Panasonic - 11 generacja paneli

BoDeX

New member
Witam.

Kolega ma dylemat z wyborem.

Czy ktoś z Was przyglądał się tym modelom dokładnie i mógłby wskazać różnice pomiędzy tymi modelami ?

Z tego co na szybko się zorientowałem, to polskie odpowiedniki ( z oznaczeniem PY ) są
ogołocone z tunera dvb-t .

No to może na początek różnice zewnętrzne - nieco inna "zabudowa" pod ekranem , inne wymiary i brak szpetnego logo ! :)

Jako ciekawostkę można dodać, że seria 800 w USA jest certyfikowana sygnaturką " THX "
W europie jako jeden z pierwszych posiada tuner dvb-t MPEG4 , który to standard ma obowiązywać także w polsce.

Inne , ważne różnice mile widziane - różnica 500 Eur. pomiędzy modelami nie wzięła się przecież z kosmosu.

Sam filtr antyodblaskowy w wersji PRO ( 800 ) nie może być tym jedynym.
Dodatkowo 800 posiada 4 wejścia HDMI , 80 tylko 3 .

0c82c72ed37e5670.jpg
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
A ściślej mowiąc to seria 80 nie posiada chyba IFC jeszcze:),a oprócz tego różnice są następujące na korzyść 800:

- możliwość odtwarzania filmów HD z kart AVHCD,
- system dzwięku SRSTruSurround XT,
- wzmocniona matryca,
- lepszy filtr przeciwodblaskowy PRO,
- pełna obsługa tzw. "realizmu kinowego" 24p,
- obsługa systemu x.v. Colour wykorzystywanego w najlepszych projektorach:)
- 4 złacza HDMI.

To tyle z tego co ja wiem:)
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Różnice na + dla TH-50PZ800

Inteligentne tworzenie klatki jest
Realizm kinowy 24p jest
Barwy cyfrowego kina jest
Deep Colour (10-bitowy) jest
x.v. Colour jest
filtr antyodblaskowy PRO jest
4 wejścia HDMI (3+1) jest
 

Foxxx24

New member
BoDeX

Czyli zgadza sie to jak Ci podałem wcześniej:)

U mnie różnica w cenie jest następująca 4495 (PY80) w stosunku do 6120 (PY800) :)

50" narazie brak:)

Jest tylko 46PY80 za 5750zł:)

ArtS007


Jest tak samo jak z HD Ready i FULL-HD:)
HD Ready obsługuje wysoką rozdzielczość i może taką przyjąć,ale lepszy efekt będzie na FULL-HD:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Korzystaj z przycisku Edycja, gdy chcesz coś dopisać. :)

Chyba się nie zrozumieliśmy. Wszystkie modele od PV8 począwszy obsługują sygnał 1080p 24 fps, więc moje pytanie brzmi: co jeszcze zawiera się w sloganie Realizm kinowy? Nie jest to przypadkiem to samo, tylko sprzedane w lepszym opakowaniu?

Porównanie Full HD i HD Ready w tym kontekście nie jest trafione. Poza tym, jak ktoś napisał w wątku o Pioneerze 5090, z odległości ponad 3,5 metra nie widzi różnicy między Full HD, a HD Ready (posiada drugi odbiornik Pioneer 508). Więc wiele zależy od odległości w stosunku do wielkości ekranu.

ArtS :)
 

Foxxx24

New member
To się zgadza bo żeby dostrzec różnicę między HD Ready,a FULL-HD trzeba by siedzieć w odległości ok. 2.2 m:)

Porównania użyłem tylko w sensie zobrazowania różnicy między obsługą sygnału 1080p,a faktyczną matrycą o rozdzielczości FULL-HD:)

A to samo napewno nie jest gdyż "realizm kinowy 24p" odnosi się do technologii projektorowej z tego co słyszałem i te dwie kwestie,czyli "realizm kinowy 24p" oraz "odtwarzanie sygnału 24p", są nawet rozdzielane w danych technicznych:)
 

BoDeX

New member
ArtS007 napisał:
Jak jest z tym realizmem kinowym 24p, przecież inne modele mają obsługę 24p.

ArtS :)


Przyjmują , ale w dalszym ciągu "klatkują" i rwą ...
Realizm kinowy, to podobno 5x24 , czyli 120 Hz - zaawansowane rozwiązanie.


Pzdr.
 
Do góry