panas LX 85

gwidongwidon

New member
Bez reklam
witam chcialem zapytac forumowiczow jak sprawuje sie PANASONOK TX37 LX 85F w SD i HD , gry i komp , blue ray nie wchodza narazie w gre - czy LEPSZY jest od P80 ?
POMOZCIE WYBRAC LX85 czy P80??? DZIEKI

POZDR.
 
Ostatnia edycja:

przemoks

New member
Tez mam taki problem, ale wybieram LX85, bo JVC za drogi. Mam nadzieje, ze zalowac nie bede ;) I jeszcze cos: moze jest jakas osoba, ktora posiada/widziala tego Panasonica i napisze cos o odbiorze SD, smuzeniu itd.
Z gory dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
bylem zdecydowany na p80 , ale juz sam nie wiem , czy nie wziasc tego panasa? ceny sa podobne - PROSZE O WYPOWIEDZI . DZIEKI

POZDR.
 
Ostatnia edycja:

numi42

New member
Sam doradziłem koledze ten model panasonica i powiem szczerze że zawiodłem się co do odbioru sygnału sd. Zakupiłem przed dwoma miesiącami tv panasonic lx70 i sądziłem że jego następca nie bedzie gorszy, zwłaszcza przy odbiorze programów z sygnałem sd. Przy ruchu kamery widoczna pikseloza o wiele bardziej widoczna niż w modelu lx70. Programy hd to już inna bajka tu lx85 pokazuje klasę, naturalnośc kolorów, czerń, ostrość i płynność ruchu są naprawdę super.Telewizor podłączony był do n-ki przewodem hdmi i euro, oraz do tunera polsatu( sd wygladały nie ciekawie). Pomimo że jestem zwolennikiem panasonica lecz do programów sd proponuje model jvc p80,sprawdzałem go sobotę w saturnie, sam ustawiałem pilotem parametry, sygnał sd-odbiór naprawdę na dobrym poziomie,słaba strona to kąty boczne, ale naturalnośc kolorów i płynność, to mocna strona tego modelu.
 

pango

New member
panas jest calkiem ok

hej
mam 2 dni 37lx85p.
kablowka analog - ale przechodze na kabel hd.
odbior zaskakujaco dobry-ale kanaly z gorszej jakosci sygnalem wypadaja slabo.
katy sa dobre ale obraz i kolory duuuzo gorsze niz szajsung a656(matryca glare-miodzio).
p80 nie widzialem .
brak regulacji podswietlenia matrycy ,avl, timera(nawet z txt nie mozna zegara wyswietlkic),pilot paskudny,niewygodny, strasznie halasliwy i bez obslugi sprzetu innych firm.
zaraz po wlaczeniu porazila mnie nierownomiernosc podswietleniz matryc,jakby byla podswietlana punktwo .jednak po kilkugodzinnym wygrzaniu sprzetu podswietlenie stalo sie prawie idealne! a juz zdecydowanie w porownaniu z moim drugim tv -szajsungiem r86.
ogolnie jesten zadowolony.
 

bizonx

New member
Mam Panasonic 37LX85P od 3 tygodni.

Sygnał z kablówki niespodziewanie bardzo ładny na dobrych kanałach. DVD żyleta.
Ma parę mankamentów ale:
- brak AVL - za to regulacja dla każdego programu podbicia głośności oraz stereo/mono
- timer - przydałby się albo nie
- brak regulacji podświetlania matrycy (jest w menu serwisowym)
- brak PIP jest PAT (PIP - i tak z regóły okrojone w innych TV)
- pilot to subiektywne odczucia i mi pasuje

Pixeloza - co to takiego? :)
Kąty - co to takiego? :)
Smużenie - co to takiego?:)
Czarny kolor - co to takiego? :-D:-D:-D

PC - jest, ustawiasz wszystko co potrzebujesz (testowałem po D-Sub tylko)
(uzupełnij kropki: hdtv com pl/forum/showthread.php?t=25802&page=5)

Tryb Eco (oko) - jest, nie razi w ciemnościach, sam ściemnia obraz (oszczędza oczy i prąd)

Skalowanie 4:3 do 16:9 auto - jest fajne bo obcina czarne pasy góra/dół a jak się pojawią napisy na dolnym pasie to przywraca tylko dolny pas

Kolory - czerwony to krwawy czerwony, żółty to o bosze, trawa na boisku nawet jak nie podlewana to soczysta zieleń - chyba że wyłączysz zarządzanie kolorami to zielono-żółta przyschnięta, niebieski to czyste niebo

Cicha praca - co to takiego? :-D:-D:-D piszczy z tyłu (ale tylko ja słyszę - jakiś wyczulony jestem - a właściwie to zaczynam przestawać słyszeć), przestaje jak wyłączysz z pilota:D

Punktowe podświetlanie matrycy - jest (zmienia się jak po maltretujesz TV, wykręcanie, przestawianie objawia kolejne punkty, które znikają, ale jeden nie:-D dolny prawy) Pochylając TV, z wyczuciem aby stopka nie odpadła, do przodu powoduje zanikanie tych 'punktów' (o so chosi?). To tak jakby matryca była w za ciasnych gaciach. Help. O co chodzi z tym wygrzewaniem sprzętu?

Ogólnie OK. Jestem zadowolony. Brak żalu i innych negatywnych uczuć. Dobrze wydane pieniądze.

Za tą kasę to Sony - lipa, Samsung - lipa, Sharp - lipa.
Ale to tylko moje zdanie i możesz się z nim nie liczyć - i nie chciałem obrażać żadnego właściciela niskobudżetowego LCD z literką S z przodu. Peace. :)
 
Ostatnia edycja:

pango

New member
hej
wygrzewanie to nic innego jak np.w aucie docieranie silnika .
podzespoly musza troche poracowac,zeby uzyskac pelnie swoich mozliwosci (ustanilizowac parametry).
byc moze podswietlenie sie wyrownalo od przesuwania tv a nie od wygrzania ?
jak wejsc w menu serwisowe?
u mnie wlaczenei/wylaczenie poprawiania kolorow nie daje widocznego efektu.
troche tez go slychac ale tylko w zupelnej ciszy.
jak uzyskac PAT ?
jak zaprogramowac ulubiona strone pod niebieskim guzikiem?
I JAK WEJSC Do MENU SERWISOWEGO ?
 

bizonx

New member
poprawianie kolorów najlepiej zaobserwować na meczu piłki nożnej - boisko.

PAT - to obraz obok textu - włącz text i naciskaj menu aż się pojawi opcja którą należy włączyć (nie pamiętam jaka, jest kontrast potem ta opcja).

niebieski guzik - nie wiem.

serwisowy - jest kombinacja -V na tv i zero na pilocie kilka razy albo 'i' jedno włącza tryb diagnostyczny drugie teoretycznie serwisowy. przy czym diagnostyczny kasuje ustawienia kanałów. ja nie testowałem żadnego więc nie wiem.
 

pango

New member
tryb serwisowy

hej
faktycznie cos sie wlacza(-v + 0) ale nie mozna sie po tym poruszac.
a w trybie demo jak sie zachowuje Twoj tv?
moj "podbija"obraz.np . jak jest demo "intelligent scene controler"
to lewa strona"on" ma duzo ladniejszy obraz.jak wychodze z demo to obraz sie robi taki jak po stronie "off".
czy to znaczy ,ze moj tv ma wylaczona te funkcje?
czy panasonic tak dziwacznie to prezentuje?
 

Jackq

New member
dołączę się z pytankiem, bo w czwartek będę mieć tego panasa w domciu, jakie kable są w zestawie z tym tv? daje producent coś w ogóle orpocz zasilajacego oczywiscie. bo sie zastanawiam czy mam kupic juz kabel dvi/hdmi czy jest dolaczony do tv?
 

astronaut

New member
Jackq napisał:
dołączę się z pytankiem, bo w czwartek będę mieć tego panasa w domciu, jakie kable są w zestawie z tym tv? daje producent coś w ogóle orpocz zasilajacego oczywiscie. bo sie zastanawiam czy mam kupic juz kabel dvi/hdmi czy jest dolaczony do tv?

Chyba żeden producent nie dodaje kabla HDMI do TV. Panasonic też nie.
 

smiechu24

New member
witam
mam małe pytanko czy opłaca się dopłacać te 700zl do telewizora JVC p80 37"
czy lepiej kupić lx85 sygnał tv będzie pochodził z anteny naziemnej(sport) lecz głownie będzie wykorzystywany do filmów z kompa( divx ,HD ) i gier (wii i komputer) odleglosc to tv okolo 2,5m
dzieki za pomoc
 

pango

New member
lx85

hej
ogolnie analog (kabel) odbiera zaskakujaco dobrze -wyjatkiem sa programy z kiepskim obrazem - tu jest wyraznie gorzej niz na szajsungu r86(slaby kontrast.mdle kolory ale pikselozy nie widac 37" z ok.3,5m).
 

tomciu23

New member
bizonx napisał:
Mam Panasonic 37LX85P od 3 tygodni.

Sygnał z kablówki niespodziewanie bardzo ładny na dobrych kanałach. DVD żyleta.
Ma parę mankamentów ale:
- brak AVL - za to regulacja dla każdego programu podbicia głośności oraz stereo/mono
- timer - przydałby się albo nie
- brak regulacji podświetlania matrycy (jest w menu serwisowym)
- brak PIP jest PAT (PIP - i tak z regóły okrojone w innych TV)
- pilot to subiektywne odczucia i mi pasuje

Pixeloza - co to takiego? :)
Kąty - co to takiego? :)
Smużenie - co to takiego?:)
Czarny kolor - co to takiego? :-D:-D:-D

PC - jest, ustawiasz wszystko co potrzebujesz (testowałem po D-Sub tylko)
(uzupełnij kropki: hdtv com pl/forum/showthread.php?t=25802&page=5)

Tryb Eco (oko) - jest, nie razi w ciemnościach, sam ściemnia obraz (oszczędza oczy i prąd)

Skalowanie 4:3 do 16:9 auto - jest fajne bo obcina czarne pasy góra/dół a jak się pojawią napisy na dolnym pasie to przywraca tylko dolny pas

Kolory - czerwony to krwawy czerwony, żółty to o bosze, trawa na boisku nawet jak nie podlewana to soczysta zieleń - chyba że wyłączysz zarządzanie kolorami to zielono-żółta przyschnięta, niebieski to czyste niebo

Cicha praca - co to takiego? :-D:-D:-D piszczy z tyłu (ale tylko ja słyszę - jakiś wyczulony jestem - a właściwie to zaczynam przestawać słyszeć), przestaje jak wyłączysz z pilota:D

Punktowe podświetlanie matrycy - jest (zmienia się jak po maltretujesz TV, wykręcanie, przestawianie objawia kolejne punkty, które znikają, ale jeden nie:-D dolny prawy) Pochylając TV, z wyczuciem aby stopka nie odpadła, do przodu powoduje zanikanie tych 'punktów' (o so chosi?). To tak jakby matryca była w za ciasnych gaciach. Help. O co chodzi z tym wygrzewaniem sprzętu?

Ogólnie OK. Jestem zadowolony. Brak żalu i innych negatywnych uczuć. Dobrze wydane pieniądze.

Za tą kasę to Sony - lipa, Samsung - lipa, Sharp - lipa.
Ale to tylko moje zdanie i możesz się z nim nie liczyć - i nie chciałem obrażać żadnego właściciela niskobudżetowego LCD z literką S z przodu. Peace. :)

czy nie zauważyłeś żadnych problemów z wyświetlanym obrazem podczas oglądania meczu? u mnie jak ogladam mecz piłkarze czasami mają takie dziwne rozmyte kontury, pasek z wynikiem i logiem stacji też sie rozczepia podczas szybszego ruchu kamery. Na filmach tego nie zauważyłem, ale ogladanie meczu to jakaś porażka (może mam uszkodzony tv). Może ktoś ogląda dużo sportu na tym tv to niech się wypowie czy ma takie problemy. Sprawdzałem na sygnale SD i na HD.Chyba bedę musiał zareklamować ten telewizor :(
 
Do góry