Panasonic 32lx700

SlawekR

New member
bobik007 napisał:
ortex myślisz że to przypadłość twoich tv czy jest poprostu różnica między lx70 a 700??
To jest różnica wyjściowa w egzemplarzach, przypadek, można to wyrównać w menu serwisowym, o czym napisałem w odpowiedzi Ortaxowi wyżej.

Nie zdejmować podświetlenia, a dołożyć, kompensując za to jasnością i kontrastem, i ....... eureka :D. Nawet postrzegany poziom czerni się zwiększa, dziwne ale prawdziwe, poprawiają się kolory i luminancja koloru białego, obraz zyskuje dodatkowej głębi w dalszych planach. A wszystko takim prostym zabiegiem :)

Poniżej zdjęcie z moimi ustawieniami w menu standardowym - tryb kinowy, a w dolnym rogu wkleiłem z menu serwisowego wartość podświetlenia. Zdjęcie trochę poruszone, ale było dość ciemno, sorry. Ale dają się wartości odczytać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pisałem już wcześniej- że Sony naprawdę ma super czerń.
Daje się lepiej skalibrować niż Panasonic.
Panasonic ma większą płynność i lepiej współpracuje z komputerem.
Sony ma lepszą jakość w HD. Obraz jest bardzo wyraźny i czysty.
Najlepiej sprawdzać obok siebie.
 

simonbl

New member
Menu serwisowe - prośba

Witam wszystkich. Dzisiaj odebrałem (zresztą za waszymi rekomendacjami) panasonica lx70p. Mam prośbę szczególnie do SławkaR - bo to on pierwszy znalazł sposób na dostanie się do menu serwisowego - o pdanie kombinacji (mój mail to simon80@o2.pl). Z góry dziękuję za kombinacje klawiszy oraz jeszcze raz za ciekawy artykuł o tym telewizorze oraz za pomocne uwagi na tym forum.:grin:
 

ortax360

New member
OK SUPER --- sprawdze wieczorem -- dzieki SŁAWEKR ---.



KIKI : Sony d3000 -- obraz w hd wyswietla bardzo OK , ale nie zgadzam sie ze lepiej od Panasonica . Ponadto D3000 SMUZY (zaciaga ) FEAR - to istny koszmar na Sonym.
Natomiast LXD700 nie smuzy i obraz z sygnału hd jest po prostu EXTRA -SUPER:)

Pozdrawiam
 

karoo

New member
Widzę, że forumowicze zaczęli pisać o menu serwisowym! Bardzo mnie to cieszy ponieważ mam nadzieję że teraz ktoś się zlituje i wyśle mi sekretną kombinację klawiszy na : karolsemeniuk@wp.pl


Z góry dziękuję KAROO!!!
 

ortax360

New member
No tak SławkuR ---- ALE jak tak drastyczne zwiekszenie podswietlenia l - ma sie do zywotnosci LAMPY ???

Fakt ,ze ja zmieniam lcd jak rekawiczki i jak wyjdzie np: lx800 to go kupie , ale inni nabywcu kupują na kilka lat -- ? Jak myslisz ?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
kiki napisał:
pisałem już wcześniej- że Sony naprawdę ma super czerń.
Daje się lepiej skalibrować niż Panasonic.
Panasonic ma większą płynność i lepiej współpracuje z komputerem.
Sony ma lepszą jakość w HD. Obraz jest bardzo wyraźny i czysty.
Najlepiej sprawdzać obok siebie.
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią, moje odczucia się nieco inne. Poziom czerni w kategoriach absolutnych oczywiście Sony ma większy, ale już poziom czerni jaki postrzegamy, to znaczy taki w stosunku do kolorów podstawowych mają już na podobnym poziomie, oczywiście po odpowiednich korektach w menu serwisowym Panasonica. Niestety wizyta w tym menu jest konieczna. To wada, powinno to być dostępne w menu głównym:roll:.
Do tego Sony jest bardziej wrażliwy na zmianę kąta patrzenia, poziom czerni wyraźnie mu się zmienia na gorsze, w Panasie jest stały praktycznie w całym zakresie kątów użytecznych.

Co do płynności ruchu to oba tv charakteryzuje inna filozofia w kwestii układu kompensacji. Układ ten ma inną charakterystykę w Panasie, a inną w Sony. W Panasie jest bardziej uśredniony i może nie tak ultra szybki, ale za to praktycznie nigdy się nie "wykłada" i nie generuje praktycznie żadnych artefaktów, ruch jest bardzo naturalny. Sony ma silniejszą kompensację, w specyficznych sytuacjach działa nieco lepiej, ale za to obiekty w ruchu potrafią "zgłupieć" i ruch robi się taki nienaturalnie nadpłynny, obiekty wręcz fruną w powietrzu. Nie każdemu może się to podobać, mnie akurat nieszczególnie. I niestety nie jest to rzadkie zjawisko, potrafi się to objawić podczas wyświetlania welu scen ze złożonym ruchem.

Co do pracy z komputerem, to uważam że Sony spisuje się na tym polu lepiej jeśli chodzi ogólnie o wygodę podłączenia i pracy w tym trybie, ale już smużenie ma zauważalnie większe.

Jeśli chodzi o obraz w HD, to uważam że oba TV prezentują poziom praktycznie identyczny. oczywiście przy założeniu że dokonamy minimalnych korekt w menu serwisowym obu telewizorów. Osiągnięte wyniki będą praktycznie nie do odróżnienia w obu telewizorach, jeśli chodzi o obraz high definition.
Przy czym Panas cały czas góruje jeśli chodzi o komfort związany z niesamowicie szerokimi kątami patrzenia, jest na tym polu absolutnie nie do pobicia jeśli chodzi o telewizory LCD. To widać zawsze i wszędzie i raczej trudno jest tak oczywistą zaletę zignorować. Może jestem jakiś dziwny, ale dla mnie osobiście to bardzo ważna i użyteczna cecha odbiornika telewizyjnego :D.

To oczywiście moje prywatne odczucia i proszę ich nie traktować jako pewnik, a jako kolejną opinię w dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
No tak SławkuR ---- ALE jak tak drastyczne zwiekszenie podswietlenia l - ma sie do zywotnosci LAMPY ???

Fakt ,ze ja zmieniam lcd jak rekawiczki i jak wyjdzie np: lx800 to go kupie , ale inni nabywcu kupują na kilka lat -- ? Jak myslisz ?

Pozdrawiam.
To nie jest żadne drastycznie zwiększenie podświetlenia, zauważ że dociągasz je najwyżej do stanu podobnego jak w trybie dynamicznym. A tryb dynamiczny to jedem z czterech całkiem normalnych trybów pracy tego telewizora :). Więc nijak nie widzę przyczyny, aby miało to mieć wpływ na żywotność lamp.

Wręcz spotkałem się z opiniami iż zasilacze świetlówek bardziej się męczą przy małym podświetleniu, co z kolei przekłada się na to, że potrafią zacząć "ćwierkać" wysokimi częstotliwościami jak ustawimy bardzo niskie podświetlenie.

Ustawiając podświetlenie mniej więcej tak jak napisałem, otrzymujesz mix pozytywnych cech dwóch trybów pracy, z dynamicznego bierzesz podświetlenie, a z kinowego brak idiotycznych dynamicznych "wspomagaczy".

Sumaryczny wynik uważam za całkiem przyzwoity. Ja tak już "jadę" dobrze ponad miesiąc i absolutnie nie narzekam :D. Może jest jedna wada takiego trybu. Ponieważ obraz jest żyleta, to bardziej wyłażą syfki z niedoskonałości przekazu.
 
Ostatnia edycja:

karoo

New member
Widzę, że forumowicze zaczęli pisać o menu serwisowym! Bardzo mnie to cieszy ponieważ mam nadzieję że teraz ktoś się zlituje i wyśle mi sekretną kombinację klawiszy na : karolsemeniuk@wp.pl


Z góry dziękuję KAROO!!!
 

SlawekR

New member
kiki napisał:
sprawdź różnice na
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14458
Katy oczywiście że są lepsze w Panasonicu , ale to nie ma wpływu na jakość czerni .
Z tego co widziałem, to przy słabym oświetleniu zewnętrznym, kiedy telewizor jest dominującym źródłem światła, spoglądanie pod sporym kątem ujawnia jednak zmianę w postrzeganym poziomie czerni, szczególnie po rogach z prawej strony się to nasilało, ale może tak było tylko w egzemplarzu który testowałem.

kiki napisał:
Artefaktów mimo usilnych prób nie znalazłem ani w Panasonicu ani w Sony.
No ja też nigdzie nie napisałem, że w Sony występowały artefakty. Artefakty widziałem za to w Sharpie, ale nie o tym akurat ten wątek :). W Sony w oczy rzucała mi się nadpłynność obiektów, takie "wyrzynanie" się obiektu w ruchu na tle całej sceny. Obiekt jakby nie miał spójności z tłem. Nie wiem czy "wyrzynanie" to dobre słowo, ale trudno to w słowa ubrać.

Jeśli chodzi o linka i "sprawdź różnice na..." to nie mam wykupionego abonamentu, bo nie jestem zainteresowany losowaniami, ani testami porównawczymi foto.

Przypuszczam że link prowadzi do takiego właśnie testu, bo nic innego do głowy mi nie przychodzi w kwestii "sprawdź różnice..." .A ponieważ mam swoje skromne zdanie na temat fototestów porównawczych odbiorników telewizyjnych, więc obok losowań, dostęp do fototestów też nie był dla mnie bodźcem do płacenia za dostęp.

Więc niestety "nie sprawdzę sobie na...". Ale i tak ufam, przede wszystkim, temu co widziały moje oczy na żywo podczas porównań, które mogłem poczynić, więc mam wyrobione swoje zdanie na ten temat:). Oczywiście nie uzurpuję sobie absolutnie prawa do stanowienia jakichś aksjomatów czy też wzorców, to jest po prostu moje skromne zdanie i tyle i niech tak pozostanie. Każdy w końcu powinien mieć prawo do swojego zdania :).

Pozdrawiam
Sławek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niedoczytałeś wszystkiego - bo nie masz dostępu.
Będzie tam znacznie więcej ciekawostek. Za kilka dni np. rewelacyjna aukcja na LCD full hd. I wiele nowych konkursów - bo importerzy wspierają zorganizowane grupy - niestety. Dlatego koszty w postaci 1 zł - nie są specjalnym obciążeniem budżetu dla każdego użytkownika.
Ale wybór należy wyłącznie do Ciebie.
Ale do tematu - szanuje Twoje wypowiedzi i cieszę jak są argumentowane
tak jak w Twoim przypadku. Wprowadzają szerszą wiedzę dla poszukujących. "Szapoba " :blagam: :blagam:
W klasie porównawczej / zdjęcia uzgadniane z fotografem zawodowym/ konkurencja lepiej sobie radzi niz Sony w SD -to fakt . Podane są w linku.
 

SlawekR

New member
kiki napisał:
Niedoczytałeś wszystkiego - bo nie masz dostępu.
Będzie tam znacznie więcej ciekawostek. Za kilka dni np. rewelacyjna aukcja na LCD full hd. I wiele nowych konkursów - bo importerzy wspierają zorganizowane grupy - niestety. Dlatego koszty w postaci 1 zł - nie są specjalnym obciążeniem budżetu dla każdego użytkownika.
Ale wybór należy wyłącznie do Ciebie.
Ale do tematu - szanuje Twoje wypowiedzi i cieszę jak są argumentowane
tak jak w Twoim przypadku. Wprowadzają szerszą wiedzę dla poszukujących. "Szapoba " :blagam: :blagam:
W klasie porównawczej / zdjęcia uzgadniane z fotografem zawodowym/ konkurencja lepiej sobie radzi niz Sony w SD -to fakt . Podane są w linku.

Oczywiście, nie przeczę że nie doczytałem wszystkiego, bo i nie mogłem ze względu na brak dostępu:).

W kwestii opłat, to akurat kwota absolutnie nie stanowi przeszkody. Równie dobrze mogę dać dotację do podobnego przedsięwzięcia na zasadzie wolnego datku. Po prostu jakoś nie odpowiada mi formuła konkursów w zamian za abonament, aukcji, wsparcia ze strony importerów i tym podobnych rzeczy.

Ale oczywiście szanuję panujące zasady, forum jest komercyjne i jasnym jest iż musi się rządzić swoimi prawami. Ale ja pozostanę jednak przy sekcji "free" ze względu na formułę, przynajmniej do czasu do kiedy będzie free. Jeśli i to się z czasem zmieni, to cóż, mówi się trudno...
 

koliko1

New member
Witam

Witam wszystkich forumowiczow. Jestem nowy na forum mimo, ze czytam je systematycznie juz od kilku miesiecy.
Poniewaz wielu z Was pisze o swoich wyborach postanowiłem i ja.
Od dwoch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Panasonica 32LX700. Nie ukrywam, ze zacząłem interesowac się tym TV wlasnie po Waszych komentarzach dotyczący LX70 i LX700 i ze to wlasnie te opinie zadecydowaly w głównej mierze o kupnie nowego Panasonica. Zakupu dokonałem w Warszawie w Saturnie na Targówku – cena 4000pln. Za zakupem LX700 przemowil gl. wyglad (choc jakość dźwięku tez miala swój udzial) – bardziej podobal się mojej piękniejszej polowie. Jak już wspomniałem jestem zadowolony i nie doszukuje się większych mankamentow mimo, ze takie zauważam. Jeśli już mialbym na cokolwiek narzekac to na irytujace mnie, jak to nazywam, fale przed i za szybko poruszającymi się obiektami przy sygnale SD (widoczne np. podczas meczy siatkowki). Natomiast przy dobrym sygnale odbiornik zachowuje się bardzo dobrze, szczerze mówiąc jestem nawet troche zdziwiony, ze az tak dobrze. To co mnie najbardziej cieszy to jakość wyświetlanych kolorow. Niestety nie udalo mi sie jeszcze ustawic wszystkiego tak jakbym chciał z tzw. predefiniowanych ustawien firmowych. Stad moja prosba do SlawkaR – czy mógłbyś napisac mi jak wejsc do service menu (odpowiedziec na poczte)? – oświadczam, ze wszelkie zle tego następstwa biore na siebie ;) .

Generalnie uwazam, ze TV oglada się (glownie programy TV :D ) a nie wyszukuje się w nim minusow i jeśli ktos zamierza sprawic sobie jakis TV LCD 32” polecam wlasnie ten – oczywiście jest to mój subiektywny osad.
Wielkie dzieki za wszystkie opinie, które pomogly mi w dokonaniu wyboru.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy, przyszłych posiadaczy i nie posiadaczy LX70/LX700.
 

SlawekR

New member
koliko1 napisał:
Witam wszystkich forumowiczow. Jestem nowy na forum mimo, ze czytam je systematycznie juz od kilku miesiecy.
Poniewaz wielu z Was pisze o swoich wyborach postanowiłem i ja.
Od dwoch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Panasonica 32LX700. Nie ukrywam, ze zacząłem interesowac się tym TV wlasnie po Waszych komentarzach dotyczący LX70 i LX700 i ze to wlasnie te opinie zadecydowaly w głównej mierze o kupnie nowego Panasonica. Zakupu dokonałem w Warszawie w Saturnie na Targówku – cena 4000pln. Za zakupem LX700 przemowil gl. wyglad (choc jakość dźwięku tez miala swój udzial) – bardziej podobal się mojej piękniejszej polowie. Jak już wspomniałem jestem zadowolony i nie doszukuje się większych mankamentow mimo, ze takie zauważam. Jeśli już mialbym na cokolwiek narzekac to na irytujace mnie, jak to nazywam, fale przed i za szybko poruszającymi się obiektami przy sygnale SD (widoczne np. podczas meczy siatkowki). Natomiast przy dobrym sygnale odbiornik zachowuje się bardzo dobrze, szczerze mówiąc jestem nawet troche zdziwiony, ze az tak dobrze. To co mnie najbardziej cieszy to jakość wyświetlanych kolorow. Niestety nie udalo mi sie jeszcze ustawic wszystkiego tak jakbym chciał z tzw. predefiniowanych ustawien firmowych. Stad moja prosba do SlawkaR – czy mógłbyś napisac mi jak wejsc do service menu (odpowiedziec na poczte)? – oświadczam, ze wszelkie zle tego następstwa biore na siebie ;) .

Generalnie uwazam, ze TV oglada się (glownie programy TV :D ) a nie wyszukuje się w nim minusow i jeśli ktos zamierza sprawic sobie jakis TV LCD 32” polecam wlasnie ten – oczywiście jest to mój subiektywny osad.
Wielkie dzieki za wszystkie opinie, które pomogly mi w dokonaniu wyboru.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy, przyszłych posiadaczy i nie posiadaczy LX70/LX700.
Proszę

Nie ma za co ;).

Ponieważ nie bardzo mam kiedy odpisywać wszystkim po kolei to poczyniłem pewne działania, aby po wpisaniu w google jednego słowa, na pierwszym miejscu otwierała się strona z odpowiedzią na nurtujace niektórych pytanie:D. Słowo to jest dość charakterystyczne i można je znaleźć całkiem niedaleko w okolicach mojego postu tutaj ;).

Pozdrawiam

SlawekR
 

zidanek

New member
Panasonic 32lx700 pytanie

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy i zamierzam wlaśnie kupić jakis TV LCD i moją uwagę zwrócił - Panasonic lx700. Dziś jadę TV ostatecznie pooglądać i podjąć męską decyzję o zakupie i w związku z tym mam pytanie bo chciałbym kupić również konsole ps3 a jak wiadomo ma ona hdmi w standardzie 1.3 i te pytanie odnosi się do kwesti czy owy panasonic też ma taką wersję (hdmi 1.3) lub jeśli nie to czy to jakoś na jakość obrazu wpłynie ? Ehhh... zakup TV to jest ciężki orzech do zgryzienia.

Aha no i jeszcze 1 pytanie tak w sumie nie z tego działu ale czy odtwarzacz dvd s53 również panasonica to będzie dobry wybór czy lepiej coś innego (myślę o pioneer ale jaki model może dv-600)??

Proszę nie gniewać się jeżeli coś źle zrobiłem. Pozdrawiam ;)
 

karoo

New member
Czy ktoś z forumowiczów próbował podłończyć ten telewizor do Dekodera PHILIPS HD CYFRY+?
Czy nie mam żadnych problemów z współpracą tych urządzeń?
Pozdrawiam!!!
 
Do góry