Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Morgan87

New member
USB 3.0 posiada wyższe napięcie na wyjściu, przez co może zasilać np dyski 2.5 cala.

Przy bezpośrednim podłączeniu WD Elements 1TB miewam problemy ze znalezieniem urządzenia. Musiałem kupić HUB usb z zasilaniem 5v 2A.


Wydaje mi się, że po aktualizacji, dźwięk z wyjścia słuchawkowego jest... gorszy. Niskie tony zniekształcone.
 

Morgan87

New member
czesc, powiedzcie mi jak wlaczyc sciezke napisow wbudowanych w pliku .mkv ? bo niestety na kompie sie wyswietlaja, a na TV nie

Podczas filmu wciśnij na pilocie "option" i konfiguracja wideo, będziesz miał do wyboru dostępne języki.

@konstant

Dysk 500GB ma jeden talerz, 1000GB już 2.

@tdx

Masz rację, napięcie jest stałe, miałem na myśli prąd. Lajk i tak się nie zorientuje.

@psiaja

nie do końca.

Na wyjściu USB 2.0 w tym tv jest 500mA, dyski 2.5 cala mają różne zapotrzebowanie, które sięga nawet 900mA. Zazwyczaj większe jest przy rozruchu i maleje podczas pracy.

Dyski 3.5" to już inna bajka, tam wymagane jest 12V ;) a nie jak w 2.5" 5V

W moim przypadku, dysk startuje bez dodatkowego zasilania tylko gdy włączę TV, jeśli między czasie go odłączę, podepnę do PC i z powrotem do TV, to już nie odczyta, aż do następnego wyłączenia i włączenia TV. Natomiast z podpiętym zasilaniem, problemu nie ma.

Być może jest to spowodowane tym, że wszystkie nowe dyski są już w standardzie 3.0, może starsze obsługujące tylko USB 2.0 miały mniejsze wymagania.

Ale też, są kable z dwoma wtykami USB właśnie na wypadek gdyby zabrakło prądu. Niestety nie testowałem takiego rozwiązania. mogło by zadziałać, ale nie musi. Bo np dysk podpięty do portu USB na samej górze (to do kamerki), zaczyna terkotać - co jest oznaką niedoboru prądu. Więc zakładam że w pierwszym USB jest mniej jak 500mA, a w drugim ciutkę więcej jak 500mA.

Jeszcze nie mierzyłem, ale zapewne sprawdzę.

Poza tym, najlepszy byłby dysk sieciowy, ponieważ TV wyświetla w tedy faktyczne katalogi na dysku, niestety nie odczytuje osobnych napisów, więc te muszą być wmuxowane.

Edit.

tak sobie myślę, jest jeszcze kwestia ostatniej aktualizacji, nie testowałem dysku po niej. Może producent coś poprawił, musiałbym zdobyć listę poprawek jaką wprowadza aktualizacja.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Ok, dopiero po wczorajszym "seansie" mogę wpisać moją***definitywną***opinię***na temat AS640.

W wielkim skrócie: jestem więcej niż***zadowolony. Nie będę***wracał do tego, o czym wspominałem wcześniej, w skrócie przypomnę, że już wcześniej telewizor ujął mnie brakiem dse, cloudingu i bandingu, a o świetnej czernii i obrazie nie będę***nawet pisać bo to akurat w tym przypadku oczywistość.

Wstrzymałem się***z definitywną***odpowiedzią na pytanie: "czy warto" do momentu, w którym nie oglądnę tego, co głównie oglądam, gdy mam czas - mianowicie sport, a dokładniej F1.

Odbiornik na fabrycznym sofcie, z jakim go kupiłem, nie ma w ogóle problemów z materiałem wyświetlanym w 50Hz. Oglądanie F1, zwłaszcza z odległości, z której oglądam, jest niesamowitą***przyjemnością, a gdy pokazywano ujęcia z kokpitu, miałem wrażenie, ze względu na rozmiar (48 cale), iż***sam tym kieruję.

Obawiałem się***właśnie dwóch rzeczy: płynności przy szybkich scenach oraz 50Hz buga. Na szczęście, problemu nie ma. F1 wyświetlana z idelną płynnością, nawet bez odpalonych upłynniaczy. Świetna dynamika, ostrość, nic się***nie rozmazywało, nic się***nie gubiło. Nie było też przeskoku klatek, szarpania obrazu.


To definitywnie kończy, z mojej strony, temat odnośnie wyboru odbiornika. Jestem w 100%, a nawet bardziej zadowolony i uważam, że tak właśnie powinno robić się***telewizory, a aby nie być gołosłownym, dodam niżej coś***jeszcze, co mnie mocno zaskoczyło w kwestii funkcjonalności, a czego gdzie indziej nie widziałem.

Co mam na myśli? EPG, jednak nie w tradycyjnym rozumieniu tego pojęcia. Natknąłem się***na to przypadkiem, gdy w nocy oglądałem kilka filmów (leciał Mission Impossible, następnie Protektor - uwielbiam filmy ze Stathamem) i przez przypadek wcisnąłem klawisz "góra" (ten okrągły). Wyświetła mi się***informacja o kanale, o tym co aktualnie leci i za chwilę***może lecieć. Jednak, co najciekawsze, ten mini EPG dostępny jest w trybie live, bez wyłączania obrazu, bez jego zwijania, dla każdego kanału! Innymi słowy, można oglądać film, przelecieć cały spis programów z informacją o emitowanych treściach, bez wyłączenia obrazu, ale i głosu (w LG również***jest mini EPG, działające na tej zasadzie, ale nie da się***przeklikać dla każdego kanału, a tylko tego od razu oglądanego i jedynie 2h do przodu w ramach czasowych), gdy w innych tracimy głos i obraz (w Toshibie jest klawisz "info" dla mini EPG, pokazuje on kilka kanałów, ale ponownie, nie sprawdzę***całości, a jednocześnie jeśli opis kanału wykracza za ramki to za nic nie da się***go przewinąć w dół i przeczytać, gdy w LG i Panasie to działa).

Ciekawe jest jeszcze to, że bawiąc się***"appsami" Panasonica, można odpalić sobie obraz w jakimś***oknie i bawić***się***zawartością.

Polecać, czy nie polecać? Odpowiedź numer "1' - jak najbardziej. Tego szukałem.

F1 rulz!


Na koniec dodam o czymś, co może ma marginalne znaczenie - dwa piloty. Dotykowego nie używam. Pilot "główny" jest imho świetny. Wygodny, dobrze się go trzyma, ale przede wszystkim, klawisze mają przyjemny skok. Ot, pierdoła, a cieszy.


Ps - muszę dopisać o jeszcze jednej sprawie. Płynność działania menu, aby nie pozostawic wątpliwości. Nie jest to poziom LG i Samsunga, ale faktycznie, dramatu nie ma. Menu główne, to wielkie, na cały ekran, rozwijane, faktycznie ma przycinkę, gdy zmienia się kategoria, ale w obrębie kategorii jest ono płynne (np. zmiana z "obraz" na "dźwięk" powoduje przewinięcie sie całego menu w doł i ten moment przewinięcią się jest zwolniony). Oczywiście, problemu nie ma, gdy używa się mini menu, czyli bezpośrednio klawiszy, które nie odwołują się do wejścia w głębokie ustawienia systemu.

Najważniejsza rzecz - smart działą w oparciu o 2 rdzeniowy procesor, co cieszy. Największe zdziwienie na mnie, jak i rodzinie, robi pełne botowanie systemu Panasonica. Telewizor mam wyłączony z prądu, gdy nie oglądam, z listwy. Majac ochotę wsadzam kabel, odpalam listwę, przycisk z tyłu telewizora i nie mijają ułamki sekund, gdy telewizor działa i ma pełen dostęp do zawartości, aplikacji, smarta. Toshiba na sam system czekała coś ponad minutę, może półtorej...a w trakcie oczekiwania na system pilot był abstrakcją bo działała jedynie zmiana kanału i siły głosu, przy czym często soft mógł się nie wgrać do końca, przez co nie każde menu później wyświetlało się - np. dźwięk. NAJS!

Szkoda, że w styczniu-marcu ich nie było, nie musiałbym bawić się 2x w wybór odbiornika. Toshiba 7335, gdyby nie soft oraz clouding, byłaby również fajnym sprzętem (obraz i czerń!), ale tutaj nawet nie ma podejścia do AS640.
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
Podczas filmu wciśnij na pilocie "option" i konfiguracja wideo, będziesz miał do wyboru dostępne języki.

@psiaja

nie do końca.

Na wyjściu USB 2.0 w tym tv jest 500mA, dyski 2.5 cala mają różne zapotrzebowanie, które sięga nawet 900mA. Zazwyczaj większe jest przy rozruchu i maleje podczas pracy.

No ok.. Do tej pory miałem styczność z TV'kami, które posiadają wyjście USB HDD, czyli z lekko podbitym napięciem.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Wczoraj byłem w euro i stały obok siebie as650 i as640 podobnie ustawione i leciał ten sam materiał. W warunkach sklepowych ja i żona odnieśliśmy wrażenie,że w 640 kolory były intensywniejsze i czerń bardziej czarna. Na 650 czerń wpadała bardziej w szarość. I nadal zagwozdka choć już chyba bardziej skłaniam się do 55as640 ale mam wrażenie, że większość sprzedawców jednak bardziej poleca model 650, hmmm
 

shakal94

New member
Heh, ja wczoraj byłem w Media Expert i też porównywałem AS650 i AS640 (a także LG LB650 i LB670) i szczerze powiem, że AS640 miał najlepsze kolory i płynność. Poprosiłem o pilota i pobawiłem się ustawieniami. Menu Główne chodzi.. różnie - raz szybko, a raz muli, ale szczerze mówiąc to po ustawieniu obrazu kto będzie wchodził w menu i grzebał w ustawieniach?
Nie miałem możliwości przetestowania Smart TV, ani dźwięku, ale obraz i płynność (czyli IMO najważniejsza rzecz w TV) po prostu genialne.
TV jeszcze nie kupiłem - czekam na jakieś świąteczne promocje - ale tak czy siak do końca roku będzie wisiał u mnie na ścianie :)

PS. Mam pytane co do Panasonic Anywhere. Czy można na tablecie/smartfonie oglądać np. TVN, a na TV puścić sobie inny kanał?
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Do końca roku to zapłacisz za niego więcej - idą***święta, promocje będą***wyglądać tak, że do normalnej ceny doliczą***Ci 20-30%...

PS - do dziś pamiętam napęd DVD, który kupiłem w grudniu za 250, aby w styczniu kosztował 80...
 

shakal94

New member
Nie ma opcji nagrywania na USB w tym modelu. Od modelu AS650 jest ta funkcja.

Pytanie do właścicieli AS640:
Czy ten TV ma funkcje TV Anywhere - oglądanie telewizji na smartfonie / tablecie przez aplikacje TV Remote 2 - czy nie?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Główne różnice pomiędzy 640 a 650 to różne matryce, różne 3D (aktywne/pasywne) i brak TV Anywhere i brak PVR na usb
 
Do góry