Panas SC-HT 990 vs. SC-HT 855

jgryhdtv

New member
Hm.
Może tak.
Mam 42PV60EH.
Mam Humaxa TV SAT
Mam niezłe Stereo.
Mam stare DVD (euro, S-video, 5.1), czyli nie mam Kina.

No i sobie wymyśliłem Panasonica (do kompletu ;) ).
Stawiam na SC-HT-990 lub SC-HT-855.
Pytanie co wybrać ?

  1. 855 ma HDMI (a więc sygnał cyfrowy do TV bez przekształceń, chociaż czasami będzie bolało HDCP przy piratach:rolleyes: ).
  2. 990 nie ma HDMI (tylko Component), za to ma lepsze kolumienki z przodu (dwudrożne) z funkcją H.Bass + pole dzwiękowe 360 st. Monitory 990 są takie same jak przody 855 (jednodrożne).
  3. Laser w obydwu modelach jest taki sam (s52).
Czy warto zrezygnować z HDMI na korzyść nieco lepszego dźwięku ?

Poradzice cóś. Sam nie wiem.
Serce ciągnie do 990 ale rozum mówi 855. :cool:



PS.
Tylko proszę, nie zachęcajcie mnie do Ampli Onkyo, Denon, Yamaha, DVD, Kef'y, bo brzmienie, itd. Stereo mam i nie będę go zmieniał !
 

yaneq

New member
Bez reklam
stary nie będę cię zachęcał to tego co reszta ludzi na forum :)
ale czy nie pomyślałeś, że kupując taki sprzęt zamkniesz okno na przyszłośc?
najtańszym rozwiązaniem byłby sa xr 55+s52+głośniki, ale pewnie to i tak za duży budżet co?
a jeśli miałbym wybierać w tych zestawach to musisz się zastanowić lepsza jakość dźwięku czy hdmi? ja osobiście bym wziął 990.
---
Panasonic rules
[SIZE=-1]TX32PS11[/SIZE]
SAXR57
S52
 

dany

New member
A czy 990 ma wejscie digital in ? Ściągnąłem instrukcję obsługi, i nic tam o tym wejsciu nie wspominają, 855 ma napewno
 

jaroslavus

New member
Mam 990. Po kilku dniach użytkowania stał się głośny. Przypuszczam, że to wentylator. Jeśli to się powtarza, to trzeba się zastanowić. Na super dźwięk się nie nastawiaj. Poprostu ładnie pasuje do plazmy panasa i tu nie potrzeba podstawek pod tylne głośniki. Coś tam bzyka z przodu, z tyłu, z przawei i z lewej...:)
 
Do góry