Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

lucek18

New member
Ja napisze szczerze, że jest problem z płynnością najbardziej w sporcie. Sam wystawiłem go na sprzedaż. Co do czerni bywa różnie w jednym rogu mam chmurkę. Tak szczerze bym był zadowolony bo wiadomo w tv różnie bywa i raczej nie da się uniknąć pewnych kwestii (w obecnych telewizorach) ale ta płynność czasem dołuje lubię oglądać Premiership i ogólnie piłkę nożną, sport (niech ktoś na nim obejrzy mecz siatkówki - wielka porażka). Pisałem to już kiedyś ja ogólnie jestem zadowolony nawet na konsoli ten podobno wysoki input lag jest do przełknięcia (ps3, ps4) ale mikro przycięcia irytują.. mam wersję 40'. Posiadam model i chce być obiektywny..
 

konstant

New member
W podobnym przedziale cenowym i tak nic lepszego nie znajdziesz. Jedynie H6400, ale tam jest łatwiej trafić na egzemplarz z bandingiem/cloudingiem/DSE


Ja nie mam zastrzeżeń co do płynności, chociaż nie mam porównania z lepszymi (droższymi) TV. Jedynie co mnie wkurwia to nieszczęsne DSE, które akurat musiało mi się trafić.
 

jabird

Member
Ja napisze szczerze, że jest problem z płynnością najbardziej w sporcie. Sam wystawiłem go na sprzedaż. Co do czerni bywa różnie w jednym rogu mam chmurkę. Tak szczerze bym był zadowolony bo wiadomo w tv różnie bywa i raczej nie da się uniknąć pewnych kwestii (w obecnych telewizorach) ale ta płynność czasem dołuje lubię oglądać Premiership i ogólnie piłkę nożną, sport (niech ktoś na nim obejrzy mecz siatkówki - wielka porażka). Pisałem to już kiedyś ja ogólnie jestem zadowolony nawet na konsoli ten podobno wysoki input lag jest do przełknięcia (ps3, ps4) ale mikro przycięcia irytują.. mam wersję 40'. Posiadam model i chce być obiektywny..

Ja zastanawiam się nad kupnem tego TV, ale to co napisałeś bardzo mnie zniechęca. Oglądam dużo sportu, głównie p.nożną, tenisa, koszykówkę. Czy używasz IFC przy oglądaniu sportu i z jakiego źródła oglądsz? Ja mam nc+, może to też ma znaczenie?
 

lucek18

New member
mam nc+ szczerze ja bym go 2 raz nie kupił mam porównanie z sharpem i toshibą które mają po ponad 2 lata i tam płynność jest bardzo dobra, używam IFC ale niestety niewiele daje a z wyłączonym zupełnie traci sens oglądanie sportu. Ja właśnie myślę najpoważniej o jakimś toshiby może philips do 3 tys. jak tego sprzedam. a sprzedaje za 1800 z 2 szt. okularów dokupionych..
 

Prosument

New member
@lucek18

A jak masz ustawione wyjście wideo w dekoderze nc+?Bo jak 1080i/p 60Hz to będą mikroprzycięcia.Ustaw 1080i 50Hz i powinno być o niebo lepiej.Chyba że tak masz ustawione to już nic nie poradzisz na brak płynności.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Na AVFORUMS pojawiła się recencja TX-48AX630 i został od razu bardzo dobrze oceniony. Oczywiście, ma minusy, jak:

- brak Netflix 4k
- standardowo w przypadku Panasonica, pewne problemy z 50Hz bez włączonego IFC na min
- dosyć wysoki input lag.

Kontrast, czerń, skalowanie, kolory na wielki plus za to. Jestem ciekawy wrażeń Kiki'ego, odnośnie tego modelu.
 

konstant

New member
na avforums pojawiła się recencja tx-48ax630 i został od razu bardzo dobrze oceniony. Oczywiście, ma minusy, jak:

- brak netflix 4k
- standardowo w przypadku panasonica, pewne problemy z 50hz bez włączonego ifc na min
- dosyć wysoki input lag.

Kontrast, czerń, skalowanie, kolory na wielki plus za to. Jestem ciekawy wrażeń kiki'ego, odnośnie tego modelu.

ludzie, wątek tyczy się as640 a nie ax630 !
 

firekage

New member
Bez reklam
Dzis dostalem info z serwisu Panasa że moje dwa wypalone pixele sa w normie i nie kwalifikuja sie do naprawy gwarancyjnej.

Świetne podejście do klienta, nie ma co. Pewnie, znając życie, Samsung wymieniłby to bez problemów, LG podobnie, skoro potrafili komuś z forum wymienić pogwarancyjnie matrycę i to za darmo. W ogóle śmieszy mnie to, że jakieś tam normy pozwalają by matryca miała uszkodzenie w postaci wypalonych pixeli, w ogóle nie powinno czegoś takiego być to w tym momencie ma się produkt o obniżonej wartości i cechach. Szkoda, że inni producenci nie są tak sprytni, w każdej dzidzinie.

Japoński producent i typowo polskie podejście. Śmieszne...a w sklepach mówią o zalewie rynku "koreańską tandetą" - dobre...
 

grzes_k

New member
Tak, tak. Nie dość żeby Ci wymienili to jeszcze drugi telewizor dorzucili. A co! Kto bogatemu zabroni? Pewnie jeszcze po plastikowym KD, żeby klientowi dobrze zrobić, by sprezentowali :cool:

Niestety tak jest, że jedni traktują klientów poważnie, inni olewają, jedni interesują się satysfakcją klienta, inni powołują na cokolwiek byle pozbyć się "intruza" (czyli tego co już kupił).

Tak samo z zakupami - regularne wpisy klientów Euro - po zakupie już dziękujemy, natomiast MM i Saturn przyjmuje zwroty do 30! dni i to niezależnie od zakupu w sklepie czy przez internet - aktualnie zapisali to w swoim regulaminie a nie wg decyzji obsługi sklepu.

PS
Nie wiem jak jest aktualnie z serwisem Panasonica ale 3 lata temu wymienili mi matrycę w plaźmie po gwarancji - nie musieli ale zrobili (choć dopiero po rozmowie z szefem serwisu centralnego).
Acha, frytek nie dali ale telewizor zamiast na śmietniku działa nadal.
 
Ostatnia edycja:
Do góry