany zarówno w transmisji bezpośredniej TVP Sport poprzez moduł CI+ UPC jak i poprzez szybkiego pendriv'a. Mówię tu o meczach polskiej ekstraklasy, gdzie faktem jest, że poziom ich realizacji i kompresji materiału jest kiepski. Jednakże tak jak napisałem wcześniej obraz porównywałem bezpośrednio z obrazem ze starej Toshiby. Powtarzam jeszcze raz, do sportu konieczne jest ustawienie IFC na wartość minimum i wówczas obraz w AS640 jest satysfakcjonujący.

Tylko hokej, piłka nożna? Dużo zależy od materiału pewnie. Pościć jakiś film w 4 gb z dobrym kb 5000
bo kanały tv to tam jest z 1500 kb/s
 

M.K.V H264

New member
Tylko hokej, piłka nożna? Dużo zależy od materiału pewnie. Pościć jakiś film w 4 gb z dobrym kb 5000
bo kanały tv to tam jest z 1500 kb/s
 

targetti

New member
Koledzy... również zastanawiam się nad kupnem tego TV. Jedyne co mnie zmartwiło na testach w sklepie to następujący problem:
1. odpaliłem przeglądarkę WWW,
2. wszedłem na stronę cda.pl aby obejrzeć jakiś film 720p
3. uruchomiłem film, włączam pełny ekran - jestem bardzo zadowolony
4. po ok. 4 minutach oglądania film się zatrzymuje, po wyłączeniu pełnego ekranu w oknie filmu widnieje symbol "puzzla" który jak się domyślam określa błąd przeglądarki flash player.

Czy u was występuje taki problem przy oglądani filmów/seriali online?
Gdy odświeżyłem stronę, błąd znów się pojawia.
Przyznam szczerze, że opcja oglądania filmów online to bardzo fajna sprawa i pod tym kątem również chciałbym aby TV spełniał moje oczekiwania.

Marcin
 

firekage

New member
Bez reklam
Mam pytanie. Czy model AS640E oraz AS640 bez literki E różnią się od siebie? W jednej z recenzji z anglojęzycznej strony jest informacja sugerująca, że problem z przycinaniem obrazu może dotyczyć jedynie wersji na rynek brytyjski. W sklepie RTV Euro AGD u mnie jest wystawiony AS640 i oglądając go, moją uwagę zwróciło takie właśnie jakby szarpanie co którąś klatkę, wydawać by się mogło, że to z powodu źródła sygnału, ale na innych wystawionych TV tego raczej nie było widać.

Poza tym pytanie do Firekage. We wcześniejszych postach narzekasz na brak płynności, a parę stron później piszesz post który mówi, że płynność jest w porządku. Więc jak to jest?!

Skoro napisałem później podsumowanie, to chyba z mojej strony kończy to temat, prawda? ;) Niedawno miałem ciut więcej czasu, oglądałem głównie wieczorami i mogłem pozwolić sobie na obejrzenie kilku różnych filmow oraz seriali, materiałem źródłowym było dvbt (czyli przez normalne złącze antenowe) oraz po hdmi z pc'ta - bez problemów. Ot, niedawno kończyłem oglądać Vikingów, kolejny sezon The Walking Dead (w telewizji) i tutaj absolutnie nie zauważyłem żadnego szarpania, czy przycinania się obrazu. Możliwe, że problemem będzie klatkaż materiału. W DVBT masz 50Hz, na tym nie widziałem problemów, seriale po hdmi miały klatkaż bodaj 24P (23.9xx Hz). Ktoś wspominał o 60P pod sport - dajcie plik źródłowy, z ciekawości sprawdzę.

Ps - wiadome demo do sprawdzenia dse/bandingu, z naszego forum od użytkownika TDX, na H6400 przy upłynniaczu na off również klatkowało, tak jak i na AS640.

Edit: skleroza. Zapomniałbym o F1 po DVBT. Również nie było problemu, nie było żadnego szarpania, przycinania, "czkawki". Niedawno leciał na którymś z kanałów film z Whalbergiem, nie pamiętam tytułu (coś o 4 braciach, z czego jeden był innego koloru skóry...) i tam również nie było niczego niepokojącego, by nie mówić o emitowanym również niedawno Ojcu chrzestnym.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Nie mam telefonu Sony.

Ps - odpalanie filmów ze smartfonów/tabletów na tv, czy ich streaming, dla mnie to idiotyzm...nie po to ma się***telewizor XX calowy by odpalać coś z takiego urządzenia jak wspomniane przed chwilą...od tego sa mini htpc, pc'ty, czy zewnętrzne playery...tutaj tnie bo pewnie sieć nie daje rady. Kwestia względna co jest winne temu.
 

dominlesne

New member
Przecież dzisiejsze smartfony, tablety to w zasadzie komputery. Wolę mieć takie jedno urządzenie bez kabli, które robi i za media serwer i za pilota i nie ma problemu, że czegoś nie odpali jak te wspomniane przez Ciebie playery. Pod tv powinien - wszystko do tego zmierza - stać tylko sprzęt nagłaśniający, a nie kupa pudełek ze wspomnianym sprzętem, czy innymi dyskami twardymi, kamerkami itp.
Z resztą co za różnica z czego odpalasz, chodziło mi o sam fakt działania funkcji miracast. To w sumie jedyna możliwość na ożywienie trupa w postaci wielu dzisiejszych "smart tv".
 

targetti

New member
Jeśli od siebie mogę dodać, to przy odtwarzaniu materiałów z smarta na TV również bardzo mocno się zacina. Nie wiem czy winę stanowi słaby transfer WI-FI (telewizor będę musiał podpiąć kablem LAN) czy też ten sprzęt tak ma.

Jedyne co mnie boli to brak możliwości odtwarzania filmów z wspomnianej wcześniej strony...

Pozdrawiam
Marcin
 

targetti

New member
Chodzi mi o to, że jak zainstalowałem sobie na telefonie pilota Philipsa, mam możliwość wrzucania wideo od razu na telewizor. No i wideo się zacina, ale podejrzewam, że winę ponosi sieć WI-FI która nie wyrabia w przesyłaniu danych z telefonu do TV.
 
Do góry