Panasonic 2010 z DVB-S, problem z dekodowaniem.

codaco

New member
Generalnie to Panasonic trochę z Nas kpi. Sama Cyfra+ zaleca korzystanie z modułu Aston bo jest najlepszy dla ich kart, jak wiadomo ich moduł ver 11 nie działa z FEC 5/6 i wyższymi. Natomiast ciekawostka jest to, że u znajomego w P50V10 (model o rok starszy, teoretycznie DVB-S nie wspierany na Polskę) wszystko z nowego transpondera działa i dekoduje poprawnie. W obecnej serii 30 też tego nie ma. Dla mnie temat jest jasny, skopane oprogramowanie tego tunera do tego ciągłe problemy z rwaniem na kanałach HD pomimo przeprowadzonej naprawy. Ten tuner w modelach 2010 to jakiś gniot i trzeba Panasonica mocniej przycisnąć.
 

gnipho

New member
Jestem abonentem Cyfry+ , a od kilku dni także posiadaczem TX-P55VT30, do którego przedwczoraj dokupiłem Astona 2.26. W moim przypadku wygląda to tak, że brak większości kanałów HD ( z wyjątkiem TVP HD i MTV HD) , a także niektórych kanałów SD ( np. Discovery Science ) - po ich wyborze wyświetla się komunikat "brak uprawnień do odbioru" . Wszystkie one są dostępne po podłączeniu standardowego tunera Cyfry+ SAGEMCOM DSI87 HD, choć ten czasem trzeba resetować, bo coś się zawiesza i obraz nieruchomieje( a może to kwestia utraty łączności z kartą przez spliter Clone+?) Teraz zastanawiam się, czy zamieniać moduł na jakiś tuner ( ten , o którym wspomniałem jest podłączony do innego telewizora) czy jeszcze poczekać? Sądzicie, że istnieją jakieś szanse na aktualizacje oprogramowania przez producentów i poprawne współdziałanie tych dwóch urządzeń?
 

dodo106

New member
Jestem abonentem Cyfry+ , a od kilku dni także posiadaczem TX-P55VT30, do którego przedwczoraj dokupiłem Astona 2.26. W moim przypadku wygląda to tak, że brak większości kanałów HD ( z wyjątkiem TVP HD i MTV HD) , a także niektórych kanałów SD ( np. Discovery Science ) - po ich wyborze wyświetla się komunikat "brak uprawnień do odbioru" . Wszystkie one są dostępne po podłączeniu standardowego tunera Cyfry+ SAGEMCOM DSI87 HD, choć ten czasem trzeba resetować, bo coś się zawiesza i obraz nieruchomieje( a może to kwestia utraty łączności z kartą przez spliter Clone+?) Teraz zastanawiam się, czy zamieniać moduł na jakiś tuner ( ten , o którym wspomniałem jest podłączony do innego telewizora) czy jeszcze poczekać? Sądzicie, że istnieją jakieś szanse na aktualizacje oprogramowania przez producentów i poprawne współdziałanie tych dwóch urządzeń?
Spróbuj najpierw wsadzić w moduł oryginalną karte cyfry i zobczysz czy to wina splitera. No i chyba jeszcze powinieneś sprawdzić ustawienie anteny ( poziom sygnału na tych kanałach których Ci nie dekoduje)
 

gnipho

New member
Oczywiście próbowałem z oryginalną kartą i też nie rozkodowuje w/w kanałów. Kiedy wspomniałem o splitterze, to chodziło mi o efekt zawieszania się i nieruchomienia obrazu- tak, że trzeba resetować zewnętrzny tuner. Na tym wbudowanym w telewizor takiego problemu nie ma , za to nie ma też, jak wspomniałem większości kanałów HD...Co do poziomu jakości sygnału to oscyluje wokół 73 % z Hot Birda i 57 z Astry. We wcześniejszych postach niektórzy właściciele Panasoniców sugerowali, że problem dotyczy tylko modeli z 2010 roku. Otóż , jak widać, dotyczy także tegorocznych, choć w przypadku określonych modeli w szczegółach wygląda inaczej:




Meldunek: Nov 2011
Postów: 1

Wczoraj, 15:43 Moduł CI Aston v. 2.26 w Panasonic'u
Witam.
Wsadziłem moduł do TX-P50VT30 Panasonic. Chodzi szybciej niż oryginalny moduł sprzedawany przez Cyfrę + ale efekt podobny jak opisany przez twórcę wątku. Przełączając kanał, statystycznie raz na 10 przełączeń, otrzymuję komunikat, że kanał jest zakodowany. Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót. Raz na dwa tygodnie zdarza się, że żaden kanał nie włącza się. Na to z kolei pomaga ponowne włączenie TV. Wynika stąd, że to nie telewizory są problemem, lecz sam moduł CI Aston v. 2.26.
Używam ten, bo oryginał (sprzedawany kiedyś przez Cyfrę+) zdążyłem puścić na Allegro (nawet nie mogę sprawdzić jak zachowywał się pod tym względem). W sumie i tak pewnie szybciej działa nawet z tym ponownym przełączaniem.
Pozdrawiam.


Chciałem zapytać wszystkich , którzy mają ten problem w Panasonicu- z jakiej wersji softu do telewizora korzystacie i czy go aktualizowaliście?
 

Samur_aj

New member
Problem jest chyba tylko i wyłącznie po stronie C+
Osobiście używam TnK HD i nie mam żadnych problemów z dekodowaniem kanałów jak i z kanałami HD. Podajcie transponder to sprawdzę czy wczytuje listę kanałów.
 

combo106

New member
U mnie też nie działają nowe kanały HD. Podobnie było wcześniej z poprzednimi kanałami HD ale zainstalowałem czeski soft 2.16 i wszystko zaczęło działać. Uważam, że stanowisko Panasonica w tej sprawie to jakaś kpina. Najprawdopodobniej pracujący tam informatycy to głąby nie potrafiące dać sobie rady z poprawą softu.
 

sezam

New member
Panowie przyłączę się do dyskusji, mam moduł CI HD (oryginał C+) z oprogramowaniem nr 4 i z tego co czytałem na innym forum kanały z którymi macie problemy powinny działać, powinny ale u mnie nie działają. Moim zdaniem to jest wina naszych TV. Osobiście posiadam TX-P42GT20E i żaden z nowych kanałów nie działa, jestem w tej nieszczęśliwej sytuacji, że kupiłem moduł na allegro i nie mogę go reklamować, lecz z drugiej strony moje szczęście polega na tym, iż 31.12.2011 r. rozstaje się z Cyfrą+ :)
 

dodo106

New member
Mam cichą nadzieje ze pojawiło się światełko w tunelu. Czytałem na innym forum że Cyfra będzie wymieniać w grudniu nie działające moduły na nowe SmardDTV 3 generacji , tak to chyba brzamiało. Wtedy Panas nie będie się wykręcał ze to nie ich wina, bo ma to być oficjalny moduł Cyfry.
Ja mam cam Cyfry jeszcze na gwarancji więc mam nadzieje dostać na to konto nowy a potem dalej walka z Panasem.
 

ula2006

New member
witam Panow

mam ten sam problem. Jednak od 2 dni mam problem taki, ze moj panas tx-p50gt30e nie znajduje :


hot bird 13, czestotliwosc 10892,H, 27500, dvb-s - czyli kanalow TVP1, TVP2, domo, kuchnia, ale kino.
korzystam z aston crypt 2.26

O C+gol HD i pozostalych nowych kanalach moge pomarzyc.

macie taki problem ?

k... nie wiem co mam robic, 5tys wywalilem na ten TV i teraz nie mam nawet TVP1. Info panasonica mowic ze to nie ich problem.

jak zabiore karte c+ do drugiego TV i wsadze do tunera zew. to wszystko chodzi
 

jkarB12

New member
Mam ten sam problem z Panasonic zakupionym w październiku 2011 roku. Model TX-P50VT30E. Do tego także w tym samym czasie zakupiony moduł Aston Crypt 2.26. Wszystko nowe fajne więc powinno działać, natomiast 11 listopada rozczarowanie związane z odbiorem nowych kanałów Cyfry Plus.

Nie chcę żadnego dodatkowego pudełka, po to telewizor ma tuner aby działał. Nie wiem jaka jest przyczyna techniczna tego problemu, ale zgłaszam gdzie mogę. Panasonic, Cyfra, Aston.

Porażka.:???:
 

jkarB12

New member
Otrzymałem informacje, że technicy Panasonic i Cyfry+ pracują nad ustaleniem po czyjej stronie leży problem. Przewidywana data rozwiązania nie jest znana.
 

ula2006

New member
a macie kanaly :
TVP1, TVP2, domo, kuchnia - chodzi okanalay z transpondera 10892,H,27500,DVB-S ?


bo moj tuner DVB-S nie moze tgo znalezc
 

dodo106

New member
a macie kanaly :
TVP1, TVP2, domo, kuchnia - chodzi okanalay z transpondera 10892,H,27500,DVB-S ?


bo moj tuner DVB-S nie moze tgo znalezc
U mniw na GT20E są te kanały.
Własnie zauważyłem że jest to częstotliwość 10891 ale może to tylko u mnie tak wyświetla.
 
Ostatnia edycja:

jkarB12

New member
Na podstawie telefonu wykonanengo do mnie od Panasonic w dniu dzisiejszym. Wczoraj zgłosiłem propblem przez formularz uslugi.panasonic.pl/reklamacja.aspx
 

combo106

New member
Oto jaką informację ja otrzymałem:

"Szanowna Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że z informacji odnotowanych przez CYFRĘ+ wszystkie moduły firmy Aston z oprogramowanie powyżej 2.20 edytują wszystkie częstotliwości nadawane przez nas oraz nową częstotliwość 11411 H. Moduły Aston zostały dodatkowo testowane w dekoderach uniwersalnych, gdzie nie odnotowano żadnych utrudnień z odbiorem programów.

Większości zgłaszane utrudnienia związane są z brakiem odbioru danej częstotliwości lub niekompatybilnością modułu z telewizorem w zakresie współpracy w odbiorze DVB-S2.

W związku tym zalecam kontakt z producentem telewizora.

Jednocześnie informuję, że najwięcej zgłoszeń związanych z utrudnieniami w odbiorze dotyczą telewizorów marki Panasonic ( gdzie na niektórych modelach brak jest możliwości odbioru sygnału DVB-S2 na dostępnych na runku modułach współpracujących z kartą CYFRY+) oraz mniejszym stopniu na niektórych modelach innych firm.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Z poważaniem,

Tomasz Posiewka
Dział Relacji z Abonentami "

Nic mi to tak naprawdę nie mówi, a już na pewno nie daje odpowiedzi co dalej z problemem.
Cyfra przerzuca problem na barki Panasonica (a Panas Polska to go na pewno nie rozwiąże) a jednocześnie stwierdza że problem dotyczy też innych producentów TV (czyli może jednak nie wina Panasa?).
 

sorenson

New member
"Witam,
bardzo dziękujemy za emaila. W nawiązaniu do opisanego problemu
informujemy, że zwróciliśmy się do nadawcy sygnału tj. do firmy CANAL+
Cyfrowy Sp. z o.o. celem przeprowadzenia analizy i próby rozwiązania
zjawiska braku dekodowania kanałów z transpondera Hot Bird 11411.
Dodatkowo przekazaliśmy informację do producenta. Z przykrością
informujemy, że aktualnie nie jest nam znany termin skutecznego
rozwiązania problemu. Niemniej jednak skontaktujemy się z Panem
niezwłocznie po otrzymaniu wiążących informacji dotyczących specyfiki
i przyczyn powstania problemu."

A to odpowiedz od Panasa dzisiejsza.
 
Do góry