Panas AX200 czy Epson TW700???

Pixeel

Member
Witam,

Kolega zaczyna przygodę z projektorami i poprosił mnie abym mógł pomógł (budżet: wiadomo jak najmniej, na pewno nie więcej niż 5 tys. PLN). Niestety nie widziałem żadnego z w/w. Wiem, że kilka osób z forum posiada. Proszę zatem o kilka słów, opinie, a może ktoś porównywał ???

P.s. Słyszał ktoś o planach AX300 ???

Pozdrawiam
Pixeel
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Imho, opinia tylko z lektury testów i opisów:
obraz - chyba raczej Panas.
cena - Epson, ale 680... ;) Tożsamy z 700, tylko inna optyka z mniejszym zoom'em, jak do tej pory nie trafiłem na porównanie obu Epsonów, które by pokazywało wyższość obrazu z 700 nad 680.

No i jeden kruczek, dysponując 5k PLN chyba bym jednak dokisił kilkaset złotych, i zakupił za granicą jakieś podstawowe full HD.

http://www.beamer-discount.de/custo...ts_price&manufacturers_id=all&maxresults=1000

http://www.projectorpoint.co.uk/home-cinema-projectors.htm
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiatrak napisał:
No i jeden kruczek, dysponując 5k PLN chyba bym jednak dokisił kilkaset złotych, i zakupił za granicą jakieś podstawowe full HD.

zdecydowanie posluchaj tej dobrej rady ! pogrzeb, poszukaj ...a potem zaloz nowy watek....;)
 

matkol

New member
Przy porownywaniu trzeba tez wziasc pod uwage odleglosc od ekranu i jego wielkosc.
Ja kupilem AX200 dlatego bo z odleglosci 3,3m moge uzyskac 92" w bardzo dobrej jakosci.
Istotna jest tez gwarancja door-to-door, cena, sam wyglad projektora jesli ktos nastawia sie na estetyke.
Nie zawsze parametry i tym bardziej opina osobnika X jest warta sugerowania sie przy zakupie :)
 

Pixeel

Member
...

Warunki:
Typowy jasny (brzoskwinia) kolor ścian - z możliwością przemalowania jednej, lub dwóch na ciemniejszy kolor - o wymiarach 4,6m x 4,0m. Na jednej z dłuższych ścian duże okna (prawdopodobnie będą rolety).

Czytałem trochę na temat tych projektorów i choc goszczą już blisko 2 lata na rynku to wydaje się, że w swoim przedziale cenowym (ok. 3 900,00 zł) nadal trudno o godną konkurencje. Niestety we Wrocławiu i okolicach ciężko o namacalne potwierdzenie tego co się czyta, stąd zapytanie na łamach forum (przede wszystkim do użytkowników).

Z kalkulatora http://www.projectorcentral.com/Panasonic-PT-AX200U-projection-calculator.htm wynika, że przy odległości ok. 4,35m (zoom x1,45) uzyska się obraz o wymiarach 221cm x 125cm (przy zachowaniu proporcji 16:9) co daje w przybliżeniu (najczęściej upragnioną) przekątną 100" cali. Pytanie: Jaki wpływ na pogorszenie obrazu będzie miał zaproponowany zoom.

Wiem, że ok. 5 500,00 zł można kupic np. Optomę 800x - pytanie czy różnica ok. 1 500,00 zł i brak PL gwarancji warta jest dopłaty ?

P.s. Prośba do użytkowników TW-700, AX-200 itp. napiszcie czy jesteście zadowoleni z w/w projektorów, opiszcie wady i zalety.

Pozdrawiam
Pixeel
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pixeel napisał:
Warunki:
Typowy jasny (brzoskwinia) kolor ścian - z możliwością przemalowania jednej, lub dwóch na ciemniejszy kolor - o wymiarach 4,6m x 4,0m. Na jednej z dłuższych ścian duże okna (prawdopodobnie będą rolety).


Wiem, że ok. 5 500,00 zł można kupic np. Optomę 800x

mam podobne warunki i jestem posiadaczem tego proja, ogladam z odleglosci ok 3m ekran 92" , tak zdecydowanie warto dolozyc 1500 zl do proja full hd.
jesli pogrzebiesz troche po necie (forum audiostereo)to znajdziesz screenshoty innego uzytkownika tego projektora (skalmen)

plusy -
wedlug mnie -bardzo dobra jakosc obrazu tzn. akceptowalna czern i obraz "kinowy" - bez landrykowatosci kolorow ,przy dobrym sygnale ma sie wrazenie ogladania duzej plazmy, daje sobie rade w pomieszczeniu wlasciwie nie przygotowanym do projekcji

minusy-
oczywiscie szum (jak w kazdym proju) - jednak z osleglosci 1.5 m jest to juz prawie nieslyszalne i absolutnie nie przeszkadza nawet w cichych scenach dialogowych
wydzielanie ciepla- z tym sie nic nie zrobi lampa sie grzeje i cieplo musi byc odprowadzone na zewnatrz , u mnie proj wisi przy schodach na pietro wiec nie jest to zadnym problemem, ale w malym i niskim pokoju moze to miec znaczenie
dokladna instalacja- praktycznie nie ma mozliwosci zadnej regulacji wiec trzeba zainstalowac proja naprawde precyzyjnie


podsumowujac "za" i "przeciw"- gdybym kupowal proja jeszcze raz za ta kwote kupilbym ponownie ten projektor (jestem zadowolony) , gdybym mogl pozwolic sobie na sprzet o polowe drozszy -rowniez zdecydowanie proja DLP
 

matkol

New member
Ja zdecydowalem sie na Panasonic AX200 tez dlatego ze jest cichy projektor, dla mnie jest to istotne bo nie zawsze podczas filmu jest wielkie łubudu :)
Projektor jest cichy, mam go metr nad glowa i jest calkowicie bezglosny, z odleglosci 3,3m ma duzy zoom, ktory jednak nie pogarsza jakosci.
Co do reszty to juz trudno mi oceniac bo jestem zadowolony, duza jasnosc, dobra czern, latwe menu, dwa wejscia hdmi.

Co do full hd, nie do konca jestem przekonany by juz teraz kupowac, moze kiedys ceny spadna i pojawia sie w przstepnej cenie jakies dobre modele. Optoma 800x jest najtanszym full hd ale to co wyprawia z glosnoscia dyskwalifikuje go w moim kinie domowym.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ludziska - nie wprowadzajcie ludzi w błąd. 25dB to już dobrze słyszalna maszyna. Jak ktoś chce mieć naprawdę cichy projektor musi celować w sprzęt poniżej 20 dB. Jak czytam, że 800X to cichutki projektor, to wnioskuję, że posiadacz ma przy tym włączony odkurzacz lub Xboxa 360 :)
 

matkol

New member
Jeszcze napisze odnosnie serwisu panasonic bo jest wiele plotek na ten temat.
Po 5 miesiacach od zakupu projektor nagle nie wyswietlal obrazu ze wszystkich zrodel, mozna bylo wejsc tylko do czesci menu i nic wiecej.

Dzwonie do sklepu gdzie kupilem, tam zostalem olany i zaproponowano mi podeslanie kurierem sprzetu to zobacza co sie da zrobic, czyli standart.
Jednak wskoczylem szybko na strone panasonic polska gdzie podajac model dostalem info gdzie dzwonic i co przygotowac.
Dzwonie wiec na podany telefon, gdzie zaproponowano mi podeslanie kopi faktury/paragonu i opisanie co sie dzieje, odpowiedz na maila dostalem po 10 minutach i natychmiast telefon z serwisu by podac dokladne dane dla kuriera, ktory przyjedzie na drugi dzien.
Kurier odebral projektor, na drugi dzien mailem dostalem info ze projektor zostal sprawdzony i jest naprawiany.
Na nastepny dzien otrzymalem info ze projektor naprawiony zostal nadany do mnie i mam czekac na kuriera.

Cala naprawa trwala od dnia kontaktu z serwisem cztery dni i bylo zrealizowane w pelni na koszt serwisu.
Nie wymagano nawet gwarancji bo wszystko zalatwia faktura/paragon lun nr seryjny produktu.

Pisze o tym bo warto kupujac taka zabawke wiedziec co nas czeka jak sie ona zepsuje, czasami mozna cos kupic w niemczech taniej ale koszty ewentualnego serwisowania sa wtedy duze, a i nie kazda firma prowadzi serwis door-to-door.
 

dread

New member
Bez reklam
Różnie z tymi serwisami bywa... moja plazma Panasonica uległa awarii po trzech miesiącach od zakupu i serwis (Wrocław) do maksimum wykorzystał 28 dni od kiedy przyjechali po TV, po czym stwierdzili, że będzie wymiana na nowy. Po tej informacji musiałem jeszcze czekać kilka dni na nowy TV... przynajmniej dobrze, że nie 21 dni - bo tyle w/g gwarancji maksymalnie mogłbym sobie na niego czekać. Masakra.

Po tej przygodzie przysiągłem sobie, że nigdy więcej nie skorzystam z gwarancji tylko w razie problemów wysyłam wadliwy sprzęt do sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową - o wiele lepsze warunki dla konsumenta...
 

marek301

New member
matkol napisał:
Cala naprawa trwala od dnia kontaktu z serwisem cztery dni i bylo zrealizowane w pelni na koszt serwisu.
Nie wymagano nawet gwarancji bo wszystko zalatwia faktura/paragon lun nr seryjny produktu.
Ja już kiedyś pisałem że z chłopakami z serwisu można się dogadać.
Jak by co to proszę pamiętać że chwaliłem!!! ;)

A tak na marginesie obraz wymiata! ;)

Mój proj jest warty więcej niż nowy, bo jest sprawdzony
i ma perfekcyjną konwergencje.

Może jest ktoś chętny? :cool:
 
Do góry