Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

jabird

Member
Byłem dziś w sklepie i puszczałem z pena to demo z avatara. Oglądałem na takich samych ustawieniach, czyli IFC-min, tryb kinowy. Z moich obserwacji wynika, że na AS640 wygląda to podobnie jak na AS650 (delikatne i rzadkie przycięcia), za to lepiej niż na zeszłorocznym DT60, czy plaźmie panasa VT60 (dosyć wyraźne i częstrze przycięcia). Podłączyłem też do sony W829 (nie udało się odpalić), oraz do samsunga H7000 (przy 10 stopniowej skali i poprawie płynności ustawionej na 2, efakt był podobny jak na AS640). Jak puszczałem tablice z różnymi kolorami, to plazma nie miała sobie równych. Na AS640 wyglądało to dobrze z bardzo niewielkimi nierównomiernościami w podświetleniu (tzw. efekt brudnego ekranu) Sądzę, że praktycznie jest to niezauważalne przy normalnym użytkowaniu.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Na plaźmie przycięcia były spowodowane problemem z obsługą filmu z pendrive'a, a nie samym IFC, czy płynnością panelu. Proszę Was, nie piszcie takich rzeczy.

Gdyby mógł kupić teraz 55VT60 prosto z pudła (a nawet 55ST60), nie spojrzałbym się nawet sekundę na ŻADEN z modeli LCD, czy to za 5k czy za 10k PLN.
 

jabird

Member
Napisałem to co widziałem, a nie co czym jest spowodowane. Jakość obrazu w plaźmie jest bezkonkurencyjna. Miałem gt60, ale z niej zrezygnowałem ponieważ bardzo mnie irytowało jej brzęczenie.
 

bysiu1988

New member
Ja również właśnie stałem się posiadaczem tego modelu w wersji 48 cali.
Czerń rzeczywiście na b.dobrym poziomie.
Smart też działa super.
Mam jednak dwa pytania.
Jakich używacie okularów?
Ja mam dokupione Samsunga model 3550CR bodajże i nie mogę ich sparować :/ Może ktoś miał taki problem i mi pomoże? Okulary są naładowane, włączam 3D w TV, wciskam przycisk parowania i nic. Dodam iż w sklepie ten sam model okularów sparował się do tego TV.
Są to okulary w standardzie RF, więc nie powinno być problemów.
Drugie pytanie dotyczy obrazu.
Mam wrażenie, że przy szybszej akcji np. machnięcie ręką obraz tak jakby "przeskakiwał". Nie wiem jak to fachowo nazwać. Jest możliwe że to wina dekodera? Mam połączone kablem HDMI, dekoder w HD Opticum, oglądany kanał TVN w HD.
 

lucek18

New member
Ja zauważyłem jakby lepszą płynność wczoraj oglądałem LM i wreszcie nie mam efektu zanikającej piłki na tle trybun albo mi się wydaje:) Szkoda, że nie ma oficjalnej informacji jakie zmiany ta aktualizacja przyniosła.
 
Do góry