Panas TX-P50S20E (blada matryca?) vs PS50C550 ?

DiBiPL

New member
Witam
Wczoraj byłem w MM i przyglądałem się TX-P50S20E oraz TX-P50U20E - TV były wyłączone, a ich matryce miały dziwny szary a nie czarny kolor, inne TV były raczej bardziej czarne.

Później widziałem włączony mniejszy model, TX-P46U20 (matryca przy zgaszonym TV też taka blada/szara), obok stał jakiś wyższy model i czarny na tym 46u20 (po włączeniu) był słabiutki, w zasadzie szary - nie wiem jak były ustawione, ale czy może być aż TAKA różnica ?
Dziwi mnie to bo wszyscy piszą że plazmy mają piękny czarny. Może mnie ktoś oświecić w tym temacie ? ;)

Planuję zakup Panas TX-P50S20E (mam sentyment do marki) lub Samsung PS50C550 (cena mnie kusi).
 

babus

Member
W S 20E matryca jest szarawa, pazur pokazuje wieczorem lub w ciemności. Jeśli chcesz ciemniejszą matrycę to seria G spełni Twoje oczekiwania.
 

DiBiPL

New member
to już zdążyłem zauważyć że seria G ma ładniejszą matrycę :)
pytanie czy oglądając wieczorem serię S będę zadowolony
obecnie mam Philipsa LCD 42" model z serii 5 - nie pamiętam dokładnie jaki - i chciał bym aby czarny był czarniejszy niż na nim

a jak by porównać samsunga i panasonica S to czarny gdzie będzie lepszy ?
 

don111

Banned
czerń się ocenia przy zaciemnieniu lub gdy światło nie pada na ekran, w sklepie każdy LCD wygląda tak jakby miał idealną czerń... a chyba sam wiesz najlepiej jak to jest np z Twoim Philipsem
S20 ma na pewno dużo głębszą czerń oraz równomierną, bez cloudingu i taką samą pod kątem
 
Do góry