panas sd9 czy sony sr10E

dzimaj

New member
która z tych kamer ma lepszy obraz HD, a może różnice są nie zauważalne?
Chodzi mi o kręcenie przy dobrym oswietleniu , ciężko się zorientować w tych parametrach, w panasonicu 24 frame per sec. w sony 14 Mb/s , jak to porównać?

dzimaj
 

mariof

New member
Bez reklam
a dla Ciebie co lepsze, Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Tak serio - nikt odpowiedzialny nie odpowie Ci jednoznacznie. Musisz "pomacać", poczytać na forach o obu modelach. Ustalić co dla Ciebie ważne i... wybrać:). Różnice są bardzo małe ale zauważalne dla wprawnego oka.
 

dzimaj

New member
mariof napisał:
a dla Ciebie co lepsze, Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Tak serio - nikt odpowiedzialny nie odpowie Ci jednoznacznie. Musisz "pomacać", poczytać na forach o obu modelach. Ustalić co dla Ciebie ważne i... wybrać:). Różnice są bardzo małe ale zauważalne dla wprawnego oka.

no włanie o taką odpowiedź mi chodizło , rozumiem że generalnie kamerki sa porównywalne i nie będę pluł sobie w twarz jeśli kupie którąkolwiek z nich, każda ma swoje plusy jak i minusy,
 

aj.

New member
Najlepiej byłoby ocenić kamery mając obydwie do sypozycji, jak mówi mariof organoleptycznie. Niestety będzie to bardzo trudne, chyba, że wyłożysz kase za obydwie i jedną zwrócisz po testach (mogą być kłopoty). Cośniecoś możnaby przetestować w sklepie pod warunkiem, że oba modele będą dostepne co jest mało prawdopodobne i że się do tego dobrze przygotujesz merytorycznie. Będziesz miał mało czasu, potem będziesz musział wyjść dobrowolnie. Pozostaje czekać na testy albo aktywnie ściągać przykładowe nagrania z obydwu kamer i analizować.
Podałem Ci adresy sampli z Panasonika w twoim poprzednim wątku.
Uważam, że Panasonik ma bardziej zaawansowany enkoder AVCHD (17Mb/s VBR) i zaryzykuje twierdzenie, że obraz w dobrym oświetleniu będzie miał mniej artefaktów niż w Sony. Pod względem budowy te dwie kamery są tak różne, że łątwo wybrać. Jeśli potrzebujesz małej lekkiej kamerki bez wizjera, którą zawsze będziesz miał przy sobie na wakacjach to tylko Panasonik SD9.
 

dzimaj

New member
kupiłem sr10e,
pierwsze wrażenia , w mieszkaniu , przy słabszym nieco oświetleniu jakość kiepska raczej ale wystarczy włączyć dobre oświetlenie i jakość jest już ok

z początku podłączałem tylko po euro złączu do LCD i obraz nie zachwycał, później pokapowałem się do czego służy kabel component i podłączenie tego dało obraz żyletę (jak dla mnie przynajmniej, ok ok discovery HD to to nie jest), jest to dopiero jakość SD , nie mam na razie kompa do HD , a kabel HDMI z kamery do LCD jest tylko jeden jak na razie , na allegro , więcej nie udało mi się znaleźć. szukałem w marketach euro i saturn też nie maja jeszcze,
na llegro znalazłem za 85 zł, ma ktoś lepszą cenę?

kupiłem na razie zmiennik akumulatora FH100, te co sa po 129 na allegro, zobaczymy co potrafi, na razie po raz pierwszy go rozładowałem , po fabrycznym naładowaniu nakręcił 45 min w HD z otwartym LCD, z tego co widzę kamera nie wskazuję czasu pozostałego do pracy na tej baterii, na orginalnym aku pokazuje 130 min. (FH60)

dzimaj
 

Huzar

New member
dzimaj napisał:
kupiłem na razie zmiennik akumulatora FH100, te co sa po 129 na allegro, zobaczymy co potrafi, na razie po raz pierwszy go rozładowałem , po fabrycznym naładowaniu nakręcił 45 min w HD z otwartym LCD, z tego co widzę kamera nie wskazuję czasu pozostałego do pracy na tej baterii, na orginalnym aku pokazuje 130 min. (FH60)
dzimaj

Ja bym się bał pchać takie syfy do nowej kamery. Oryginalna NP-FH100 powinna trzymać ponad 4 godziny.
 

dzimaj

New member
Huzar napisał:
Ja bym się bał pchać takie syfy do nowej kamery. Oryginalna NP-FH100 powinna trzymać ponad 4 godziny.

spoko, zamiennik nie pokazuje czasu pozostałego do kaput baterii, ale zostawiłem na non-stop kręcenie w HD i nakręcił godzinę i 40 min. filmiku a bateria była nałądowana na razie fabrycznie jeszcze nie kręciłem po naładowaniu w domu, ale myślę że jest ok,

ps.
wole syf za 100 zł niż jeden oryginał za 400zł myślę że 4 zaminniki przeżyją jeden oryginał,
mam oryginał fabrycznie dostarczony i cóż nie powala długością nagrania, mogliby go w ogóle nie dołączać i obniżyć cenę o tyle i kosztuje nowy w sklepie kupiłbym za to 2 zamienniki i urlop bez prądu by wypalił :)
 
Do góry