Panasonic 32lx700

janek_pl

New member
@Holt_: Chodzilo mi o:

Dynamic contrast ratio​

26lx70 32lx70 32lx700
7000:1 7000:1 8500:1

Response time​
8 msec 8 msec 6 msec

Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
janek_pl napisał:
@Holt_: Chodzilo mi o:

Dynamic contrast ratio​

26lx70 32lx70 32lx700
7000:1 7000:1 8500:1

Response time​
8 msec 8 msec 6 msec

Pozdrawiam


rozumiem, tylko czy to aby prawda? Skoro, jak piszę, rzekomo HDMI mają tyle samo.....
 

km1963

New member
Bez reklam
km1963 napisał:
Witam
Ok może nie wszyscy mają czas czytać cały wątek ;) i specyfikacje:grin:

różnice pomiędzy lx 700 a lx 70p

trzy wejścia HDMI w tym jedno z przodu ( pod klapką ) - dwa z tyłu
zestawy głośnikowe z boko TV:niskotonowy*2 , wysokotonowy *2 , 20W (2,5W+7,5W)*2 SRS TruSurround XT - jedno drożne , dwu głośnikowe20 W (10W*2) pod ekranem
Gniazdo kart pamięci SD - brak

oraz element na który najczęściej zwracają uwagę Nasze Panie:D

kolor obudowy czarny mat noga czrna - czarny mat ze srebrną ( alumniową ) obramówką na srebrnej nodze

Pozdrawiam

I dodałbym jeszcze raz od siebie ;) w lx 700 multiplikacja okien obrazu PIP/PAP/PAT a w lx 70 tylko PAT
pozdr.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
km1963 napisał:
I dodałbym jeszcze raz od siebie ;) w lx 700 multiplikacja okien obrazu PIP/PAP/PAT a w lx 70 tylko PAT
pozdr.


I ponad 700 zł drożej :eek: Mi tam czytnik kart pamięci nie jest niezbędny. Co do dźwięku to i tak będę podłączał TV pod zestaw głośnikowy. Wiadomo, że za dodatkowe bajery trzeba dodatkowo płacić typu 3 złącze HDMI, lepszy układ dźwiękowy (z wyjściem cyfrowym audio włącznie), czytnik kart pamięci. Dla mnie najważniejszy jest jednak obraz. Skoro obraz w lx70 i lx700 podobny to po co przepłacać;)
Pozdro:hmm:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
janek_pl napisał:
@Holt_: Chodzilo mi o:

Dynamic contrast ratio​

26lx70 32lx70 32lx700
7000:1 7000:1 8500:1

Response time​
8 msec 8 msec 6 msec

Pozdrawiam


Wybacz, ale nieprawdziwe dane na podanej przez Ciebie stronie www piszą. Na innych stronach LX70 ma kontrast dynamiczny 8500:1 a nie 7000:1.
Luknij np. na: http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=5@-@1@13@44@305@@@@@TX-32LX70F@Viera|LCD-TV@&altMod=N&upper=&prop=
Podobnie jest z czasem reakcji matrycy. To te same matryce IPS Alpha, więc czas reakcji matrycy nie może być inny. Byłoby to nielogiczne. Podawanie na niektórych stronach www naciąganych różnic ma na celu tylko jedno, a mianowicie sięgnięcie głębiej do kieszeni klientów. Różnice między LX70 a LX700 oczywiście są i to na korzyść LX700 np. dodatkowe złącze HDMI, lepszy uklad dźwiękowy, wyjście cyfrowe audio, czytnik kart pamięci (obudowa to natomiast kwestia gustu). Natomiast matryce są identyczne, a minimalne różnice obrazu wynikają z nieco innego fabrycznego skalibrowania obrazu. Jak dla mnie różnice między LX700 a LX70 nie są warte dopłaty o ponad 700 zł w cenie. To jest tylko i wyłącznie moja opinia. Każdy może mieć inne zdanie:p

Pozdrawiam:)
 

janek_pl

New member
@rafcio76r Poslugiwalem sie strona kanadyjska,gdyz mialem kiedys ochote cos takiego sobie sciagnac za grosze do polski. Niestety tylko cena jest rozowa, reszta juz nie.

Tez nosze sie z zamiarem kupna lx 70 , czy do tego dojdzie.....zobacze,haha

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
rafcio76r napisał:
I ponad 700 zł drożej :eek: Mi tam czytnik kart pamięci nie jest niezbędny. Co do dźwięku to i tak będę podłączał TV pod zestaw głośnikowy. Wiadomo, że za dodatkowe bajery trzeba dodatkowo płacić typu 3 złącze HDMI, lepszy układ dźwiękowy (z wyjściem cyfrowym audio włącznie), czytnik kart pamięci. Dla mnie najważniejszy jest jednak obraz. Skoro obraz w lx70 i lx700 podobny to po co przepłacać;)
Pozdro:hmm:
Ok jest drożej ale ( gusta są rózne - taki slogan - i o nich się nie dyskutuje ) ja dla swojej "lepszej połowy" :) za desing byłem w stanie dopłacić czy akurat 700 :p to inna sprawa
ale poważnie to w przypadku gdy nie ma szans na podpięcie pod inne żródła dżwięku moim zdaniem to jest element do rozważenia ( oczywiście brakuje tu tylnych glośników ale dżwięk dla nie audiofila jest naprawdę w zakresie niskich i wysokich tonów OK )
a PIP i PAP zgadzam się to są miom zdaniem wodotryski ale fajne
pozdr
 

km1963

New member
Bez reklam
janek_pl napisał:
@Holt_: Chodzilo mi o:

Dynamic contrast ratio​

26lx70 32lx70 32lx700
7000:1 7000:1 8500:1
Response time​
8 msec 8 msec 6 msec

Pozdrawiam

Podzielam opinię wielu osób na tym forum ( i nie tylko ) iż dane liczbowe to czysty marketing ale widzimy (możemy to pisać do znudzenia a i tak pojawią się pytania który TV lepszy ) jak osobiste spojrzenie na dane modele na różnym materiałe żródłowym są różne , wiem nie każdy je posiada albo nie każdy zadaje sobie trudu aby je móc u sprzedawcy "podać" na dane modele TV i porównać ale w końcu laptopy są coraz modniejsze , boxrecorder N-ki lub nawet wypalona płytka z różnym materiałem DVD , divix lub inne i jest materiał porównawczy to jest sposób na porównanie ( w końcu w każdym sklepie jest DVD - poza internetowym- ale to można sprawdzić nie dla idiotów;) ) a jeśli nie jesteście w stanie to poproście KIKIEGO o prezentacje w domu tuż przed zakupem bo chyba koszt nie jest proporcjonalny do wydatku ( i to jest reklama :p ( a może tylko sugestia ? ) nie zaprzeczam - ale w końcu to nie jest zabronione (chyba przez admina) która "jak kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą " jest najlepszym porównaniem na Waszym materiale żródłowym
Pozdrawiam udanych wyborów i decyzji
 

km1963

New member
Bez reklam
rafcio76r napisał:
Podawanie na niektórych stronach www naciąganych różnic ma na celu tylko jedno, a mianowicie sięgnięcie głębiej do kieszeni klientów. Różnice między LX70 a LX700 oczywiście są i to na korzyść LX700 np. dodatkowe złącze HDMI, lepszy uklad dźwiękowy, wyjście cyfrowe audio, czytnik kart pamięci (obudowa to natomiast kwestia gustu). Natomiast matryce są identyczne, a minimalne różnice obrazu wynikają z nieco innego fabrycznego skalibrowania obrazu. Jak dla mnie różnice między LX700 a LX70 nie są warte dopłaty o ponad 700 zł w cenie. To jest tylko i wyłącznie moja opinia. Każdy może mieć inne zdanie:p

Pozdrawiam:)

Z tak stanowczymi opiniami osobiście bym się wstrzymał to nie tylko marketing ale różnice które sam dostrzegasz
a co do innego skalibrowania obrazu to w moich postach i nie tylko ale również Ortaxa 360 można doczytać iż lx 700 nie jest dokładnie tak samo ustawiony fabrycznie i mimo dobrego obrazu nie został jak do tej pory skonfigurowany optymalnie (wbrew decyzji Panasonica na Europę ?)


SławekR wróć do Nas i pomóż Nam posiadaczom oraz potencjalnym nabywcom ( albo tylko odezwji się ) w temacie;)

Z pozdrowieniem :) (i wyjaśnieniem - nie jestem z branży a tylko posiadam Panasonica 32LX 700 i Sharpa 46 XD1E :D )
 

wa12

New member
janek_pl napisał:
Poslugiwalem sie strona kanadyjska,gdyz mialem kiedys ochote cos takiego sobie sciagnac za grosze do polski. Niestety tylko cena jest rozowa, reszta juz nie.

Poczytaj dokładnie na stronie Panasonic USA, a w Kanadzie sprzedają ten sam sprzęt, to się dowiesz, że lx70 na rynek amerykański, to nie ten sam co na Europę. Nasz ma 100 Hz, a w stanach 120 Hz ma dopiero lx700. Ktoś pisał o nowym panasonicu lx75, do nabycia w Japonii. To prawdopodobnie jest wersja 120 Hz.
 

km1963

New member
Bez reklam
WuMike napisał:
Matryce, ZTCW sa identyczne, natomiast nieco rozne moga byc ustawienia fabryczne. Kalibracja powinna to potwierdzic. Pisali juz o tym doswiadczeni forumowicze, mam racje?!?

masz rację :eek:k:
dokładnie potwierdzone w wątku na forum ogólnodostępnym
ale niestety ten TV nie doczekał się jescze zoptymalizowania ustawień fabrycznych ( choć postrzeganie obrazu to w dużej mierze indywidualnne spojrzenie każdego )
osobiście czekam na kolegę SławkaR może on coś w tym temacie pomoże
pozdrawiam
 

neji

New member
Witam,

Czy ktoś mógłby polecić mi na priva (nie chce zaśmiecać forum) gdzie można na terenie Wawy lx700 kupić :-D . Prawdę mówiąc zwiedziłem większość dużych sklepów i nigdzie po za jednym nie słyszeli o tym telewizorze. W Saturnie był ale tylko ostatnia sztuka i to z ekspozycji. Nikt nie wie kiedy taki model wogóle się pojawi :hmm:. Na dodatek o tysiaka drożej niż biega na Ceneo (może któryś z tamtych sklepów jest godny polecenia). Preferuje osobisty odbiór i nie interesuje mnie używany sprzęt.

Przy okazji chce podziękować SławkowiR za fachowe porady na tym i innych forach. Bardzo mi pomogły przy wyborze sprzętu. Fajnie, że tacy ludzie poświęcają czas i dzielą się z innymi wiedzą i spostrzeżeniami.
 

Elmo king

New member
Witam
Ja trochę z innej beczki. Mam pytanko do posiadaczy LX70/LX700 oraz n-ki i nbox recordera. Jak w tej chwili po zmianie softu do nbox recordera sprawują sie te telewizory po hdmi, to znaczy czy nie ma problemów z odbiorem i przede wszystkim z dźwiękiem. Czytałem że po wejściu LX 700 nie działał z nboxami po hdmi a n-ka twierdział że to nowy model i oprogramowanie jest nie wystarczające i muszą nad tym popracować by wszystko było ok. Jak to wygląda w tej chwili? Za wszelkie odpowiedzi dziękuję z góry.
Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Elmo king napisał:
Witam
Ja trochę z innej beczki. Mam pytanko do posiadaczy LX70/LX700 oraz n-ki i nbox recordera. Jak w tej chwili po zmianie softu do nbox recordera sprawują sie te telewizory po hdmi, to znaczy czy nie ma problemów z odbiorem i przede wszystkim z dźwiękiem. Czytałem że po wejściu LX 700 nie działał z nboxami po hdmi a n-ka twierdział że to nowy model i oprogramowanie jest nie wystarczające i muszą nad tym popracować by wszystko było ok. Jak to wygląda w tej chwili? Za wszelkie odpowiedzi dziękuję z góry.
Pozdrawiam

Od siebie mogę powiedzieć iż posiadam boxa N-ki podłączonego kablem HDMI do Panasa LX 700 w trybie DVI ( zmiana " przesyłu " dżwięku odzielnym kablem dwa cinche lub optyk ) - do uzyskania poprzez naciśnięcie i przytrzymanie klawisza RES na boxie przez ok 5 sek pojawia się komunikat )
Pełne HDMI z dżwiękiem w tych modelach jak na razie nie do uzyskania z powodu jak wyżej

Pozdrawiam
 

Piotr1303

New member
km1963 napisał:
Z tak stanowczymi opiniami osobiście bym się wstrzymał to nie tylko marketing ale różnice które sam dostrzegasz
a co do innego skalibrowania obrazu to w moich postach i nie tylko ale również Ortaxa 360 można doczytać iż lx 700 nie jest dokładnie tak samo ustawiony fabrycznie i mimo dobrego obrazu nie został jak do tej pory skonfigurowany optymalnie (wbrew decyzji Panasonica na Europę ?)


SławekR wróć do Nas i pomóż Nam posiadaczom oraz potencjalnym nabywcom ( albo tylko odezwji się ) w temacie;)

Z pozdrowieniem :) (i wyjaśnieniem - nie jestem z branży a tylko posiadam Panasonica 32LX 700 i Sharpa 46 XD1E :D )

Wiesz można różnie dywagować i wyrażać własne opinie ale jak nie wierzysz firmie Panasonic która dokładnie pisze jakie parametry ma jej sprzęt to inna sprawa. Jeśli chodzi o SławkaR to nie wierzę że mógłby takie pierdoły pisać , że te TV są jeśli chodzi o wizję różne. W tym sezonie Panasonic wystawił po dwa modele. Model TX32LX70P i wzbogacony o gadżety TX32LX700P oraz TX32LE7P i wzbogacony o gadżety TX32LM70P obie grupy różnią się panelami pierwsze dwa maja panele IPS Alpha i pracują w technologię 100 Hz a dwa drugie IPS ale starsze modele i nie maja 100 Hz. I to by było na tyle. Rafcio76r to bardzo rozsądny człowiek i wyczuł co w trawie piszczy trafiłeś facet w dziesiątkę. Łatwo to sprawdzić bo są sklepy, które uczciwie wskazują różnice pomiędzy tymi modelami.
Ps. Byłem właścicielem TX32LM70P a teraz mam TX32LX70P.
 

km1963

New member
Bez reklam
Piotr1303 napisał:
Wiesz można różnie dywagować i wyrażać własne opinie ale jak nie wierzysz firmie Panasonic która dokładnie pisze jakie parametry ma jej sprzęt to inna sprawa. Jeśli chodzi o SławkaR to nie wierzę że mógłby takie pierdoły pisać , że te TV są jeśli chodzi o wizję różne. W tym sezonie Panasonic wystawił po dwa modele. Model TX32LX70P i wzbogacony o gadżety TX32LX700P oraz TX32LE7P i wzbogacony o gadżety TX32LM70P obie grupy różnią się panelami pierwsze dwa maja panele IPS Alpha i pracują w technologię 100 Hz a dwa drugie IPS ale starsze modele i nie maja 100 Hz. I to by było na tyle. Rafcio76r to bardzo rozsądny człowiek i wyczuł co w trawie piszczy trafiłeś facet w dziesiątkę. Łatwo to sprawdzić bo są sklepy, które uczciwie wskazują różnice pomiędzy tymi modelami.
Ps. Byłem właścicielem TX32LM70P a teraz mam TX32LX70P.

O i pojawił się radykał co to widział wszystko i wie wszystko;)

Parametry które podaje Panasonic a o nich wspominasz to jedno a możliwości ustawień nie tylko z dostępnego menu ( a i serwisowego ) to drugie a o tym mówię
Jeśli chodzi o SławkaR nigdy nie napisałem iż pisze ( Twoje określenie pierdoły ) a wręcz prosiłem o wyjaśnienia moich wątpliwości

Dla Twojej wiadomości ( i nie tylko ) na innym forum jest info od SławkaR że On też jest przekonany o róznicach między tymi modelami ( myślę że i w tym wątku się odezwje )

No ale jeśli to ma negatywnie wpłynąć na sprzedaż (chociaż jak pomyśleć to niby dlaczego:p ) to może niech będzie w imię hasła wszystkie produkty Panasonica są najlepsze i rację ma ten kto pisze większą czcionką :p

Pozdrawiam:)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
km1963 napisał:
O i pojawił się radykał co to widział wszystko i wie wszystko;)

Parametry które podaje Panasonic a o nich wspominasz to jedno a możliwości ustawień nie tylko z dostępnego menu ( a i serwisowego ) to drugie a o tym mówię
Jeśli chodzi o SławkaR nigdy nie napisałem iż pisze ( Twoje określenie pierdoły ) a wręcz prosiłem o wyjaśnienia moich wątpliwości

Dla Twojej wiadomości ( i nie tylko ) na innym forum jest info od SławkaR że On też jest przekonany o róznicach między tymi modelami ( myślę że i w tym wątku się odezwje )

No ale jeśli to ma negatywnie wpłynąć na sprzedaż (chociaż jak pomyśleć to niby dlaczego:p ) to może niech będzie w imię hasła wszystkie produkty Panasonica są najlepsze i rację ma ten kto pisze większą czcionką :p

Pozdrawiam:)


Hej,
Każdy ma prawo do własnej oceny. Jeśli wpadł Ci w oko Panas LX700P i różnica w stosunku do modelu LX70P w cenie Ci nie przeszkadza to nie dyskutuj i nie zastanawiaj się, tylko śmiało kupuj LX700P. W końcu to Twoje pieniążki i Twój wybór. Wyraziłem tylko swoje zdanie i podtrzymuję opinię, że dopłata w cenie (o ponad 700 stów) nie jest warta w stosunku do moich indywidualnych potrzeb. Mi pasuje LX70P i tyle. Koniec tematu;)
Pozdro:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
moja wiedza jest taka że są to różne telewizory. Różnią się i wyposażeniem i elektroniką.
Czy warto ?
Na to pytanie możesz odpowiedzieć jedynie TY. Ale korzystajac z extra cen - ja wybierałbym Panasonica LX 700.
 
Do góry