Panas HDC-SD800 czy Sony HDR-CX350

celvi

Member
Witam, ludzie pomozcie prosze. Co lepiej kupic Panasonic czy sony? Sony mam juz w domu do testow, niestety panasonica do testow nie bede mial. Nie potrafie sie zdecydowac czy zostawic sonego czy lepiej kupic panasonica. Krecil bede "wszystko" :) Co lepiej wypadnie w kiepskich warunkach oswietlenia? Czy rzucac sie na 1080p w panasonicu czy pozostac przy 1080i u sonego? Caly czas jeszcze za wyborem panasonica przewaza u mnie wlasnie to 1080p 50 fps. Czy warto? Czy tylko bez sensowny chłyt marketingowy?
Pozdrawiam
 

marder

Member
Ja mam SD700, napisz o jakie warunki oświetleniowe Ci chodzi, to wrzucę Ci sampla, będziesz miał porównanie. Ta kamera naprawdę świetnie sobie radzi w każdych warunkach. Nawet przy sztucznym i słabym świetle nie jest dużo gorsza od Sony. Ale trzeba włączyć tryb manualny i czasem zmienić ustawienia a nie po najmniejszej linii oporu nagrywać "na auto".
 

celvi

Member
Witam, ciezko okreslic warunki oswietleniowe gdyz tutaj chodzi kamere ktora bedzie krecila wszystko tak naprawde. Co do slonecznych dni chyba panas bedzie mial przewage gdyz widze ze ma 1/8000 a sony 1/1000 ( nie wiem czy to nie pomylka w opisie ale tak wisi na stronie sonego) Ale inna sprawa jest ze 1/8000 to jest bardzo krotki czas. A jezeli chodzi o ciemnosc to Sony ma 1/8 sek a Panas 1/25 sek - wiem roznica niby mala , ale.
 

slimak

New member
Bez reklam
http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2010/sony/Sony_CX350.MTS

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/panasonic/Panasonic_SD800.MTS


Tłumaczenie (niemiecki > polski)

Warunki świetlne
sytuacja odpowiada światła w pierwszej części oświetlenie wnętrza klips na około 150 luksów natężenia światła.
W drugiej części filmu, niski stan światła o około 20 luksów światła jest tworzony.

Stand-obrotowe
cichy scena na początku i na końcu części ilustrują hałasu.
Czop jest używany przede wszystkim do wykrywania wad obrazu, takich jak rozmycia czy artefakty.

Funkcje, które zapewnia przedłużenie czasu otwarcia migawki w słabym świetle są wyłączone jeśli to możliwe.

----------------------------------------------------

Według mnie porównywalną konkurencją dla CX350 jest SD60 lub SD90.
 

wideoaktywny

New member
To ja tylko szybko dołożę do rozważań tegoroczną 300 czyli HDR-CX360 choćby dlatego, ze ma tryb 50p. Co do serii 800 Panasonica to jest ona zbliżona (jakość obrazu) do 500 Sony (choćby CX560).
 

celvi

Member
Witam, dzieki bardzo za wszystkie odpowiedzi. Czyli wychodzi na to ze jezeli w tych samych pieniadzach moge miec sony cx350 i panasonica sd800 to lepiej bedzie kupic panasonica.
Pozdrawiam Sredecznie

edit:
obejrzalem filmiki. Jezeli to jest krecone przy tych samych warunkach oswietleniowych ( a pewnie tak jest ) to sony jest calkowicie zdeklasowane , moim zdaniem, przez panasonica. Porownujac te dwa modele.
 
Ostatnia edycja:

celvi

Member
Witam, do grona doszla jeszcze HDC-SDT750 :) Teraz juz sony idzie w odstawke i zastanawiam sie miedzy sd800 a HDC-SDT750.
Pozdrawiam
 
Do góry