Panasonic 32lx700

makmk

New member
lx700

Od kilku dni jestem posiadaczem panasonica Lx700. Sygnał mam z kablówki Multimedia. Ogólnie jestem zadowolony z TV z małym wyjątkiem, chodzi mi o mecze piłkarskie trawa wygląda jakoś tak plastikowo jest jakby jedną masą chyba że kamera na dłużej się zatrzyma jest wówczas lepiej. Czy to jest wina słabego sygnału?
 

grzesk

New member
karoo napisał:
Czy ktoś z forumowiczów próbował podłończyć ten telewizor do Dekodera PHILIPS HD CYFRY+?
Czy nie mam żadnych problemów z współpracą tych urządzeń?
Pozdrawiam!!!

Tak ja podłączyłem - zero problemów wszystko gra jak trzeba (National Geographic HD wymiata).

Przy okazji dzięki wszystkim z forum za cenne wskazówki, informacje i recenzje. Dzięki Wam dokonałem wyboru z którego jestem zadowolony! Pozdrawiam!
 

bobik007

New member
Bez reklam
mam pytanie do posiadaczy, czy wasze lx700 słychać trochę??mój jak jest wyciszony i jest cicho w pokoju, lekko go słychać, nie zawsze, jest to zależne też od tego co jest wyświetlane na tv, czy to normalny objaw czy powód do niepokoju??słychać go z odległości 2m...
 

danthe

New member
bobik007 napisał:
mam pytanie do posiadaczy, czy wasze lx700 słychać trochę??mój jak jest wyciszony i jest cicho w pokoju, lekko go słychać, nie zawsze, jest to zależne też od tego co jest wyświetlane na tv, czy to normalny objaw czy powód do niepokoju??słychać go z odległości 2m...

Mój jak na razie jest cicho :) - słyszę go tylko z odległości na wyciągnięcie ręki przy calkowitym wyciszeniu w nocy, ale może masz go bliżej sciany niż ja (20-30cm) i cichutkie buczenie odbija się od sciany? Na angielskim forum było dużo o głosniejszej pracy niektórych egzemplarzy tego modelu (link do tego forum w tym wątku, tam gdzie były pierwsze zdjęcia współpracy LX700 z PC).
Pozdrawiam,
Danthe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
każdy telewizor słychać - nawet najcichszy . Kto i ile słyszy to zupełnie inna bajka. Jeszcze nigdy nie słyszałem od naszych klientów skarg na ten model. Wręcz przeciwnie zachwyty można wymieniać na kilka sposobów,
 

grzesk

New member
Moj egzemplarz tez nie brzeczy na tyle zebym to słyszał z odleglosci z której oglądam (ok. 2m) ... usłyszłaem lekkie brzeczenie jak sie nad nim nachayliłem - odleglosc ok 30 cm (ucho <-> TV).
 

km1963

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Teraz bedzie najlepsze :

Mam dwa lcd Panasonic 32lx70 i 32lxd700 .

I do tej pory myslałem , ze lxd700 i lx70 to te same lcd jezeli chodzi o obraz .

Po 1 . LXD700 bardziej i szybiej reaguje na zmiane oswietlenia w trybie AUTO , nie wiem czy to jest wina softu czy moze czujnika .
W lx 70 jest matowy natomiast w lxd700 jest przezroczysty i wyzej umieszczony .

2. kolor biały to biały na lxd700 w lx70 juz nie jest taki biały .
3. Matryca jest podswietlona idealnie w lx70 sa ciemne rogi ( wina mojedgo egzemplaza).

Jak stoja obok siebie na tych samych ustawieniach :

LXD700 wyswietla obraz bardziej kontrastowy z wieksza głebia i nie ma tak ciepłego kolory jak lx70.

Sprwadziłem ustawienia w trybie serwisowym : sa takie same .

Wiec moze lx70 ma inna matryce - tez ips alfa ,ale inna . lub wina lezy po stronie softu

pozdrawiam

Witam :)

Wątek ten czytam na bieżąco co skłoniło mnie do zakupu lx 700 jak również do próby z Waszą ( najbardziej liczę tu na usera SławekR i Ortax360 ) pomocą wyjaśnienia ( według mnie ) kilku rozbieżności
Niestety nie mam dla porównania lx 70p moje uwagi opierają się na postach Ortaxa 360 ( ma lx70p i lx 700 ) SlawkaR ( chyba tylko lx 70p – sorki jak się pomyliłem )

Podobnie jak wielu zachęcony możliwością uzyskania jeszcze lepszego obrazu ( trzeci wymiar jak w posiadanym Sharpie 46 XD1) zmieniłem podświetlenie matrycy i podobnie jak Ortax 360 z wartości 276 na sugerowaną przez Sławka 406 niestety w trybie kinowym oczekiwanego efektu nie uzyskałem

i tu pojawia się moja wątpliwość podobnie jak i u Ortaxa 360 czy aby to są takie same LCD jeśli chodzi o obraz ( elektronika , oprogramowanie ? ) a skąd ta myśl ?

otóż wartość podświetlenia dla trybu dynamicznego , normalnego i kinowego ( auto nie sprawdzałem ) jest taka sama i wynosi 276 ( tak jak u Ortaxa ) i aby poprawić obraz SławekR radzi aby w lx 70p ( a także w tym wątku lx 700 post 201 ) zwiększyć w menu serwisowym podświetlenie do poziomu mniejszego niż dynamiczny tj wartości 406 ( a u nas w lx 700 dynamiczny to 276 ! ) i wyjaśnia iż ta korekta nie będzie miała wpływu na żywotność TV ( lampy- wątpliwość Ortaxa ) cyt.” To nie jest żadne drastycznie zwiększenie podświetlenia, zauważ że dociągasz je najwyżej do stanu podobnego jak w trybie dynamicznym. A tryb dynamiczny to jedem z czterech całkiem normalnych trybów pracy tego telewizora . Więc nijak nie widzę przyczyny, aby miało to mieć wpływ na żywotność lamp ”

Z powyższych postów wynika chyba ? iż taka korekta w menu serwisowym daje zauważalny efekt dla lx70p a to co opisuje SławekR cyt.

Jeśli chcesz dociągnąć LX70 do tamtego to zwiększ podświetlenie, a zmniejsz kontrast i jasność. Może to brzmi dziwnie co napisałem, bo wszyscy myślą że trzeba zmniejszyć a nie zwiększyć, ale zaufaj mi w tym przypadku i sprawdź .

Obraz całościowy to nie tylko podświetlenie matrycy, ale sumaryczna wartość wszystkich parametrów, dlatego zwiększenie podświetlenia, a zmniejszenie pozstałych opcji w celu skompensowania, może dać nieoczekiwane i całkiem dobre efekty. Uzyskasz całkiem nowe spojrzenie na Panasa, nawet w porównaniu do Sony . Przy okazji wyrówna się poziom bieli i balans tonalny, zniknie uczucie "przecieplenia" kolorów.”

Sławku proszę abyś nie odebrał tych moich wypocin jako podważania Twojej wiedzy , doceniam i nie tylko ja cierpliwość z jaką dzielisz się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na forum ale proszę abyś dla dobra poprawienia jakości obrazu w tym modelu dla Nas Wszystkich pomógł o ile możesz skorygować w menu serwisowym odpowiednie ustawienia – a może tylko suwaki w menu główqnym wystarczą ( może Ortax posiadający oba modele też pomoże i zasugeruje ustawienia dla lx 700 )
W sytuacji w której uznasz iż ta wiedza nie jest do szerokiego upublicznienia proszę o info na priva
Dziękuję za wyrozumiałość
Pozdrawiam


 

ortax360

New member
Witam

Walczyłem z tym podswietleniem w lx700 i pozostawiłwm na 276.

Ustawienie podswietlenia sugerowane przez SławkaR - niestety ,ale mi kompletnie nie odpowiada z czerni ( i tak słabej ) zrobił sie kompletny brak czerni (bardzo jasno niebieski odcien) nie do przyjecia .

Uwazam ,ze jednak lepszym rozwiazaniem ( do poprawy czerni ( jest zmniejszenie podswietlenia plus kontras na max w trybie AUTO lub Normal .

W trybie obrazu NORMAL - działa ten przeklety kontroler sceny .

Działajacy beznadziejnie ! cały czas skacze z pieknej czerni na czern jasno niebieską :( ,ale widac ze mozna uzyskac na lx700 Bardzo dobra czern ( nie taką jak na Sonym 32d3000) tylko jak ? .

Pozdrawiam .
 

km1963

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Witam

Walczyłem z tym podswietleniem w lx700 i pozostawiłwm na 276.

Ustawienie podswietlenia sugerowane przez SławkaR - niestety ,ale mi kompletnie nie odpowiada z czerni ( i tak słabej ) zrobił sie kompletny brak czerni (bardzo jasno niebieski odcien) nie do przyjecia .

Uwazam ,ze jednak lepszym rozwiazaniem ( do poprawy czerni ( jest zmniejszenie podswietlenia plus kontras na max w trybie AUTO lub Normal .

W trybie obrazu NORMAL - działa ten przeklety kontroler sceny .

Działajacy beznadziejnie ! cały czas skacze z pieknej czerni na czern jasno niebieską :( ,ale widac ze mozna uzyskac na lx700 Bardzo dobra czern ( nie taką jak na Sonym 32d3000) tylko jak ? .

Pozdrawiam .

Witam

Też kręciłem po swojemu ale w menu podstawowym i u mnie jest
kontrast prawie max ( spróbuję do końca )
jaskrawość mniej niż połowa
kolor więcej niż połowa
ostrość ok. 3/4 wartości suwaka
ale potwierdzam na 406 czerń jest do bani

i co jeszcze ciekawe a nie dopisałem w poście powyżej zmiana podświetlenia w jednym z trybów automatycznie zmienią wartości w pozostałych ( dynamiczny,normalny,kinowy) ( a wygląda że w lx70p można mieć różne dla poszczególnych trybów )

może SławekR coś wie lub podpowie więcej

pozdrawiam
 

dagie

New member
km1963 napisał:
i co jeszcze ciekawe a nie dopisałem w poście powyżej zmiana podświetlenia w jednym z trybów automatycznie zmienią wartości w pozostałych ( dynamiczny,normalny,kinowy) ( a wygląda że w lx70p można mieć różne dla poszczególnych trybów )
pozdrawiam

Niestety, w LX70 zmiana podświetlenia w jednym z trybów powoduje zmianę w pozostałych, tak jak w LX700.

Pozdrawiam
 

@lien

New member
mam teraz niezłą zagrychę !!
LX700 czy jednak P80 :hmm:

------------------------------------------------------
nie będę spamował więc odniosę się do poniższego posta tutaj, miałem namyśli P80. Jedna literka, a tyle zmienia :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
kozikpl napisał:
Ja natomiast jestem ciekawy jak się ma lx700 do lx70 (odnośnie jakości obrazu), czy jest to samo?!?!


Jeśli chodzi o matrycę i obraz to LX70 i LX700 to jest to samo. LX700 ma natomiast dodatkowe bajery typu czytnik kart, dodatkowe złącze HDMI, cyfrowe wyjście audio, lepszy układ dźwiękowy :) Różnica w cenie to ok. 700 zł :p
 

Holt_

New member
Bez reklam
kozikpl napisał:
Ja natomiast jestem ciekawy jak się ma lx700 do lx70 (odnośnie jakości obrazu), czy jest to samo?!?!


podpisuję się pod powyższym pytaniem, bo słyszałem rozmaite opinie....jedne głoszące, że matryca identyczna i wrażenia identyczne (poza dźwiękiem, zecz jasna), ale napotkałem też głosy, że jednak 700 odbiera ciut lepiej (?).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Matryce, ZTCW sa identyczne, natomiast nieco rozne moga byc ustawienia fabryczne. Kalibracja powinna to potwierdzic. Pisali juz o tym doswiadczeni forumowicze, mam racje?!?
 
Do góry