Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

lucanx

New member
Dwa pytania mam odnośnie 48AS640.

Czy mogę jakoś wgrać inną przeglądarkę do smarta niż ta która jest fabrycznie?

Jakiego kabelka potrzebuję do podłączenia mojej xperii do tv? hdmi - mini usb ?

Dzięki, pozdrowienia.
 

Stid

New member
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu nowego telewizora. Po przewertowaniu setek stron w internecie, jak i postów na forum hdtv.com.pl mój wybór zawęziłem do dwóch modeli panasonica 47as650 i 48as640 (z naciskiem na ten drugi). Z tego co zauważyłem jeszcze niedawno dla niebieskich członków forum była promocja w postaci dobrej oferty cenowej jak również kalibracji i radia gratis. Czy jest ona nadal aktualna?
 

MatriX84

Banned
Też mam te okularki Samsunga (SSG-5100GB) i chodzą jak ta lala - udało mi się trafić na allegro 2 pary (nówki) za stówkę, więc drogie nie są, a przy okazji - polecam apkę 3doo player do polukania krótkich filmików 3d !
Dzieciaki trzepały rękami przed tv na maxa :)

3doo Player | Internet Apps Navigator | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global

I to jaki film najlepiej ściągnąć do tego 3d?

Takie poziome pionowe ?

1080722800_1340053361.jpg


Bo to jest 3d pasywne ?

Avatar-3D.jpg
 

Big-Apple

New member
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu nowego telewizora. Po przewertowaniu setek stron w internecie, jak i postów na forum hdtv.com.pl mój wybór zawęziłem do dwóch modeli panasonica 47as650 i 48as640 (z naciskiem na ten drugi). Z tego co zauważyłem jeszcze niedawno dla niebieskich członków forum była promocja w postaci dobrej oferty cenowej jak również kalibracji i radia gratis. Czy jest ona nadal aktualna?

Także mi się spodobał cenowo i desing taki jak Toshiba 42 i w ogóle

Jednak mankament:

https://www.avforums.com/review/panasonic-as640-tx-48-40-55-as640b-LED-TV-review.10436/page-2#tabs

Rynek UK twierdzi że problem 50hz jest na tyle widoczny że lepszymi TV są Samsungi od modelu H6400 w góre z naj H7000 jednak najdroższy

oraz SONY ten za prawie 2600 zł

na OLEOLE sprzedali już prawie 20 sztuk z błędnym opisem że 640 to matryca IPS

Jednak chcę wiedzieć czy po podłączeniu BD playera nadal mamy judder jednym to przeszkadza a inni tego nawet nie widzą.:sad: BD playery mają przecież funkcje 24fps off/on

Ja oglądam dużo sportu korzystam z mkv 720p 60fps dla NBA i zero problemów z płynnością na starej Toshibie z 2008 piłka to samo via sat.
W Saturnie był tylko model 650 IPS obraz strasznie zaciemniony .
 

psiaja

Member
I to jaki film najlepiej ściągnąć do tego 3d?

Takie poziome pionowe ?

Bo to jest 3d pasywne ?

Trochę mylisz pojęcia.. Kadr filmu z pionowymi obrazami, jest zapisany w jednej z 2 postaci 3D dostępnego na TV - tu OU (Over Under) czyli jak to nazwałeś poziome. Filmy z pionowymi obrazami, to filmy w trybie SBS (Side By Side). Obydwa typy mogą być wyświetlane zarówno na 3D pasywnym i aktywnym - ot klikasz na 3D na pilocie, ustawiasz jaki rodzaj obrazu pierwotnego masz, TV go odp scala a Ty oglądasz
Obraz z Avatara, to 3D na okulary czerwono-niebieskie, czyli najstarszy tryb wyświetlania 3D, który nie potrzebuje odpowiedniego TV i całej reszty (można go oglądać na zwykłym ekranie i bardzo brzydko wygląda)
 

lucanx

New member
Hej, chciałem ponowić moje pytania odnośnie modelu 48As640.

Czy mogę jakoś wgrać inną przeglądarkę do smarta niż ta która jest fabrycznie?

Jakiego kabelka potrzebuję do podłączenia mojej xperii do tv? hdmi - mini usb ?

Dzięki, pozdrowienia.
 

pabbllo

New member
Dziś bawiłem się modelami 640 i 740. Miałem odczucie, że obraz w 640 jest płynny, a w 740 bardzo płynny. Czy istnieją między nimi jakieś różnice w elektronice, czy może cena wpłynęła na moją ocenę?
 

Big-Apple

New member
Dziś bawiłem się modelami 640 i 740. Miałem odczucie, że obraz w 640 jest płynny, a w 740 bardzo płynny. Czy istnieją między nimi jakieś różnice w elektronice, czy może cena wpłynęła na moją ocenę?

W takim razie ide do saturna w weekend i biore 2 pendrivy i będę testować czerń i płynność 23 i 60fps

SONY chce 600zeta więcej za to samo co oferuje Panasonic tyle że SONY to 42 jako najmniejszy a ja widze że jest 40.


;)
 

Justyna

New member
Mam pytanie. Czy model AS640E oraz AS640 bez literki E różnią się od siebie? W jednej z recenzji z anglojęzycznej strony jest informacja sugerująca, że problem z przycinaniem obrazu może dotyczyć jedynie wersji na rynek brytyjski. W sklepie RTV Euro AGD u mnie jest wystawiony AS640 i oglądając go, moją uwagę zwróciło takie właśnie jakby szarpanie co którąś klatkę, wydawać by się mogło, że to z powodu źródła sygnału, ale na innych wystawionych TV tego raczej nie było widać.

Poza tym pytanie do Firekage. We wcześniejszych postach narzekasz na brak płynności, a parę stron później piszesz post który mówi, że płynność jest w porządku. Więc jak to jest?!
 
Do góry