panas LX 85

pango

New member
hej
nie zauwazylem,ale zwroce uwage. zauwazylem za to,ze na gorszych stacjach dziwnie sie obraz zachowuje-jakby ludzie mieli twarze z galaretki.
 

pango

New member
lx85

hej
nie zauwazylem,ale zwroce uwage. zauwazylem za to,ze na gorszych stacjach dziwnie sie obraz zachowuje-jakby ludzie mieli twarze z galaretki.
 

pango

New member
no to jestem spokojny,tymbardzie,ze na drugim tez to zauwazylem /choc w mniejszym stopniu-moze dlatego ze polowe mniejszy obraz?/.
rozmywania natomiast i mnie nie ma.
denerwuje mnie tylko "swiecacy" czarny podczas ogladania w ciemnym pokoju.
pozdrowka
ps ogolnie ten model pozytywnie mnie zaskoczyl-jestem z niego bardzo zadowolony
 
Ostatnia edycja:

g00

New member
Witam,


Wczoraj zakupiłem 32LX85 dla moich rodziców (przesiadka z wcale nie starego panasonica crt) pozostał sentyment. TV ten za główne zadanie ma odbieranie analogowego sygnalu z UPC na slasku, zadnych konsol, PC lub cyfrowych N,P,+.
Po pierwsze, zaskoczenie i niemala radośc rodziców z tego novum (nie ukrywam iż są sceptyczni co do moich gadżeciarskich zakupów szczególnie tych tyczących się ich domu ;)

Ale najważniejsze, obawiałem się jakości sygnalu SD na takowym LCD, i tutaj mile zaskoczenie gdyz jak się okazalao sygnal z kablowki okazal się być bardzo dobrej jakości (tvn, tvplus swietna jakość, polsat i reszta tez naprawde ok, najgorzej bez sciemniania tvsilesia, tvinfo, o dziwo mimo narzekania wielu komentatorow forumowych tvp 1 jak i 2 bardzo dobrze)
Podświetlenie matrycy mówiąc szczerze nie zauważyłem rozbieżności, dopiero gdy przeczytałem znow o tym na forum pobiegłem sprawdzic dokładniej.I naprawde nie ma się do czego przyczepic.
Skalowanie, bardzo dobre, choc na polsacie postacie bywaja „zgniecione” to smo tvp 1 ale od tego jest co najmniej 7 ustawien formatu obrazu (naprawde można wybrac cos dla siebie).
Kolory, dobre (wyjątkiem jest tryb dynamic..wszystko jest wyjaskrawione, bola oczy, osobiście nie polecam) Poza tym balans bieli i ustawienia dla poczegolnych funkcji koloru. jak kto ma ochote i czas, niech się bawi.
Samo menu jest intuicyjne, proste w obsłudze i zapamiętaniu dla każdego typowego „ogladacza”.
Dźwięk, zapewne po podlaczeniu pod jakies HI-FI rewelka ale do głośników w lx85 nie ma się co czepiac, zawsze można ustawic ,zmienic parametry dźwięku, mowa,muzyka,dźwięk przestrzenny.
100 Hz może to „wina dobrego obrazu SD” ale jego dzialanie ( zakresy) malo widoczne w TV , być może na naprawde słabym sygnale pomaga duzo ale na tym obrazie jaki odbiera z kablowki zmiany są naprawde malo zauważalne (delikatne wyostrzenie obrazu, krwedzi, barak – przy odpowiednim przybliżeniu się do TV „mgielki szumu”) ale z odległości 2 metów jest to naprwde niezauważalne, tymbardziej dla moich rodziców.

Postaram się w miare możliwości podesłać pare foto.

Podsumowując dobry TV do „zwykłego oglądania na co dzień”

ps: w razie pytan prosze pisac ,postaram sie odpowiedziec "jeszcze nie zdecydowanym" i sorry za błędy.
 

Bartoleon

New member
Witam
Posiadam od kliku dni 3285P i mam problem.Nie wiem czy dotyczy on telewizora czy dekodera. W pierwszym dniu dostał sygnał z analogowej kablówki i jakośc obrazu była nadspodziewanie dobra jak na LCD przy odbiorze sygnału analogowego. Wczoraj przeszłem na tv cyfrową dostępną w mojej kablówce (sd poprzez scart) i jakość obrazu jest duzo poniżej oczekiwań. Jeszcze większym problemem jest dla mnie dźwięk.W trybie RGB obraz jest znacznie ostrzejszy niz w CVBS również kolory są ładniejsze tzn bardziej intensywne ale za to jest widoczna pikseloza a w SB obraz jest bardziej rozmyty,kolory wyblakłe. W obu trybach mam problem z dziękiem tzn jes słyszalne bardzo denerwujące buczenie w RGB jest ono znacznie głośniejsze niżw CVBS. Czy ktoś z was ma podobny problem ?. Słyszałem że w takich przypadkach często pomaga wymiana kabla połaczniowego (scart dekoder-tv) na lepszy niż ten ,któryjest dołączony do dekodera.
 

pango

New member
kto wie jaki jest najnowszy soft do 37lx85 ?
co on zmienil ?
jak sie aktualizuje tv ?
i skad go wziac?
 
Ostatnia edycja:

pango

New member
100 Hz może to „wina dobrego obrazu SD” ale jego dzialanie ( zakresy) malo widoczne w TV , być może na naprawde słabym sygnale pomaga duzo ale na tym obrazie jaki odbiera z kablowki zmiany są naprawde malo zauważalne (delikatne wyostrzenie obrazu, krwedzi, barak – przy odpowiednim przybliżeniu się do TV „mgielki szumu”) ale z odległości 2 metów jest to naprwde niezauważalne, tymbardziej dla moich rodziców.

Postaram się w miare możliwości podesłać pare foto.

o jakich zakresach mowisz? i skad wiesz,ze jest wyostrzenie krawedzi itp? przeciez nie ma mozliwiosci wlaczenia/wylaczenia 100hz
i gdzie te fotki :p
 
Do góry